Ajax komt na 301 sport PSV loot gunstig in Europa League, AZ en Twente moeten vol aan de bak Outdoor Travel O mjê tfi tt rs iLS JA Loting Europa League Na een moeizame eerste helft neemt Ajax na rust ruim afstand van Vitesse. De Amsterdammers winnen met 4-1. Resolve jack RYDR pants Full Zip Hoody Back 2 School Monte fleece jack t Li zaterdag 27 augustus 2011 Groep A Tottenham Hotspur Eng Roebin Kazan Rus PAOK Saloniki Gr/ Shamrock Rovers Ier Groep B IFC Kopenhagen Den Standard Luik Bel Hannover 96 Dui Vorskla Poltava Oek Groep C r—., PSV f^—)Ned Hapoel Tel Avi\P Isr Rapid Boekarest Roe Legia Warschau Pol Groep D Sporting Lissabon Por Lazio Ita FC Zürich Zwi FC Vaslui Roe Groep E Dinamo Kiev Oek Besiktas Tur Stoke City Eng Maccabi Tel-Aviv Isr Groep F Paris SG Fra Athletic de Bilbao Spa Salzburg Oos Slovan Bratislava Slo Groep G AZ At Nêd Metalist Oek Austria Wien Oos Malmö FF Zwe Groep H Sporting Braga Por Club Brugge Bel Birmingham City Eng NKMaribor Slo Groep 1 Atletico Madrid Spa Udinese Ita Stade Rennes Fra FC Sion Zwi Groep J Scha Ike 04 Dui Steaua Boekarest Roe Maccabi Haifa Isr AEK Larnaca Cyp Groep K.^. x FC Twente Ned Fulham Eng Odense BK Den Wisla Krakow Pol Groep L Anderlecht Bel AEK Athene Gr/' Lokomotiv Moskou Rus Sturm Graz Oos Speeldata groepsfase 15 september 29 september 20 oktober 3 november 30 november/1 december 14/15 december Willem Adriaansens bron foto ANP EINDHOVEN - PSV heeft het van de Nederlandse deelnemers waar schijnlijk het meest getroffen bij de loting van de groepsfase van de Europa League, gisteren in Mona co. De Eindhovense formatie treft Hapoel Tel Aviv, Rapid Boekarest en Legia Warschau. „Ik denk dat wij favoriet zijn", verklaarde trai ner Fred Rutten. Met Fulham, Wisla Krakow en Odense BK treft FC Twente in elk geval twee Nederlandse trainers. Martin Jol, nog oud-speler van FC Twente ook, leidt Fulham in de Premier I.eague. Robert Maaskant is de coach van Wisla Krakow. Ook voetballen daar de Nederlan ders Michael Lamey en Kew Ja- liens. AZ gaat, net als vorig sei zoen, weer eens naar Oost-Europa. Het speelt tegen het Oekraïense Metalist. Trainer Gertjan Verbeek: „Het is wel weer een flinke trip, maar we moeten het er mee doen. Die mensen doen ook mee. Dat men wel eens denigrerend doet over het Oost-Europese voetbal is ten onrechte. Ze kunnen heel goed voetballen." Van de andere tegenstanders, Au stria Wien en Malmö FF, zei hij vooralsnog weinig kennis te heb ben. „Daar gaan we uitgebreid naar kijken. Ja, wat moet ik er ver der van zeggen. Mooie loting, toch?" „Ais je naar de namen kijkt zijn wij favoriet", reageerde Rutten na mens PSV. Wel wil hij waken voor onderschatting. „Het is niet zo makkelijk als iedereen altijd denkt en ik ken Rapid Boekarest en Le gia Warschau nog niet zo goed. Tel Aviv is een verre trip waarbij we waarschijnlijk een dag eerder zul len vertrekken. Maar wij we moe ten het waarmaken." Co Adriaanse stelde zich bij FC Twente iets terughoudender op. „Ik denk dat PSV en AZ het beter hebben getroffen. Fulham is een gerespecteerde tegenstander met veel kwaliteit. Wisla is de kam pioen van Polen. Bovendien heb ben de clubs Nederlandse trainers, waardoor er ongetwijfeld extra prestige op het spel staat. Deson danks moet het voor ons mogelijk zijn bij de beste twee te eindigen." s as«assfag EREDIVISIE door Jop van Kempen AMSTERDAM - Ajax heeft gistera vond een stevige zege geboekt op Vitesse. Na rust liep de ploeg van Frank de Boer over de Arnhem mers heen: 4-1. Het duurde even, maar het spel van Ajax wierp uit eindelijk vruchten af Net als tegen SC Heerenveen vielen de doelpun ten pas in de tweede helft. Maar ze vielen wel meteen met een ho ge regelmaat. Na een klein uur voetballen waren de krachten bij Vitesse verdwenen en was de ploeg van John van den Brom rijp voor de slacht. In een tijdsbestek van achttien minuten maakte Ajax vier goals. Christian Eriksen opende de score met een heerlijk schot vanaf acht tien meter dat in de driehoek ver dween. Kort daarop gaf Toby Al- derweireld een mooie pass op Derk Boerrigter, die met een hard schot de 2-0 maakte. Op aangeven van Gregory van der Wiel tikte Kolbeinn Sigthórsson met links op knappe wijze de 3-0 binnen en vanaf een meter of twintig maakte de IJslander met een doffe knal de 4-0. Een hooghartig hakballetje van Jan Vertonghen leidde in de 89e minuut tot de 4-1 van Alexan der Bütnner. Vitesse was met een redelijk be houdende strategie duidelijk niet naar de Arena gekomen om zich te laten afslachten. Dat dat uitein delijk toch gebeurde, was de ver dienste van de spelopvatting van Ajax. Het zal in Nederland niet veel ploegen zijn gegeven om de druk van de Amsterdammers in de Arena een hele wedstrijd te weerstaan. De Boer had Vurnon Anita als linksback opgesteld na zijn inschat tingsfout tegen VW. In Venlo kon Daley Blind de rappe Ahmed Mu- sa niet houden en daarom week de trainer gisteravond van zijn principe af om rechtsbenige spe lers als linksachter te gebruiken. Tegen de linksbenige Giorgi Chan- turia haalde Anita echter weder om een voldoende. In de slotfase werd de solide soldaat vervangen door Nicolai Boilesen. Als trainer van ADO Den Haag lukte het Van den Brom vorig sei zoen om twee keer van Ajax te winnen. De zege van ADO in de Arena met voetbal volgens de Ajax-school was een nagel aan de doodskist van Ajax-trainer Martin rati s a rkeren e 1 20% korti Nu €74,Jg] stoere outdoor life*sSyle Jester sfchooirugzaK dames en heren modellen 28 £3 U Cf CJ S s Aoopzoncfagr T2. 00 tot T 7; Outdoor Travel Outfitters Rucphensebaan 24a - Roosendaal - tel. (0165) 528305 - www.outdoor.or

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30