zeeland 123 aan nieuw hoofdstuk 1 ming Vlissinger mag na vijf maanden uit Torentijd Fietsersbond bezorgd om stijging ongelukken berco J/A rj 1 Zeelandplant ruimt 1 Y de voorraad op! ZEELHIlDPLRnL Uitgangspunten bij nieuwe plannen op en rond de put Romantische wandeling door Veere extra koopjesdagen bij zaterdag 27 augustus 2011 'ipl 111 Tot 50% korting op het IX w' 1 hele sortiment tuinplanten. 1 I v 1 Hortensia's rozen vaste planten olijven fc haagplanten bomen mediterrane planten Alleen op zaterdag 27 augustus van 9:00 - 16:00 kwekerij: www.zeelandplant.nl Ravesteinweg info@zeelandplant.nl Grijpskerke 06 - 215 486 45 O mmmmammttmmimmmmmmi De bouwput op de hoek van de Zuidsingel en de Korte Noordstraat staat droog. Links achter de put de Koning straat waar de gemeente woningen wil (her)bouwen. foto Ruben Oreel door Emile Calon middelburg - Een ontlastende ge tuigenverklaring werd door offi cier van justitie W. Suijkerbuijk ge zien als bewijs dat een Vlissinger (25) zich schuldig heeft gemaakt aan een straatroof en een poging een Vlissingse scooterrijdster te be stelen. Hij verwees tijdens de rechtszaak tegen de Vlissinger naar de vriend schappelijke banden tussen de Vlissinger en de inwoner van Ril land (31). Volgens de officier pro beerde de Rillander de ander uit de wind te houden. Vooral de handreiking van de één aan de an der, na het afleggen van de verkla ring, zag hij als bewijs dat ze iets hadden geregeld. Hij eiste daarop tegen de Vlissinger een celstraf van twaalf maanden. Raadsman E. Smit was verbijsterd. Hij wees naar de verklaringen, zo als die in eerste instantie waren af gelegd bij de politie en waaruit 'duidelijk zou blijken' dat de Vlis singer niets van doen had met de beide misdrijven. De Vlissinger was wel in de buurt toen zijn-zwa ger de scooterrijdster lastig viel, maar zou haar vervolgens juist heb ben geholpen. De Rillander verklaarde wel nega tief over de Vlissinger, toen hij dacht dat deze hem probeerde zwart te maken bij de politie. La ter trok hij die belastende verkla ring weer in. Ook als getuige bleef hij erbij dat de Vlissinger geen mis drijven had gepleegd. Smit vroeg de rechtbank vervol gens om het voorarrest, vooruitlo pend op het vonnis, op te heffen. Hij voerde aan dat de Vlissinger al vijf maanden vast zat en dat hij al leen maar via sms zijn schoonva der en zijn vriendin had bedreigd toen hun relatie in een moeilijke fase verkeerde. Bovendien wil de Vlissinger aanwezig zijn bij de ver jaardag van zijn zieke moeder. Na een schorsing maakte recht bankvoorzitter G. Nomes bekend dat het voorarrest van de Vlissin ger inderdaad werd geschorst. Uitspraak 8 september. Koningstraat: Heijmans ziet af van de bouwplannen bij de Koningstraat en Stoppelaarstuin. Via de BV Mo- numentenbeheer kan de gemeente hier nu voor ei gen rekening en risico woningen laten (her-)bouwen. Dit moet gebeuren binnen de marges van het bestem mingsplan 'Beschermd Stadsgezicht'. Achter de bouwput (parkeerterrein): Dit wordt een apart bouwplan; als Heijmans Bouw Zeeland (HBZ) de grond wil kopen, mag ze er enkele eenge zinswoningen bouwen. Dit bouwplan is dan niet af hankelijk van de bouw op de 'put'. Bouwput: het bouwplan wordt opgeknipt in delen zodat het plan in fases verwezenlijkt kan worden en niet gewacht hoeft te worden tot er voldoende wonin gen over het hele oorspronkelijke plan zijn verkocht; Parkeergarage: kleiner, één laag op een verdiept maaiveld met overkapping die een 'groene' bedek king kan krijgen met sedum. veere - 'Verliefd in Véere'. Onder die titel geven de Zeeuwse Volks universiteit en het Zeeuws Archief op zaterdag 10 september een ro mantische wandeling door het stadje. Het is dit jaar tweehonderd jaar geleden dat de burgerlijke stand werd ingevoerd. Bijvoor beeld huwelijken worden inge schreven in dat register. Veere is vanwege de oude gebouwen en de bijzondere sfeer voor veel bruids paren de ideale trouwlocatie. Met name voor bruidsfoto's leent het stadje zich goed. Archivaris Peter Blom, die in Veere woont en er is getrouwd, verzorgt de rondleiding. De wandeling vertrekt bij het stad huis op de Markt en duurt van 10.30 tot 12.30 uur. Aanmelden kan bij de ZVU op 0118-634800 of www.volksuniversiteitzeeland.nl. vlissingen - De Fietsersbond afde ling Vlissingen/Souburg maakt zich zorgen over het stijgend aan tal enkelvoudige fietsongevallen. In een brief aan het Vlissings ge meentebestuur roept de bond de gemeente op er alles aan te doen om het risico op eenzijdige fietson gevallen op haar gemeentegrond te voorkomen. Ze dringt er tevens op aan niet te bezuinigen op de kwaliteit en het onderhoud van de fietsinffastructuur. In de brief doet de Fietsersbond aanbevelingen aan de gemeente om het voor fietsers veiliger te ma ken. Zo vindt de bond dat gekeken moet worden welke paaltjes en ob stakels echt nodig zijn en dat ze verwijderd moeten worden als dat kan. Onlangs heeft de Fietsersbond af deling Vlissingen/Souburg een in ventarisatie gemaakt van de obsta kels in het hoofdfietsnetwerk in Vlissingen en Oost-Souburg. Daar op staan 27 obstakels, zoals paal tjes en hekjes op fietspaden. Daar van zijn er maar weinig echt no dig, vindt de bond. lange vorststraat - goes MEEST CELEZEN 1. Deel van Domburg blijft tegen strandtent (foto) 2. Ergernis reclame gevel Drukkerij ZOMERKRANT Lees alle reportages en verhalen uit de Zomerkrant van dit jaar terug op www.pzc.nl/zomer. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto SEROOSKERKE Torenstraat 24 Ruime eengezinswoning, wï? royale tuin en achterom lüftril gelegen in kern. Vraagprijs 235.000,- k.k. SCHULTING www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23