meningen 15 s 1 tart verkoop september Film by the Sea brieven Cor de Jonge 1 film -sea jpö www.filmbythesea.nl zaterdag 27 augustus 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Rijke roomse leven In de jaren 50 was de katholieke kerk verschrikkelijk machtig. Er zijn toen dingen gebeurd, die het daglicht niet kunnen verdra gen. 'Houden jullie ze dom dan houden wij ze arm', was het motto van Staat en Kerk. Momenteel met het terugdraaien van de studiefi nanciering (in sommige gevallen te recht) gaat het weer die kant op. Economen van banken en politici staan zij aan zij om vooral de euro maar overeind te houden. Frank rijk en Duitsland hebben zich nog nooit aan enige afspraak gehou den, maar maken straks wel de dienst uit in Europa. Het nood fonds moet verdubbeld worden, als Nederland daar in meegaat wordt de AAA-status vanzelf min der, want je gaat verplichtingen aan voor zwakke landen. Hierdoor worden de eigen 'verplichtingen' hoger en kom je vanzelf aan de rand van de afgrond. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Respectloos „Er zijn momenteel nauwelijks ont wikkelingen rond het verwerven van de benodigde grond voor het plan", vertelt mevrouw Dekker op 25 augustus in deze krant. Dat zal dan wel betekenen dat de laatste of ficiële mededeling van de gedepu teerde 'Ik heb nog maar 1 hectare', nog steeds de stand zaken is. Het getuigt dan ook wéér van weinig respect van onze bestuurders voor de bewoners/bewerkers/ nog steeds eigenaars van de gronden in de OudBreskensPolder om, nu er nog geen goedkeuring is voor het eventueel in te zetten onteigenings instrument, al een informatiepunt in te richten over de plannen die men heeft met de grond van een ander. En wéér kan er aan het be toog van een direct betrokkene met als titel 'Waterdunen: Een zout prestigeproject over de hoof den van de bevolking heen', een hoofdstuk toegevoegd worden. Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Libië De sfeer van juichende mensen waar de media ons mee overspoe len, zal naar verwachting spoedig omslaan. De rebellenbeweging zelf bestaat uit Islamfiindamentalisten, overlopers van Khadaffi, aanhan gers van de ex-koningdictator Idris, rijke handelaren en maffiosi. Libië is nu een verdeeld land en kan zich opmaken voor chaos, bur geroorlog en verzet, met dank aan de Navo. Libië zal verder schat plichtig worden aan zijn bevrij ders. De oorlog heeft de Westerse lan den miljarden euro gekost en die investeringen moeten worden te rugverdiend. Libië heeft veel na tuurlijke rijkdommen. Er is ook het geostrategisch belang, als mili taire uitvalbasis in het Mid den-Oosten en Afrika. Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11,Kuitaart Reclame Is de voorgevel van De Drvkkery in Middelburg architectonisch waardevol? Het is maar wat je daar onder verstaat. De glasgevel ver hult juist de foeilelijke naoorlogse, nietszeggende uitstraling van het gebouw. En dan nu ergernis over de boodschappen op *de voorzetge- vel van glas? Een inbreuk op de eenheid, rust en ingetogenheid van reclame-uitingen in de stad? Wel eens goed gekeken hoe door dacht en fraai vormgegeven de boodschappen op die gevel zijn? Dat steekt met kop en schouders uit boven de huisstijlen van alle an dere gevelreclames, bedrijfsvlag- gen, zwiepborden, kledingrekken, graaibakken en kaartenstandaards, statafels, zitjes en afvalbakken waar je in de binnenstad van Mid delburg over struikelt. De Drvk kery is een culturele onderneming, die van grote toegevoegde waarde is voor het vestigingsklimaat; een van de beste en breedste onderne mingen in woord, beeld en geluid van Nederland. Cultuurminnend Zeeland en bezoekers vanuit het hele land én het buitenland lopen er in en uit. Middelburg zou daar apetrots op moeten zijn. Op de glasgevel wordt momenteel gratis de aandacht gevestigd op het Zee land Nazomer Festival. Laat de ge meentelijke monumentencommis sie zich liever bezighouden met de échte verrommeling van onze bin nenstad. L.h van Bouwdijk Bastiaanse-Ariëns M. Smallegangehof 4, Middelburg Reclame 2 De gemeentelijke monumenten commissie ergert zich aan de recla me op de glazen 'voorzetgevel' van de boekhandel De Drvkkery. Het is toch niet te geloven, wat te den ken van al die fietsen ervoor. Zodat men soms bijna de winkel niet in kan. Is dat dan zo mooi? En wat te denken van al die fietsen tegen de oude gevels in de binnenstad. Mid delburg wordt er mee vol gezet, ook tegen de gevels van ons mooie Stadhuis. Terwijl daar toch duide lijk borden zijn geplaatst door de gemeente. Het kan toch niet zo zijn dat de gemeente zich wel aan zijn verplichtingen mag onttrek ken! A. Brouwer Klein Vlaanderen 39, Middelburg Luchtoorlog 2 Reactie op J. Kaljouw over WingstoVictory. Hij stelt dat de 600 vliegtuigcrashes in de database van de stichting (www.wingstovic- tory.nl) wel afkomstig zullen zijn van een of andere 'officiële instan tie', lees: het onbetrouwbare Gealli eerde Opperbevel. Volgens hem zijn het er hooguit enkele tiental len geweest. Dat deze schrijver er behoorlijk naast zit mag blijken uit een be zoek aan de betreffende gegevens bank. De voorvallen zijn waar mogelijk zeer uitgebreid onderbouwd en de bronnen zijn legio, waaronder tal rijke ooggetuigenverslagen. Van de meeste toestellen zijn dan ook het type, fabrieksnummer, luchtmacht nummer, basis van vertrek, op dracht, bemanning en en vaak oor zaak van de crash bekend. Ook de rapporten van politie, brandweer, Engelse, Duitse,Franse, Noorse en Amerikaanse Luchtmachten zijn geraadpleegd. En niet te vergeten de lijsten van de oorlogskerkho ven. In Runnymede heeft de RAF een gedenkteken voor de 20.400 vliegers die voorgoed verdwenen zijn, waarvan velen tussen de Ne derlandse en Engelse kust. J. Geensen Kerkdreef 1a, Heikant Middelburg Toeristenstad! Vanmiddag waren mijn vrouw en ik getuige van een voorbeeld hoe je toeristen en andere gezelligheids zoekers uit het centrum moet verja gen. We zaten gezellig op een over vol térras op de Markt in Middel burg toen een straatmuzikant van klasse begon met zijn optreden. Leuk, gezellig, zo dachten wij - en zo als achteraf bleek - velen met ons. Plotseling werd het net inge zette vakkundige lied afgebroken door een dame in een soort na- maakpolitie outfit. Einde optre den, inpakken en wegwezen, een teleurgesteld publiek achterlatend, dat niets anders restte dan de muzi kant met een applaus te bedanken voor zijn goedbedoeld maar ver stoord optreden. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Slachtofferhulp? Zou het zo langzamerhand geen tijd worden dat er voor de leden van de Tweede Kamer, slachtoffer hulp wordt ingeschakeld. De rap porten over de Moerdijk-brand hebben weer een schokeffect op de kamerleden. Gezien het (stan daard) ontbreken van verdere reac ties van de Kamerleden, ben ik bang dat ze allemaal aan hevige stoornissen lijden, door al deze schokken. Als Nederlandse bevol king kunnen wij niet eisen dat de door ons gekozen Kamerleden zich ook daadwerkelijk voor ons inspan nen, maar wij als bevolking kun nen toch wel verwachten dat deze Kamerleden in ieder geval wel ge zond blijven, als ze hun salaris krij gen. W. Fakkeldij Marktplein 1a, Biezelinge Schietincidenten Kortgeleden las ik in de krant een suggestie om vuurwapens niet meer thuis te bewaren naar aanlei ding van een schietincident. Op zich goed, maar dan moet er wel een veilige bewaarplaats zijn. Beter is nog om de vuurwapens onklaar te maken door een noodzakelijk onderdeel te demonteren. Als dan het verwijderde onderdeel op een andere plaats bewaard wordt, is het vuurwapen voor een niet ge rechtigd persoon niet meer inters- sant. B.C. van Woerden Langeviele 53, Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15