Zierikzee sport 133 Schumacher verklaart liefde aan circuit in Spa JX G-voetbal met twaalf ploegen in Nieuwdorp Nu €25.000,- korting* uw huidige woning inruilen! zaterdag 27 augustus 2011 'Ik had schrik voor de sprint van die jonge gasten' Mario Willems door Koen de Vries ZIERIKZEE - Mario Willems rijdt niet veel koersen in Nederland, maar één keer per jaar wil de Belg wel naar zijn noorderburen afrei zen. Dat is voor de Ronde van Zie rikzee, die hij een prachtige wed strijd vindt er waar hij veel geld kan verdienen. Gisteravond was het weer kassa voor de 38-jarige in woner van Lootenhulle. Hij nam niet alleen de grootste hap uit de rijkgevulde premiepot, hij schreef ook de wedstrijd met grote over macht op zijn naam. Ook vorig jaar won Willems in Zierikzee, maar toen pakte hij de zaken heel anders aan. De Belg liet zich toen pas in slotfase zien, de marreerde en kwam alleen over de finish. Gisteren liet hij helemaal niets aan het toeval over. Willems schudde vanaf ronde één aan de boom, gaf extra gas nadat na een half uur een regenbui de straten van Zierikzee spiegelglad had ge maakt en ging er met twee landge noten en een Australiër vandoor. Laatstgenoemde, Ethen Kimmage, kon dertig kilometer aanpikken en kon toen het helse tempo niet meer volgen. De nog maar twintig jarige Francesco van Coppernolle uit Deinze en Björn de Decker (23) uit Nevele konden wat langer in Willems wiel blijven, maar met nog tien kilometer te gaan gingen hun monden steeds wijder open en was het ook met hen gedaan. In de laatste paar rondjes fietste Willems nog een minuut voor sprong bij elkaar. Achter hem sprintte Coppernolle naar de twee de plaats, De Decker zorgde voor een compleet Belgisch podium. „Wij rijden in België niet veel crite riums. Voor ons zijn dit aparte wedstrijden", aldus Coppernolle. „Ik had schrik voor de sprint van die jonge gasten", erkende Wil lems - bijnaam SuperMario - na dat hij met een wijds gebaar zijn zege had gevierd. „En het is in dit soort wedstrijden zekerheid voor alles." Verder had zijn zege veel overeenkomsten met die van vorig jaar. Ook toen begon hij 's mor gens om kwart over vijf met zijn dienst als onderhoudsmonteur, stopte hij twee uur eerder dan ge woonlijk om nog even een uurtje te kunnen slapen en reisde daarna samen met vrouw, kinderen, enke le collega-renners en ploegleider Staf Boone naar Nederland af. Vorig jaar reed Willems meer dan twintig zeges bij elkaar, dit seizoen zijn het er wat minder. In de Ron de van Zierikzee boekte hij zijn dertiende zege. Veertien keer werd hij tweede. Nog een paar overwin ningen en hij heeft in totaal drie honderd koersen op zijn naam ge schreven. Of hij dat gaat halen, lijkt onzeker. De gretigheid sijpelt een beetje weg uit het lijf van Wil lems. „Ik was niet van plan te ko men, maar in een zwak moment heb ik me laten overhalen", erken de hij lachend. De wat afnemende animo heeft onder meer te maken met de geboorte van zijn tweede zoon, Lars. „We hebben hem Lars genoemd omdat we dat een mooie naam vinden", vertelde Willems na de huldiging. „Maar ook omdat ik Lars Boom een sym pathieke coureur vind. Ik heb ooit nog met hem gekoerst." Beste Zeeuw was Dennis Raadtge- ver. Hij werd zevende. De Kapel- lenaar rijdt sinds de geboorte van zijn tweede kind bij de amateurs A, maar kan nog steeds goed mee met de eliterenners. Bij het ingaan van de laatste ronde leek hij op de vierde plaats af te stevenen, maar hij werd in de laatste meters nog achterhaald. Michel Stroosnijder uit Hansweert werd met zijn der tiende plaats de tweede Zeeuw. door Hans Leber FRANCORCHAMPS - Hij rijdt mor gen met een goudkleurige helm. Michael Schumacher ontkomt er niet aan zijn 20-jarig jubileum in de Formule 1 luister bij te zetten. Maar als er iémand is die er ge noeg van heeft om steeds maar 'ja' te moeten antwoorden op de vraag of hij nog wel goed genoeg is, dan is dat de zevenvoudig we reldkampioen zelf. Liever verklaart de 41-jarige Spa/Francorchamps de liefde. En daar heeft de Duitser zijn rede nen voor. Hij debuteerde er op 25 augustus 1991 doordat een Bel gische coureur van Jordan, Ber- trand Gachot, de gevangenis in moest nadat hij in Londen een taxichauffeur met traangas had be spoten. Achter de schermen was het Mercedes dat de eerste Fi-race KAPELLE - De jeugd ging gistermiddag van acquit bij het biljartgala in Kapelle. Het Biljart Top Event in de Vroone te Kapelle werd geopend met een clinic voor de groe pen 8 van de basisscholen. Maar liefst 90 leerlingen kre gen les van topbiljarters als Jean Paul de Bruijn (foto), Martin Spoormans en Glenn Hofman. Het was een mooie opening van een dag die in het te ken stond van de promotie van de biljartsport. Organi sator Joop van den Oudenhoven uit Goes had tal van prominenten naar Kapelle gehaald. Zo verzorgden Jan Versprille en Johan Grimon een demonstratie rolstoelbil jarten. In de avonduren was het de beurt aan wereld kampioen Dick Jaspers. De biljarter uit Sint Willebrord liet zien hoe het driebandenspel in elkaar zit en speelde ook nog enkele setjes driebanden tegen enkele biljart liefhebbers. foto Willem Mieras mamssmtBsmamssmssmmmm NIEUWDORP - Op de velden van voetbalvereniging Nieuwdorp wordt vandaag een toernooi voor G-voetballers gehouden. Aan dit evenement doen twaalf ploegen mee. Het is voor de twee de keer-dat dit toernooi wordt ge houden. Wethouder Jan Sandee verricht om 13.00 uur de opening, waarna vijf minuten later de poulewed strijden beginnen. Er zijn vier pou les gevormd. De finalewedstrijden beginnen om halfdrie. Tijdens dit toernooi worden er ook nog verschillende demonstra ties gehouden. Zo is de Middel burgse rolstoelbasketbalvereniging RBVM aanwezig en is er een clinic Taiji Bailong Ball (Chinese rackets- port). Ook het Bevrijdingsmuseum is met een tank aanwezig op het sportterrein in Nieuwdorp. van hun 21-jarige opleidings-telg Schumacher mogelijk maakte. Die eerste race duurde overigens 500 meter, door een kapotte koppe ling. De Duitser vertelt dezer dagen in Francorchamps, waar hij morgen na 20 jaar zijn 277e race hoopt te rijden, louter positieve verhalen over het circuit van Spa. „Dit voelt als thuis. Ik debuteerde hier, won in 1992 mijn eerste GP, haalde er in 2004 mijn zevende en tot dus ver laatste wereldtitel binnen. En nu vier ik hier mijn 20-jarig jubi leum in de Formule 1." Waar de meeste coureurs het heu velachtige circuit tot het mooiste van het seizoen bestempelen, vreest men in België voor het voortbestaan van de GP. Tot teleurstelling van Schumacher. Hij noemt Spa/Francorchamps in middels zijn 'woonkamer'. bij levering voor 15 oktober 2011 Vlissingen, Rosenburglaan 291 Woning Verkoop Garant... geeft zekerheid! Als u een woning met dit label koopt, heeft u geen zorgen meer over het verkopen van uw huidige woning. Woning Verkoop Garant koopt uw huidige woning in tot 70% van de aankoopsom van bovenstaande woning. Vraag naar de voorwaarden. www.woningverkoopgarant.nl arcus 0118 - 650 575

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33