341 sport Oranje mag weer eens op voor een prijs Edith Bosch verliest Feestelijke Premières Film by the Sea EK HOCKEY Nederlands team rekent af met België in halve finale Weer winst voor FC Eindhoven zaterdag 27 augustus 2011 door Rik Spekenbrink MÖNCHENGLADBACH - Precies vier jaar hebben de Oranje hockeyers het zonder grote finales moeten doen. Maar morgen mogen ze ein delijk weer eens om een prijs spe len. België werd gisteravond in de halve finale van het EK met 4-2 verslagen. Na een terechte 2-2-stand bij rust was Oranjè in de tweede helft, mede door een tacti sche omzetting, oppermachtig in het redelijk volle maar niet al te sfeervolle hockeystadion van Mönchengladbach. In de aanloop naar het treffen met de zuiderburen had bondscoach Paul van Ass met alle achttien in ternationals individuele gesprekjes gevoerd. Slechts zeven van hen wa ren er op het EK van 2007 in Man chester (goud voor Nederland) bij. Van Ass wilde voorkomen dat zijn jonge ploeg de halve finale te ver krampt zou ingaan. Hij had nog iets aardigs in huis. „In de laatste dertien wedstrijden hebben we 83 keer gescoord. De mooiste treffers hebben we vooraf nog eens laten zien, met een muziekje eronder. Ie dereen scoort bij ons." Dat bleek ook gisteren weer. Het was in het team een beetje een is sue geworden dat Valentin Verga wel twaalf keer had gescoord in of ficieuze interlands, maar zijn teller officieel nog op nul stond. Na een De Nederlandse hockeymannen vieren de zege op België. kwartier maakte de aanvaller van Amsterdam daar een einde aan. Op aangeven van Jeroen Hertzber ger was de 1-0 een koud kunstje. „Natuurlijk werden daar grapjes over gemaakt, dat mag ook. Maar je wil hem dan toch een keer ma ken", zei de opgeluchte Verga. Hij vierde de intikker uitbundig en MHMMNMMHHMMMMM fwn A 'en, utf - M - a* w,,- ■- iQ i froctid&w erce 13th ln.«rn r» 1 p zaterdag 10 september 19.00 uur Extra voorstelling openingsfilm Midnight in Paris. 19.00 uur Opening Dioraphte Film- en Literatuurcompetitie met 'La piel que habito' van Pedro Amlodóvar. 21.15 uur Spijkerbroekenpremière met De President van Erik de Bruyn. Bij de premières van 10 september wordt u feestelijk ontvangen en heeft u om 23.00 uur toegang tot het optreden van The Jodie Foster Xperience met Erik de Bruyn en special guests. zaterdag 17 september 21.00 uur Slotfilm en -feest met One Day van Lone Scherhg. Aansluitend optreden van The Led and White Piano Show. Kaartverkoop: www.filmbythesea.nl Film by the Sea 9 t/m 18 september 2011 www.filmbythesea.nl met de hele ploeg. Maar de Belgen toonden verrassend veel weer stand. Na matig uitverdedigen kwam Florent van Aubel in de ge legenheid op doel te slaan en het was meteen raak. Snel gevolgd door de 1-2 van Simon Gougnard uit de rebound van een strafcor- ner. „Ik had het misschien toch foto Roland W eihrauch iets te scherp neergezet. België leef de van onze foutjes op", aldus Van Ass. „En er was ook sprake van ze nuwen. Laten we eerlijk zijn: het is toch best wel wat, zo'n belangrij ke wedstrijd. Zonder een beetje spanning is er ook niks aan." Nog voor het rustsignaal maakte Taeke Taekema uit een corner weer ge lijk. In de pauze deed Van Ass een aanpassing, vier in plaats van drie verdedigers. „Dan kan je met z'n vieren opbouwen en wordt het veld breder. Dat kon België niet meer belopen", legde hij uit. Zijn ploeg domineerde het tweede deel. Taekema maakte uit zijn tweede strafcomer 3-2 en toen mocht ook Robbert Kemperman zijn eerste goal van het toernooi maken. „Ik dacht ik gooi die pot even op slot", lachte de middenvel der. „Mijn toernooi tot nu was 'mwah', maar over vandaag ben ik heel tevreden. We hebben het goed en slim uitgespeeld." België, dat een goed en attractief toernooi speelde en zich plaatste voor de Olympische Spelen, moest wel zijn belangrijkste speler missen. Jerome Dekeyser zat met enkelblessure aan de kant. Dat de Rode Duivels (de verhou ding Walen/Vlamingen is onge veer fifty-fifty) zijn gegroeid, bleek uit het verschil met vier jaar terug. Toen werd het in de halve eind strijd 7-1 voor Oranje, met zes goals van Taekema. Hij speelde dus wel al finales, voor de mees ten is het nieuw. Van Ass: „Het wordt heel interessant hoe we daar mee omgaan. Ook met het oog op de Spelen is dit heel erg leerzaam voor die jonge gasten. We zijn alleen voor de winst geko men." UITSLAGEN VOETBAL Jupiler league: Willem II - MVV 2-1, Telstar - FC Dordrecht 3-0, SC Veendam - FC Den Bosch 1-2, Helmond Sport - FC Eindhoven 0-1, SC Cambuur - Fortuna Sittard 3-1, FC Zwolle - Sparta 2-0. Stand aan kop: FC Eindhoven FC Zwolle SC Cambuur Willem II Almere City FC Fortuna Sittard FC Den Bosch Helmond Sport MW V WIELRENNEN Ronde van Spanje. Zevende etappe, Alm- aden - Talavera de la Reina: 1. Kittel (Dui) 12 8- 10 10- 7 8- 7 8- 6 9- 6 10- 6 5- 6 7- 6 6- 183 km in 4.47.59, 2. Sagan (Slw), 3. Freire (Spa), 4. Bennati (Ita), 5. Mondory (Fra), 6. Hae- do (Arg), 7. Veelers (Ned), 23. Poels, 24. Ligt- hart, 41. Chavanel (Fra), 56. Kruijswijk, 61. De Kort, 81. Mollema, 110. Curvers, 131. Rodrigu ez (Spa), 134. Slagter, 140. Timmer, 154. Kroon, 165. Keizer, 180. De Maar. Algemeen klassement: 1. Chavanel 27.29.12, 2. Moreno (Spa) 0.15, 3. Nibali 0.16, 4. Rodri guez 0.23, 5. Fuglsang (Den) 0.25, 6. Kessia- koff (Zwe) 0.41, 7. Monfort (Bel) 0.44, 8. Van den Broeck 0.49, 9. Pardilla (Spa), 10. Bruseg- hin (Ita) 0.52' 15. Mollema 1.01, 22. Wiggins 1.26, 26. Sastre 1.58, 30. Kruijswijk 2.34, 31. Mentsjov 2.41, 32. Poels 2.44, 75. De Kort 31.07, 117. Ligthart 47.35, 137. De Maar 57.40, 149. Kroon 1.00.54, 152. Slagter 1.01.38, 168. Curvers 1.17.41, 171. Keizer 1.21.07, 175. Veelers 1.23.49, 181. Timmer 1.29.09. HELMOND FC Eindhoven heeft ook na vier wedstrijden nog de maximale sco re in de Jupiler League. De koplo per won gisteren met ï-o bij Hel mond Sport. Rob van Boekei maak te pas in de 87e minuut het enige doelpunt FC Zwolle bleef in het spoor van de lijstaanvoerder. De nummer twee versloeg Sparta met 2-0. Jeroen Ketting en Alexander Ban- nink maakten in het laatste kwar tier de doelpunten. ZEIST - Bert van Marwijk heeft voor de komende interlands tegen San Marino (thuis) en Finland (uit) Theo Janssen opnieuw bui ten de selectie gelaten. Nederland speelt komende vrijdag in Eindho ven tegen San Marino, in het ka der van de kwalificatie van de Eu ropese titelstrijd. De selectie ziet er als volgt uit: Mark van Bommel (AC Milan), Khalid Boulah- rouz (Stuttgart), Edson Braafheid (Hof- fenheim), Jeffrey Bruma (HSV), Eljero Elia (HSV), John Heitinga (Everton), Klaas Jan Huntelaar (Schalke), Luuk de Jong (Twente), Nigel de Jong (Man. Ci ty), Tim Krul (Newcastle), Dirk Kuijt (Li verpool), Hedwiges Maduro (Valencia), Joris Mathijsen (Malaga), Jeremain Lens (PSV), Robin van Persie (Arsenal), Erik Pieters (PSV), Wesley Sneijder (Inter), Maarten Stekelenburg (AS Roma), Ke vin Strootman (PSV), Rafael van der Vaart (Tottenham), Michel Vorm (Swan sea City), Gregory van der Wiel (Ajax) en Georginio Wijnaldum (PSV). door Arnold Aarts PARIJS - Dan maar over een jaar in Londen. Judoka Edith Bosch sprak zichzelf moed in nadat het haar weer niet was gelukt om kwelgeest Lucie Decosse te verslaan. En alsof de frustratie nog niet groot genoeg was, betrof het dit keer de finale van het wereldkampioenschap. Bosch (31) ligt uitstekend op koers voor de Olympische Spelen. Ze heeft het idee dat ze fysiek nog steeds sterker wordt en telkens in staat is met een andere strategie te genstanders te verslaan. Ook men taal heeft ze het allemaal op een rijtje, da's in het verleden wel eens anders geweest. En tot genoegen van haar coach Marjolein van Unen zijn alle des kundigen die de geboren Helderse ondersteunen eensgezind in de aanpak. Alles in het 'project Bosch' is tegenwoordig op elkaar afgestemd. De enige die niet wil meewerken aan een glorieus afscheid van de Budokan-judoka op de Olympi sche Spelen is Lucie Decosse. Een Fran^aise van 29 jaar, die gisteren voor de derde keer wereldkampi oen werd. Het is een type dat Bosch totaal niet ligt, judoënd niet en karakterologisch niet. Bosch: „Het is een arrogant wijf. Hoe ze de mat opkomt, vind ik respect loos. Een bepaalde attitude moet je hebben, maar dit is denigre rend." Vanaf de eerste ontmoeting (op 25 april 2009 tijdens het EK in Tblisi) tot de vierde confrontatie gisteren heeft Bosch nooit gewon nen van haar rivale. Het zegt alles over haar ijzersterke instelling dat ze zich weigert neer te leggen bij de suprematie. Het zal toch een keer moeten luk ken. Gisteren probeerde Bosch het op een manier die meer bij een kooigevecht past. „Ik gaf haar met een een stoot voor d'r harses. En fabobank ibobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34