Thai Beef Salad is heel lekker, fris en Agenda 11 Kookeiland aan. Maak kennis en proef van de specifieke streek producten en bezoek de molen! Van 10.30 uur tot 16.30 uur. Dishoek Ringrijden, van 09.00 tot 17.00 uur Domburg Ringrijden, Simniapad, van 09:00 tot 17:00 uur Goes Goese Restanten Driedaagse. Binnenstad, hele dag MuziKade. Muzikale dagen voor elk wat wils. Van daag met populaire muziek. Kade, vanaf 17:00 uur Graauw Saeftmghefeesten. Zaterdag en zondag. Met gratis rondvaarten, rommelmarkt, markt en mosselen! Ha venterrein Watersportvereniging Saeftinghe, van 09:00 tot 00:00 uur. www.wv-saeftinghe.nl Hoofdplaat Rondleiding met huifkartocht op Schapenpark Goe de Hope. Een uitgebreide rondleiding langs 44 ver schillende zeldzame, buitenlandse, pr imitieve scha penrassen. Inclusief huifkartocht langs de Schelde, waar je bij laag water de zeehondjes kunt zien. Deelname: €4,00 p.p. Westlangeweg 16, vanaf 14:00 uur Hulst Hulster Vestingstedendagen. Zaterdag en zondag wordt de stad terug omgezet naar de middeleeu wen. Er staan allerlei kraampjes en er komen mid deleeuwse legers. Tevens vaste onderdelen zoals braderie, rommelmarkt, creatiefmarkt, oude am bachten enz. Dit jaar thema Reus Maximiliaan of het Reijnaert Epos. Binnenstad, gehele dag Kamperland Slagvast beachtennistoernooi Kamperland. Voor zo wel recreatieve als wedstrijdtennissers. Toegang gra tis. Banjaardstrand, van 09:00 tot 18:00 uur Kapelle Kapelse dag met ringrijderswedstrijd. Van der Bilt- laan, van 08:00 tot 17:00 uur Kerkwerve Forellenviswedstrijd. de wedstrijd telt mee voor het Zeeuws kampioenschap. Deze ene wedstrijd geeft ons ook de Schouwse Kampioen. Verder is op Re creatieboerderij van Langeraad de familiedag: de trein rijdt, u kunt boer'nbosgolven, vers gerookte paling en forel te koop en het bos- tuinterras is open. Alle viswedstrijden beginnen om 11.00 uur en du ren tot 16.30. Inschrijfkosten €23,50. Weelweg 3 Middelburg Zeeland Nazomerfestival. Het Zeeland Nazomerfestival brengt theater en dans op verrassende locaties in de openlucht en in bijzondere gebouwen verspreid over Zeeland. Het festivalhart in de Abdij van Middelburg toont een Dit weekeinde zijn er tal van ringrijwedstrijden: in Biggekerke, Dishoek, Domburg, Kapelle, Veere en Westkapelle. ZATERDAG 27 AUGUSTUS Biggekerke Ringrijden, Kerkplein, van 08:00 tot 17:30 uur Borssele Polderavonturen voor kinderen vanaf Kwekerij de Sluishoek. Laat de kinderen frank en vrij ontdekken wat er allemaal leeft in de polder. Voor iedere leef tijdsgroep is er een speciaal arrangement. Jurjane- weg 5, vanaf 10:00 uur Breskens Breskens Sailing Weekend, 3-daags zeilevenement. Internationaal voor IRC gemeten boten First 31.7, Half Ton Class en sportboten op en in de monding van de Westerschelde. De feesttent aan wal is al leen voor de deelnemers. Het is mogelijk om de zeiljachten te zien varen vanaf de kust tussen Bres kens en Cadzand, maar vaste tijden hiervoor zijn he laas niet te geven. Gezien de afstand van kust tot wedstrijdlocatie, raden wij u aan een verrekijker mee te brengen. De eerste wedstrijden starten om 10.20 uur. De starts vinden veelal plaats op de Sluissche Hompels en dat is ca. 2 mijl ten noorden van Nieuwvliet (dus niet vlak voor de kust.) Alleen bij slecht weer kan voor de haven van Breskens ge start worden op dezelfde tijd. Wind afhankelijk zou men eventueel iets van de wedstrijden kunnen zien bij de radarpost van de Zwarte Polder. Voor de ha ven van Breskens wordt gefinished tussen 16 en 18 uur. Burgh-Haamsfede Avondmarkt, Toeristische Markt, Centrum de Ring en Noordstraat, vanaf 19:00 uur Cadzand Zeeuwse Streekdrachtendag. Koetsen- en huifkartocht, kleder- dachtgroepen vanuit heel Zee land. Via Koekoeksnest, naar Mo- relleput net als eindpunt Cad zand. Mariastraat, van 09:30 tot 15:00 uur Rondleidingen in Fuchsiatuin 'Zomerweelde'. Heren weg 2. Op 'Zomerweelde' is van alles te zien voor jong èn oud. Nostalgisch boerenerf, tevens welkom boerderij. Groot assortiment fuchsia's in alle kleu ren en vormen. Verder vele kleine boerderijdieren die je ook op schoot mag nemen! Gratis toegang. Zaterdag: 10.00-12.00 uur en 13.00-17.00 uur Zondag: 14.00-17.00 uur Streekproductenmarkt op het terrein bij de Molen. Bedrijven uit de (grens)regio bieden hier hun waar De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl In de salade horen druiven. De zomerredactie vraagt elke zaterdag een Zeeuw se kok naar zijn of haar ultieme vakantierecept. Daarbij geldt één voorwaarde: je moet het op va kantie eenvoudig kunnen bereiden. In de laatste aflevering: Raymond de Jong van De Gecroonde Liefde in Vlissingen. De tomaat moest worden gemeden, kreeg Raymond de Jong van De Ge croonde Liefde als opdracht mee. In de zomerrecepten van de voorbije weken domi neerde de tomaat nogal eens, dus hoopten we nu op iets anders. Raymond: „Het was lastiger dan verwacht om iets echt origineels te beden ken, maar volgens mij is deze Thai Beef Salad zeker op een campinggasstelletje te bereiden." Benodigdheden 2oo gr gemengde sla, 1 komkommer, 2 trostomaten, 1/2 bosje koriander, 1/2 bosje munt, pitloze druiven, 2 st lente-ui, 1 zoete punt paprika, 1 avocado, 4 biefstukjes van 100/150 gram. Maak een marinade van; 300 ml olijfolie, sap van 2 limoenen, 50 ml vissaus, 150 ml sojasaus, 100 ml ketjap. Bereiding Bak de biefstukken op hoog vuur aan in olijfo lie, een minuut of 4 per kant, en peper en zout deze. Leg ze in een schaaltje en giet hier de ma rinade over, afdekken met folie zodat de bief stukken lauwwarm blijven en op het gemak doortrekken. Houd wat achter om de sla mee aan te maken. Begin met het snijden van de sla-garnituur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 118