O O O Een winderige vrouw dat 'Wij zeggen 'altijti: zonder drank gene 2 Zomergasten^ zaterdag 27 augustus 2011 O O Een ieder die naar de stad trok, vreesde voor de reus bij de rivier. Kon je hem geen tol betalen, dan hakte hij je hand af en gooide die in het water. Nie mand in de stad durfde de reus tegen te spreken. Tot er een Romeinse soldaat opstond. Toen hij op een warme dag met een stoet vrouwen naar de rivier trok, lag de reus daar te slapen. „Ieder een kan een slapende reus verslaan, dat doe ik niet. Eerst gaan we zwemmen", sprak de sol daat. Zwembroeken waren er nog niet, dus sprongen de soldaat en zijn vrouwen poedel naakt de Schelde in. Na een poosje klom de Ro mein uit het riet en zag de reus recht voor zich staan. Met een ferme ruk trok hij hem aan zijn enkels onderuit en hakte zijn hoofd en hand af De hand wierp hij in de Schelde. Handwer- pen werd Antwerpen en de Romein Silvius Brabo eindigde in zijn blootje als standbeeld midden op de Grote Markt. De-Rooie Oortjeswandeling in Antwerpen be gint anders dan de naam doet vermoeden. Het verhaal over de naaktheid van Brabo's stand beeld op de Grote Markt ligt voor twee man nen duidelijk niet in de lijn der verwachting. „Misschien is dit alleen maar de introductie", zegt één van hen. Die hoop vervliegt wanneer de gids vertelt dat een bezoek aan de rosse buurt en seksshops niet voor vandaag zal zijn. De mannen zuchten wat teleurgesteld. Maar al Antwerpen, maar dan anders. Dat motto hanteert gids Hilde Ey- kens in tal van thematische wandeltochten. De zomerredactie liep de Rooie Oortjesroute. Nee, die gaat niet door de rosse buurt van Antwerpen of langs de seksshops. Maar hij is wel 'randje pi- kantje'. „Steek maar een vinger in uw oor en neem een stap ach teruit als het te grof voor u wordt." door Tom Vennink foto's Mark Neelemans na de tweede anekdote, over onderwaterprosti- tutie in het middeleeuwse Antwerpen, heeft die teleurstelling plaatsgemaakt voor welge meende interesse. „In de badstoves golden twee regels", begint gids Hilde Eykens het verhaal. „Haren werden volledig onder water gewassen en klagen over een botsing met lichaamsdelen van anderen was uit den boze. Oftewel: duikt en ziet wat u tegenkomt. Deze vrijbrief tot geslachtsverkeer maakte van de Antwerpse badhuizen populai re plekken." Eykens peilt de belangstelling onder de aanwe zigen en vervolgt: „Om de lust tot 'bijslapen' aan te sterken bij de mannen, vertroetelden de vrouwen hen met allerlei lekker eten. De man nen, op hun beurt, wilden niet zomaar een Een uniek slot op elke deur: overspelers konden zo op de tast thuiskomen. Cafe Den Billekletser in de Aarsstraat. Gids Hilde Eykens vertelt de "II 10' '»n in» ">i ,0' 0 «i uil 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' De Rebound Jazz Paraders. PASPOORT Naam: Arnold, Daan, Frank, Friso en Hans. Woonplaats: Breda. Gespot: in de Vlissingse binnenstad. door Ellen Jobse Als je dit weekend in Vlissingen bent, kun je op allerlei plaatsen in de stad een looporkest of shantykoor tegen komen. Verschillende groepen treden op in het kader van het evenement Vlissingen Ma ritiem. Zo ook de mannen van de Rebound Jazz Paraders. Vrijdagochtend om tien uur vertrok het kwintet uit Breda om voor het vijfde jaar op rij oude stijl Dixielandmuziek ten gehore te brengen op onder meer het Scheldeplein, de Kleine Markt en het Arse naalplein. „We moesten om twaalf uur 's middags beginnen, maar we waren bijna te laat omdat we een halfuur moesten wachten voor de brug. Dat vonden we niet zo leuk. Maar verder is het hier erg leuk hoor. Er hangt een gezellige sfeer en het weer valt ook alles mee." De mannen hebben net een paar nummers gespeeld en zijn naarstig op zoek naar een cafeetje waar ze hun dorst kunnen lessen. Met bier weliswaar, maar daar heeft de muziek volgens hen niet onder te lijden. „In Brabant zeggen we altijd: zon der drank gene klank!" Naast een banjo, trompet, sousaphone, tam boerijn, sopraansaxofoon en trombone heb ben de mannen nog een heel bijzonder 'in strument' meegenomen: de megafoon. „Ik verzorg bij sommige nummers de zang",

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 116