21 zeeland Formule 1 -races op Westerschelde Vragen en antwoorden PZC Officiële Rib Rally, zondag 2 oktober __L zaterdag De krant 6 weken voor 18 euro! NIEUW INITIATIEF Terneuzenaren Lino de Jong en Pepijn Nuijten zijn 'gek op wa ter en bootjes' en willen Zeeland als waterprovincie promoten met een nieuw initiatief: races voor supersnelle rubberboten. Z2 Sergio Herman breidt uit in Antwerpen zaterdag 27 augustus 2011 door Maikel Harte De schoolvakanties zit ten erop. Het werk is terug opgepakt en het weer is net zoals voor de vakantie: slecht Voor je het weet hen je de vakantie weer al vergeten. Het enige dat nu nog aan de vakantie herinnert, zijn de gesprekken op straat. Het is im mers de tijd van het jaar van vra gen als: „Nog op vakantie he- wist?" „Oe wast?" „Hoed weer had?" „Waar zat je?". Om het u wat makkelijker te maken, u hoeft er dan niet meer naar te vra gen zodat wij meteen weer over kunnen gaan naar de orde van de dag, geef ik u langs deze weg de antwoorden. „Nog op vakantie he- wist?": „Ja." „Oe wast?": „Hoed. Als m'n dochter na twee weken vakantie een dag voor we vertrek ken opmerkt: „we kunnen hier geen televisie kijken hè", dan heb ik een goeie vakantie gehad. „Hoed weer had?". Ja, twee we ken prachtig weer, het eht alleen 's-nachts een keer geregend. Daar hao je oek voor weg ééh, als ik ze ker wist dat het hier hoed weer was, dan hing ik glad niet weg." „Waar zat je?" in Zuid-Frankrijk, in de buurt van Saint-Tropez." Na dat antwoord komt het gesprek pas echt goed op gang, omdat je dan toch reacties krijgt als: toe maar, doe maar duur, het gaat nog al. Ik voel dan genoodzaakt in de verdediging te gaan door te vertel len dat we maar 'gewoon' op een camping stonden. En dat Saint-Tropez, dat stelt al he lemaal niets voor. Wat viel dat te gen. Ja, er liggen onvoorstelbaar grote jachten waar bij je met je ogen staat te knipperen en voor zo'n boot staat op de kaai een Bentley. En je betaalt er vier euro voor ijsco van een bolletje en een bakje koffie kost er vijf euro. Maar waarom? Het dorp is niets bijzon ders, een beetje rommelig af en toe en ik vond het er op sommige plaatsen zelfs stinken. En je hebt er inderdaad dure winkels, maar wat maar daar het meest aan op viel is dat er op de etalage ook ge woon een sticker is geplakt met de mededeling dat er nog 50% van af ging. Zoveel praats moeten ze er dus niet hebben. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of.bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voorliet einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mall adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.ril Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (N/ui) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan. door Harmen van der Werf Formule i-races op het wa ter. Lino de Jong en Pe pijn Nuijten kunnen het niet beter omschrijven, wat zaterdag t en zondag 2 oktober op de Westerschelde tus sen Terneuzen en Vlissingen gaat gebeuren. De Terneuzenaren hebben samen de aanzet gegeven voor de eerste Zeeuwse Rib Rally. Rib staat voor rigged inflatable boat, een modern type rubberboot, waarmee snelhe den tot vijfennegentig kilometer per uur kunnen worden gehaald. „De vergunningen zijn rond", ver tellen Lino en Pepijn. Ze hebben daarvoor naar eigen zeggen niet veel moeite hoeven te doen. „Men sen van de Gemeenschappelijke Nautische Autoriteit die over de Vanaf maandag is het Z2 videojour naal doordeweeks weer drie keer per dag te bekijken. Om 10.00,16.00 en 22.00 uur. Op zaterdag en zondag zijn er journaals om 18.00 uur. Zie www.z2.nl. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto scheepvaart over de Westerschelde gaan, waren direct enthousiast. Het wordt ook een spektakel. Ge woonlijk moet je hiervoor naar de Caraïben, wij halen het naar de Westerschelde." Het komt goed Uit dat Pepijn bij sleep- en bergingsbedrijf Multra ship werkt. Hij weet hoe de hazen lopen. En Lino, werkzaam bij ont wikkelaar AM Zeeland, heeft vol op contacten met bedrijven die - hoopt en verwacht hij - het initia tief zullen ondersteunen. „Zij kun nen 1 oktober één van de zestien supersnelle boten huren met een professionele schipper voor een ral ly Terneuzen-Vlissingen-Breskens- Terneuzen." De officiële Rib Rally Terneuzen 2011, de Formule i-race op het wa ter, is zondag 2 oktober. Pepijn en Lino rekenen op zo'n twintig bo ten. „De inschrijving is net begon nen en we hebben al drie aanmel dingen. Iedereen die we spreken, vindt het machtig. De Westerschel de is een ideaal water voor zo'n ral ly, lekker ruim. Veel herrie maken de boten trouwens niet. En als er zeehonden op de Hooge Platen bij Breskens liggen, is afgesproken dat we daar langzaam langs zullen va ren." Zeeland promoten als waterprovin cie staat de organisatoren als hoger doel voor ogen. Het is ook een jon gensdroom. „Zo hard varen geeft een kick. Al is het niet alleen maar hard varen. De teams moeten on derweg allerlei behendigheidsop drachten doen." Het is een sport, benadrukken Pepijn en Lino, die veel uithoudingsvermogen vergt. „Water voelt als beton bij zulke snelheden. Deelnemers zijn daar om verplicht een helm en gezichts bescherming te dragen." SLUIS - Topkok Sergio van sterren restaurant Oud Sluis en Pure C in Cadzand opent in het najaar van 2013 het nieuwe restaurant La Cha- pelle in Antwerpen. Het restau rant komt in de kapel van een voormalig militair hospitaal. Her man zal samen met zijn huidige Oud Sluis chef Nick Bril en meu bel- en interieurontwerper Piet Boon gaan samenwerken. „We wil len iets persoonlijks met interna tionale allure neerzetten. Pretentie loos, stijlvol, tijdloos en puur." START/FINISH Jachthaven Put van Terneuzen Hooge Platei BRESKENS' IRNEUZEl Hl M. M Donja Odijk VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2