Begeleiders bezorgd om bezuinigingen Studenten dromen 241 zeeland VERHUIZEN MET ZORG! BELLEZA Zeeland in 2 minuten weer drie keer per dag 0118 61 26 69 APPARTEMENTEN VLISSINGEN Dertig buitenlandse studenten hebben zich twee weken over de toekomst van de Grevelingen gebo gen. Hun visie onderstreept bestaande plannen. Aantal bezwaren gemeente Goes neemt fors toe zaterdag 27 augustus 2011 W monDidL mouERS kinderopvang www.kopzie .nl 0 aiir v- KOOZIE ONDERWIJS Probleemkinderen in de knel door Frank van Cooten GOES - Scholen en ouders moeten protesteren tegen de aangekondig de rijksbezuinigingen op de onder wijsbudgetten voor kinderen met problemen op het gebied van on der meer gedrag, gehoor, spraak, taal of een vorm van autisme. Dat vinden de gezamenlijke Diensten Ambulante Begeleiding in Zee land. Een kind met een speciale zorg vraag krijgt nu nog een 'rugzakje' met geld waarmee een school de expertise kan inhuren van één van de ambulant begeleiders van exper tisecentra, zoals Auris in Goes. De leerling in kwestie krijgt bege leiding van die begeleider zodat het kind gewoon op de reguliere basisschool kan blijven. Voor ambulante diensten breken door de aangekondigde rijksbezui nigingen roerige tijden aan. Het ministerie van Onderwijs wil vol gend jaar driehonderd miljoen eu- Start to Run met Koole Sport Zaterdag 10 september start een nieuwe cursus Start to Run. Beginnende lopers krijgen zes-zaterdagen achter elkaar loop training onder deskundige begeleiding. Startpunt is op de nieuwe atletiekbaan, Sportpark Vrijburg te Vlissingen. Deelnemers krijgen een trainingsschema, T-shirt en hardioopmagazines. Iedere trai ning is er ruimte voor theorie-items zoals gezonde voeding, juiste kleding en goed schoeisel. Dat alles voor slechts 35 euro. Inschrijven via www.starttorun.nl Brakstraat 24 Middelburg 0118-627779 www.koolesport.nl www.dynamica-sport.nl ro bezuinigen op passend onder wijs. Dat betekent onder meer dat de scholen de begeleiding van leer lingen met een 'rugzakje' deels zelf moeten doen. „Dat betekent een taakverzwaring voor de docen ten", zeggen Annelies Baarends en Annemieke Schiphorst van experti secentrum Auris. Toch zit de ambulante dienstverle ning niet bij de pakken neer. „We zien ook de kansen van het pas send onderwijs. Wellicht moeten we zorg meer gaan bundelen en de rugzakjes met geld meer afstem men op de resultaten van de indi viduele leerling. Een kind dat goe de vooruitgang boekt, heeft na ver loop van tijd minder begeleiding nodig. Nu krijgt ieder kind, afhan kelijk van de handicap, een vast be drag." Passend Onderwijs staat centraal tijdens de startbijeenkomst op woensdag 14 september van de ge zamenlijke diensten in De Stenge in Heinkenszand. Inschrijven via dab@dekorre.nl. vraag naar de voorwaarden t. 0118-413920 t. 0118-650575 szs$®as3^82sa*KeeEia®@e8SB88m88$ass88ag85s SUMMERSCHOOL door Ben Jansen De Grevelingen kan een spannend ge bied worden, waar het hele jaar door wat te beleven valt en waar geld wordt verdiend. Met de presentatie van een blauwdruk voor de versterking van het Greve- lingengebied hebben dertig studen ten uit tien landen gisteren hun summerschool over de Dynamiek van de Delta afgesloten. In het oog springen twee knoop punten (de aanzetten van de Brou- wersdam en de Grevelingendam op Schouwen-Duiveland), herstel van een (beperkte) getijbeweging, een verbinding tussen Grevelingen en Haringvliet op de lijn Herkin- gen-Middelharnis, met vertakkin gen die een aantrekkelijk water woongebied vormen en een groen middengebied waar de nadruk ligt op natuur en aquacultuut. De aanbevelingen van de aanko mende bouwkundigen, land schapsarchitecten en stedebouw kundigen sluiten goed aan op be staande plannen, zoals die zijn neergelegd in bijvoorbeeld het Uit voeringprogramma Zuidwestelijke Delta en de toekomstverkenning Zicht op de Grevelingen. Veilig, veerkrachtig en vitaal is de bood schap en die hebben de studenten na hun kennismaking van twee weken met het gebied onderschre ven. Tientallen jaren was de aan dacht voornamelijk gericht op landwinning en veiligheid voor de zee. Nu is het tijd daarnaast ook naar de natuur en de economie te kijken. Die economie komt niet echt goed van de grond als een groot deel van de ondernemers alleen maar drie zomermaanden heeft om geld te verdienen. Vandaar het voorstel van de studenten om van de Brou- wersdam een boulevard te maken die ook de rest van het jaar aan trekkelijk is, zowel voor toeristen en recreanten als voor het bedrijfs leven. Gedacht wordt bijvoorbeeld aan een arena, waar bij goed weer in de open lucht en anders onder dak film- en andere voorstellingen worden gegeven en congressen en zakelijke presentaties worden ge houden. Aan die boulevard kun nen ook een gezondheidscentrum en eventueel zelfs een ziekenhuis een plaats krijgen. MIDDELBURG - Zeeland in 2 minuten, het online video- journaal van de PZC, gaat weer over op de normale programme ring. Vanaf maandag is drie keer per dag een nieu we uitzending te bekijken via www.z2.nl. Om 10.00 uur, 16.00 uur en 22.00 uur word je in twee minuten op de hoogte gebracht van het laatste nieuws uit de pro vincie. Op zater dag en zondag zijn er jour naals om 18.00 uur. Het vaste onderdeel 'Zee land in de me dia' keert terug in het journaal van 10.00 uur. Daarin wordt een overzicht gegeven van Zeeuws nieuws in (landelijke) kranten en televisieprogramma's. Zeeland in 2 minuten is altijd en overal te bekijken via je computer, tablet of smartphone. Het knooppunt bij de Grevelingen dam moet vooral een culturele in vulling krijgen met onder meer drijvende paviljoens waar kunste naars werken en exposeren en res taurants. Het plan voorziet ook in een her denkingsoord voor de overstro mingsramp van 1953, als aanvul- GOES - De gemeente Goes heeft het aantal bezwaarschriften in 2010 fors zien toenemen. Het wa ren er 203 ten opzichte van 140 in 2009. Vooral voor besluiten die de gemeente nam in het kader van de Wet Werk en Bijstand werd vaak bezwaar aangetekend: 101 keer ten opzichte van 58 in 2009. De groei van de andere bezwaren - bijvoor beeld tegen bouwplannen of par keerboetes - steeg minder hard. Bij elk bezwaarschrift vindt een be- middelingsgespek plaats. „In een aantal gevallen leidt dat alsnog tot een oplossing", zegt wethouder Jan de Pooter. In 2010 werden hier door 35 bezwaren ingetrokken. Fietspad over het water. Recreatie op drijvende eilandjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24