eenvoudig Tractor en trekpaard op het Oogstfeest zaterdag 27 augustus 2011 keuze uit bestaand aanbod van podiumkunsten en veel muziek. Diverse locaties. www.theaterzeelandia.nl Oostkapelle Korren en zeeschuimen. Op de grens van water en land leeft meer dan iedereen denkt. Het is niet al leen zand tussen je tenen wat je voelt! Met respect voor het bodemleven wordt het verborgen leven door middel van een kor (sleepnet) zichtbaar ge maakt. Een handdoek en waterschoenen zijn nodig voor deze activiteit. Maximaal 25 deelnemers. Deel name: €3,- p.p.t excl. Museumbezoek. Om teleurstel ling te voorkomen tijdig aanmelden. Bij voorkeur via e-mail reserveringen@terramaris.nl. Terra Maris, Duinvlietweg 6, van 19:15 tot 20:45 uur Philippine 35e Mosselfeesten Mosselfeesten in Philippine op za terdag 27 en zondag 28 augustus van 10.00-24.00 uur. Gezellige braderie/markt, wandel- en fiets tocht, fanfares, harmonie, streetbands op en rond de vele terassen, mosselen koken op de markt, kunst boeken en curiosamarkt, stadsomroepersfestival, kortom een gezellig buitengebeuren in en rond het centrum van Philippine, Mosselstand nr. 1. Toegang gratis. Schoondijke Rondleiding in draaiende en/of malende korenmo len. Op steen worden diverse granen gemalen. Deel name: €1,65 p.p. kinderen 6 t/m 12 jaar €0,65 p.p. Lange Heerenstraat 71, van 11 tot 16 uur Sluiskil Gildefeesten. Muziek van eigen Zeeuwse bodem en diverse beroemde artiesten. Jeugdvoorstelling, jeugd spelmiddag, senioren voorstelling. Op zondag brade rie en rommelmarkt. Gildetent Sluiskil op Groen- oord en centrum: Bosjesweg, Nw Kerkstraat en Bal juwlaan. Vanaf 11:00 uur Temeuzen International Veterans Hockey Tounament MHC Olympia 2011. De deelnemende landen zijn: Enge land, Wales, Schotland, Spanje, Nederland en moge lijk Zuid Afrika. Kunstgrasvelden MHC Olympia Vlie gende Vaart. Entree gratis. Van 10 tot 17 uur Tholen Braderie, centrum, vanaf 09:00 uur Veere Ringrijden, Oranjeplein, van 08:00 tot 17:00 uur Open/feestdag Watersport Vereniging Arne in Haven "Oostwatering" even buiten Veere aan de Polredijk naar Vrouwenpolder. Watersport vereniging Arne met havens in Middelburg en Veere bestaat dit jaar 50 jaar. Op 27 augustus van dit jaar houden wij een opendag/feestdag. Diverse activiteiten voor kinderen en een drakenbootrace te houden. Polredijk 13, van 12:00 tot 18:00 uur Vlissingen Vlissingen Maritiem, zaterdag en zondag. Een nau tisch evenement met tal van activiteiten in en rond de Vlissingse Dokhaven en Binnenhavens. Slepers, Tallships, Platbodems, gezellige terassen en heel veel muziek. In 2011 is het thema 'stoom- en sleepvaart'. Info: www.vlissingenmaritiem.nl. Centrum, Dokhaven, Binnenhavens, gehele dag Westenschouwen Op safari door het grootste bos van Zeeland. Skelter expeditie door bos en duin, met routekaart en op drachten. Start vanaf Natuurinformatiepunt en Tram polinecentrum "Westerschouwen", op het grote par keerterrein bij de Rotonde in Westenschouwen. Start tussen 11:00 en 18:00 uur 25e editie van de Hyundai Halve Marathon van Wes tenschouwen. Prachtig gevarieerd autovrij parcours door het bos over snipper, zand en tegelpaden. Ook prestatieloop van 6,5 en 12 km. A. vd Weydeweg, vanaf 12:00 uur Westkapelle Ringrijden, van 08:00 tot 18:00 uur Zierikzee Beklimming Sint Lievensmonstert- joren (Dikke Toren). Kosten beklim ming: €2.00 per persoon. Kerkplein, van 10:00 tot 17:00 uur Havendagen, vanaf 11.00 uur. Traditiegetrouw kunt u weer culinair genieten, maar er is ook gezorgd voor enorm veel muzikaal vermaak. Dus laat u verras sen en kom genieten van de Zeeuwse heerlijkheden en gezelligheid. Nieuwe haven, vt Luitje, de Engelse Kade, vanaf 11:00 uur Jong talent 3, Nieuwe Kerk. Met deelnemers van de 'masterclass' van Miranda van Kralingen. Prijs: €7, - of €5, - voor donateurs van de St. Vrienden Nieuwe Kerk Zierikzee. Kerkplein 1, vanaf 16:30 uur ZONDAG 28 AUGUSTUS Breskens Breskens Sailing Weekend, 3-daags zeilevenement. Internationaal voor IRC gemeten boten First 31.7, Half Ton Class en sportboten op en in de monding van de Westerschelde. De feesttent aan wal is alleen voor de deelnemers. Het is mogelijk om de zeiljach ten te zien varen vanaf de kust tussen Breskens en Cadzand, maar vaste tijden hiervoor zijn helaas niet te geven. Gezien de afstand van kust tot wedstrijdlo catie, raden wij u aan een verrekijker mee te breng en. De eerste wedstrijden starten om 10.20 uur. De starts vinden veelal plaats op de Sluissche Hompels en dat is ca. 2 mijl ten noorden van Nieuwvliet (dus niet vlak voor de kust.) Alleen bij slecht weer kan voor de haven van Breskens gestart worden op de zelfde tijd. Wind afhankelijk zou men eventueel iets van de wedstrijden kunnen zien bij de radarpost van de Zwarte Polder. Voor de haven van Breskens wordt gefinished tussen 16 en 18 uur. Graauw Saeftinghefeesten. Zaterdag en zondag. Met gratis rondvaarten, rommelmarkt, markt en mosselen! Ha venterrein Watersportvereniging Saeftinghe, van 09:00 tot 00:00 uur. www.wv-saeftinghe.nl Hulst Hulster Vestingstedendagen. Zaterdag en zondag wordt de stad terug omgezet naar de middeleeu wen. Er staan allerlei kraampjes en er komen middel eeuwse legers. Tevens vaste onderdelen zoals brade rie, rommelmarkt, creatiefmarkt, oude ambachten enz. Dit jaar thema Reus Maximiliaan of het Reijnae- rt Epos. Binnenstad, gehele dag Torenbeklimming Willibrordus Basiliek. De 60 meter hoge toren van de Willibrordusbasiliek met haar mar kante toren ziet men al van verre staan en nodigt uit tot een nader bezoek aan de historische vestingstad met haar 3,5 km lange vestingwallen en haar cultuur historische monumenten. De beklimming duurt on geveer één uur. Kaarten €4,50 per persoon. VW Hulst, C. de Vosplein, van 14:30 tot 15:30 uur. Een combinatie van deze excursie met de ZomerVes- tingWandeling om 15.30 uur is mogelijk tegen gere duceerd tarief a 7,00. De wandeling duurt onge veer één uur. Middelburg Zeeland Nazomerfestival. Het Zeeland Nazomerfestival brengt theater en dans op verrassende locaties in de openlucht en in bijzon dere gebouwen verspreid over Zeeland. Het festival- hart in de Abdij van Middelburg toont een keuze uit bestaand aanbod van podiumkunsten en veel mu ziek. Diverse locaties. www.theaterzeelandia.nl Oostkapelle Met de imker mee bij Terra Maris. Deelnemende kin deren gaan onder leiding van de imker op zoek naar bijen in de landschapstuin. Bij goed weer wordt ook een kijkje genomen bij de bijenkasten. Het is belang rijk dat de kinderen gesloten kleren dragen met lan ge mouwen, lange broek en sokken. Ze worden ver kleed als echte imkers. Geschikt voor kinderen vanaf 8 jaar. Maximaal 20 kinderen. Deelname: €4,25 per kind incl. museumbezoek. Om teleurstelling te voor komen van tevoren aanmelden. Bij voorkeur via e-mail reserveringen@terramaris.nl. Terra Maris, Duinvlietweg 6, van 10:30 tot 12:00 uur Philippine 35e Mosselfeesten Mosselfeesten in Philippine op zaterdag 27 en zon dag 28 augustus van 10.00-24.00 uur. Gezellige braderie/markt, wandel- en fietstocht, fanfares, har monie, streetbands op en rond de vele terassen, mosselen koken op de markt, kunst- boeken en cu riosamarkt, stadsomroepersfestival, kortom een ge zellig buitengebeuren in en rond het centrum van Philippine, Mosselstand nr. 1Toegang gratis. Retranchement Schattenjacht bij Strandpaviljoen De Zeemeeuw, duinovergang 1Onderverdeeld in twee groepen (t/m 6 jaar en van 7 t/m 12 jaar). Gratis. Vanaf 15uur Sluis Belfort Oldtimerrit. De oldtimers (van voor 1965) verzamelen zich rond 9.30 uur op de Grote Markt. Vandaar vertrekken de 'oudjes' voor een ochténdrit door de streek. In de namiddag rijden de auto's nog een ronde door het centrum. Groote Markt, van 09:30 tot 16:00 uur Sluiskil Gildefeesten. Muziek van eigen Zeeuwse bodem en diverse beroemde artiesten. Jeugdvoorstelling, jeugd spelmiddag, senioren voorstelling. Op zondag brade rie en rommelmarkt. Gildetent Sluiskil op Groen- oord en centrum: Bosjesweg, Nw Kerkstraat en Bal juwlaan. Vanaf 11:00 uur Veere Tetra Lyre Pianokwartet uit Belgie, met werk van Dvorak, Lekeu en Mozart. Grote Kerk, vanaf 15:30u Vlissingen Vlissingen Maritiem, zaterdag en zondag. Een nautisch evenement met tal van activiteiten in en rond de Vlissingse Dokhaven en Binnen havens. Slepers, Tallships, Platbo dems, gezellige terassen en heel veel muziek. In 2011 is het thema 'stoom- en sleepvaart'. Info: www.vlissingenmaritiem.nl. Centrum, Dokhaven, Binnenhavens, gehele dag Vlissingse wandeling. Nergens in Nederland zie je schepen zo dicht voorbij varen als vanaf de Vlissing se boulevard. Naast het feit dat het een levendige bad- en toeristenplaats is, heerst er ook veel bedrij vigheid door de aanwezigheid van de havens en scheepsbedrijven. Maar Vlissingen is ook een stad van beroemde zeehelden, zoals Michiel de Ruyter. De gids leid je door bijzondere steegjes, interessante pleintjes en vertelt de verhalen achter de gebouwen. Je ziet onder meer de Sint Jacobskerk, oude havens en de boulevard. Kaarten €6,50. Zeeuws maritiem muZEEum in Vlissingen, Nieuwendijk 11, van 14:00 tot 15:30 uur Kijk voor de volledige agenda op de website van de VW Zeeland: www.vwzeeland.nl. Wilt u een evene ment toevoegen, ga dan naar www.promotiezeeland- delta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.wvzeelandin- fo.nl en dan naar evenement toevoegen. Komkommer schillen en in dunne plakjes snij den, komkommer in blokjes, puntpaprika hal veren en snijden, lente-ui zeer fijn snijden en de avocado in blokjes. Haal de blaadjes korian der en munt van de stelen en snijd de korian der en munt blaadjes. Alle ingrediënten aan de sla toevoegen en het geheel aanmaken met de marinade. Snijd de biefstukken in zeer dunne reepjes en haal nog even door de marinade. Dresseer vervolgens de sla op de borden, ge volgd door de biefstukreepjes en strooi hierover de gesneden kruiden. IJZENDIJKE - Op het erf van de familie Van der Stallen aan de Mauritsweg in IJzendij- ke draait het zondag om tractoren en trek paarden. Daar wordt de tiende editie van het Oogstfeest gehouden. Vanaf 9.30 uur trekt een stoet tractoren, aanspanningen en ruiters door de polders en IJzendijke. Om 14.00 uur begint het middagprogramma met onder meer het spel zonder grenzen en een 'vliegend' ta pijt achter trekpaarden voor kinderen. Een hoefsmid beslaat paarden en verschillende landbouwfirma's laten machines zien. Er zijn gratis ritjes in een huifkar mogelijk. Mark van de Vijver voorziet het feest van commentaar. Vrijdag was de allerlaat ste aflevering van 'Top of Flop'. Benieuwd naar vori ge afleveringen? Kijk dan op www.z2.nl in het ar chief. „Rustig, maar heel gezel lig." De Kamperhoek in Vogelwaarde is helemaal top. Voor de kinderen is er ook genoeg te doen op deze boerderij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 119