Bouwputroman begint EXTRA VAKANTIEGELD! 221 zeeland Wegwerk Koudekerke komende week hervat anthonise /TXAutoTeam Provincie stelt zwemverbod in bij Schotsman Bewoners Swerf-Rust gaan op rolstoeltocht Excursies bij museum Terra Maris TV-kok signeert kookboek bij Bruna Foto-expositie in Hof van Buren Circus Franz Renz op Hof van Tange Vanaf 1 september LJLA voel je v r i j Onderdeel van de Automations G'oep Bergen op Zoom, Roosendaal, Steenbergen, Goes, Vlissingen www.autoteam.nl 10% voordeel geldig met registratie uiterlijk 30 september 20 ttAlleen op voorraadmodellen en niet in combinatie met andere octies. De 1.000 cosh wordt rechtstreeks door General Motors Nederland B.V. uitgekeerd op de bank/girorekening von de koper, na aflevering/registratie van een nieuwe Opel Dit aonbod geldt voor nieuwe klantenorders (particulier/KZM) van 1 juli t/m 30 september 2011 met een uiterlijke kentekenregistratiedatum von 30 november 2011 Kijk voor de voorwaarden op www.opel.nl. Wijzigingen voorbehouden. Die kwam door de crisis nooit van de grond. Inmiddels heeft de WBU/HBZ miljoenen gestoken in de reparatie van de put. Geld dat bij verkoop van de woningen zou worden te rugverdiend. Heijmans heeft de ge meente nu gevraagd om die kos ten renteloos voor te financieren. Dat geld wordt afgelost zodra er woningen zijn verkocht. Verder vraagt Heijmans de gemeente af te zien van het vragen van geld voor de grond. In zijn brief schrijft wethouder De Vries dat er eind van dit jaar duide lijkheid moet zijn over de bouw plannen en de financiële afwikke ling. Met HBZ zullen 'bindende' af spraken worden gemaakt die aan de raad worden voorgelegd. En dan zal ook de vergunningenproce dure doorlopen moeten worden. Eind dit jaar kunnen de plannen tijdens een 'inloopbijeenkomst' ge presenteerd worden. Net als in januari 2009. Ook toen was er een inloopbijeenkomst in het stadskantoor. Maar die plan nen liggen nu in het archief te ver stoffen, naast die van het theater dat er nooit gebouwd is. MmMHHnHmnHHBBOMnBHKB Vanaf maandag weer drie keer per dag het nieuws in twee 'minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl 110% korting op nieuwe auto's uit voorraad én nu 1.000,- cash retour op uw rekening. KOUDEKERKE - Het werk aan de Middelburgsestraat en de Duin straat in Koudekerke wordt op donderdag 1 september hervat. Doorgaand verkeer naar Biggeker- ke kan dan niet meer over die we gen en wordt omgeleid via de rondweg Koudekerke. De werkzaamheden duren tot 1 november. In die periode wordt ge werkt aan het gedeelte tussen de kruising met de Biggekerksestraat en de grens van de bebouwde kom aan de kant van Biggekerke. Dit is de derde fase van de herin richting van de Middelburgse straat. De huisartsenpost en meu belzaak Woontrend zijn vanaf Big gekerke wel via de provinciale weg bereikbaar. Mensen die naar de Couburg moeten, kunnen via de Biggekerksestraat, Couburgstraat en het fiets-voetpad. Het fiets-voet- pad is echter niet geschikt voor zwaar verkeer. Buslijn 53 van Con- nexxion van en naar Biggekerke rijdt gedurende de maanden sep tember en oktober over de Braam- weg. De wegwerkzaamheden in Koudekerke lagen tijdens de zo mer stil, om het toeristisch verkeer niet te hinderen. door Theo Giele De bodem van de Mid delburgse bouwput is dan na zes jaar in zicht gekomen. Wat er straks op de bouwput komt, is nog onzeker. Heijmans Bouw Zeeland (HBZ, de voormalige WBU), eigenaar van de put, ziet af van haar oorspronke lijke idee van een groot apparte mentencomplex gecombineerd met woningen. Van de plannen voor kavels achter de bouwput heeft de WBU defini tief afscheid genomen. En ook het A-theater, waarvoor de bouwput als fundament annex parkeergara ge zou dienen, komt er niet. Bin nen de gemeenteraad is in de ver ste verte geen meerderheid te vin den die een discussie wil aangaan over terugkeer naar de oorspronke lijke plannen. Maar wat dan wel? In een brief aan de commissie Ruimte geeft projectwethouder Albert de Vries een overzicht van de stand van za ken. Daarin zijn een aantal zaken opgesomd die 'een essentiële rol spelen'. Het opknippen van het plan in commercieel en planolo gisch gezien behapbare brokken is daarbij de leidraad. Drie of vier kleine bouwprojecten zijn in deze financieel-economisch moeilijke tijden gemakkelijker te verwezen lijken dan één groot project. Het dossier bouwput gaat ook over geld, veel geld. De gemeente Middelburg is nog verwikkeld in een arbitrage zaak met de bouwer van de bouw put over de schade die ontstond toen de put in 2005 bleek te lek ken. De WBU kwam later in beeld als partij om de put te repareren en er woningen op te bouwen. De put werd door de gemeente voor een symbolisch bedrag aan de WBU verkocht, die vervolgens op eigen kosten aan de klus begon met de verwachting dat er snel ge bouwd zou kunnen worden. De gemeente zou voor de grond een vergoeding krijgen na verkoop van de woningen. De financiële crisis brak eind 2008 uit. In die periode waren de teke ningen voor de woningen en ap partementen klaar en wilde de WBU met de verkoop beginnen. KAMPERLAND - De Provincie Zee land heeft een tijdelijk zwemver bod ingesteld voor de waterspeel plaats van camping De Schotsman in Kamperland. In het water van de ondiepe waterspeelplaats in het Veerse Meer is een sterk verhoog de concentratie van de E-colibacte- rie gevonden. Afgelopen maandag zijn watermonsters genomen. Niet bekend is of er mensen ziek zijn geworden door de besmetting met de bacterie. E-coli veroorzaakt darmkramp en diarree. De vervui ling is afkomstig van een nabijgele gen waterzuiveringsinstallatie van de camping die via een sloot op het Veerse Meer loost. zaterdag 27 augustus 2011 MIDDELBURG Het Middelburgse zorgcentrum Swerf-Rust houdt maandagavond voor haar bewoners een rolstoel- tocht door de stad. De stoet rolstoelen vertrekt om 19.00 uur bij Swerf-Rust, begeleid door De Dikküh Nekküh Bent. De tocht door Middelburg zal onge veer anderhalf uur duren. Onder weg wordt getrakteerd op ijs. Bij te rugkomst is er koffie en thee. OOSTKAPELLE Natuurmuseum Terra Maris in Oostkapelle houdt de komende da gen enkele excursies. Vandaag (19.15-20.45 uur) en dinsdag (9.00-10.30 uur) is er 'korren en zee- schuimen'. Kosten 3 euro. Morgen (10.30-12.00 uur) kunnen kinderen vanaf 8 jaar mee met de imker. Kosten 4,25 euro. Aanmelden moet via 0118-582620 of reserveringen@terramaris.nl MIDDELBURG TV-kok Corjan Hoogerheide sig neert zijn kookboek 'De helft is lief de' op donderdag 1 september bij de Bruna aan de Lange Delft in Mid delburg. Dat gebeurt van 15.30 tot 16.30 uur en 18.30 tot 19.30 uur. Het ko(o)kboek is bij de Bruna in Mid delburg te koop voor 14,95 euro. MIDDELBURG In Hof van Buren in Middelburg is tot 14 oktober werk te zien van fo tograaf Ente Breed uit Biggekerke. Breed houdt zich bezig met recla me-, industriële-, studio-, land- schaps- en stockfotografie. Met zijn vrije werk wil hij een tijdloos beeld van Zeeland geven. De expo sitie is te bezichtigen van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 20.00 uur. MIDDELBURG Circus Franz Renz komt volgende week naar Middelburg. Komende dinsdag neemt het circus bezit van het parkeerterrein op Hof van Tan- ge. Van woensdag tot en met zon dag worden voorstellingen gege ven. In verband hiermee is het parkeer terrein van dinsdag tot maandag 12.00 uur gesloten voor andere au to's. makelaars Koophuis Makelaars wordt Anthonise Makelaars 750,-- korting op afsluit-/advieskosten voor uw hypotheek 'kijkv.oordevoorwaardenopwww.anthonise.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22