is waar ik zo van hou 3 klank' Heilige Mis op Saeftinghefeest zaterdag 27 augustus 2011 vrouw. Iedere man was op zoek naar de vrouw die over het toppunt van erotiek beschikte. Ge loof het of niet; ze gingen prat op een winden latend achterwerk. Om een vrouw daaraan te helpen, deelden de mannen partjes rapen uit en zeiden: Schatje neem nog een stukje, Wan t rapen doet het gat gapen, Iedere beet is een extra scheet, Hoe meer je nu èt, Hoe meer dat je straks schèt." Overigens waren die winderige vrouwen vaak het gevolg van een 'vieze papa'. Want wie met vieze voeten in bed stapte en met moeder de vrouw aan de slag ging, had grote kans dat hij zomerredactie over de 'kleine kantjes van het middeleeuwse leven in Antwerpen'. Antwerpen Anders Hilde Eykens geeft de Rode Oortjeswande- ling van maandag tot en met zaterdag. Dat doet ze het liefst in de avond. Reserveren kan alleen voor groepen van acht tot twintig personen. Individueel aansluiten bij een groep is niet mogelijk. De Rode Oor tjeswandeling kost 135 euro en duurt drie uur. Eykens biedt via haar bedrijf Antwerpen An ders nog vijftien andere rondleidingen door Antwerpen aan, zoals: Beestig Antwerpen (over hoe inwoners met dieren omgingen), Meir en de Keyserlei (over de twee bekend ste winkelstraten van de stad), Sinjore.n en Pa gadders (over Spaanse sporen in Antwerpen), Sneukeltocht langs Antwerpse kroegen, Tren dy Zuid: city design op z'n best, Verhalen uit de oude doos: Er was eens in Antwerpen. Kijk voor meer informatie en reserveringen op: www.antwerpenanders.be een scheten latende dochter zou verwekken. Zonder een enkele 'eh' lepelt Hilde Eykens in aangenaam Vlaams de ene na de andere vertel ling over de kleine kantjes van het middel eeuws leven op. Af en toe waarschuwt ze voor ze aan een onsmakelijk passage begint. „Bent u streng gelovig, steekt u dan een vinger in uw oor en neemt een' stap achteruit." Ze weet je in een mum van tijd in een stem ming te krijgen, waarin je oog krijgt voor de meest flauwe én kolderieke details. De tocht gaat door de Aarsstraat langs café Den Billeklet- ser en op een bord van aannemingsbedrijf Cor- deel is de C veranderd in een B. Hilde doet er nog een schepje bovenop. „Condooms waren schaars. Ze waren er wel, gemaakt van schapen darm en varkensblaas. Casanova verkoos een heel andere truc om zijn nageslacht te beper ken. Hij bracht bij de vrouw vlak voor de daad een sponsje met azijn in. Dat doodde al zijn zaad. Vandaar dat we nu nog de term 'zuur pruim' gebruiken, hè!" En zo kan Hilde nog uren doorgaan. De zomer redactie neemt afscheid, waarna nog een laat ste halte wordt aangedaan. Juist, daar waar je pas echrrooie oortjes krijgt. Na een minuutje houdt zij het in de rosse buurt alweer voor ge zien. De fotograaf krijgt van een enorme kleer kast te horen dat 'zijne bliksem in zijne strot verdwijnt als hij ook maar ene foto trekt'. Een nieuwe anekdote is geboren. Waar bij met vie ze voeten verwekte dochters de vuiligheid on ophoudelijk langs achteren komt, zal het bij jongetjes vast via de mond naar buiten komen. legt Arnold uit. „En aangezien we in de bui tenlucht geen elektriciteit hebben, is de me gafoon een goede vervanger." Het repertoire van de Rebound Jazz Par- aders bestaat veelal uit Engelstalige muziek, maar er staan ook enkele Nederlandse lied jes op de lijst, bijvoorbeeld Ik meen 't van André Hazes. De mannen spelen bijna alles uit het hoofd. Om drie uur zijn hun minutes of fame voor bij. „Het is misschien kort, maar in ieder ge val wel krachtig!" paal - Watersportvereniging Saef- tinghe houdt vandaag en zondag de jaarlijkse Saeftinghefeesten rond het haventje van Paal. Vanaf 9.00 uur is er een rommel markt. Om 14.00 uur varen platbo dems, zeiljachten en motorboten uit. Ook zijn gratis rondvaarten mogelijk op de Westerschelde en in het Speelmansgat aan het Ver dronken Land van Saeftinge. Op zondag is er vanaf 11.00 uur een Heilige Mis in de loods op het haventerrein. Vanaf 12.00 uur is er een schippersmarkt en om 14.00 uur varen de boten weer uit. Op beide dagen is er live-muziek. Bootjes kijken op de Saeftinghefeesten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 117