binnenland 17 zijn m welkom Hurtigruten Auto's als zoete broodjes over de digitale snelweg 'Zaak Peters is lelijke uitglijder' Vliegverbod voor dieren met platte snuit bepleit Vismarkt in Veere BBI Travel Tbs'er steekt man Sp vrijdag 26 augustus 2011 20%KORT>NrG josepte"1*5^ n 12-Dagen Hurtigruten rondreis v.a. €1491 pp 13-Dagen Classic cruise v.a €1511 pp 7-Dagen Kirkenes-Bergen v.a. €1102 pp vught - Een tbs'er heeft gistermid dag in de penitentiaire inrichting Vught een mannelijk personeelslid neergestoken. Het slachtoffer werd met onbekende verwondingen naar een ziekenhuis gebracht. De Dienst Justitiële Inrichtingen van het ministerie van Justitie spreekt van een 'ernstig steekincident'. De man verkeert buiten levensgevaar. 'I' I,' Morgen Zie advertentie op achterpagina van deze krant. door Chris van Alem DEN HAAG - Wordt het veilen van splinternieuwe personenauto's met megakorting een nieuwe trend? Of is het een kortstondig fe nomeen dat snel verdwijnt tot op luchting van de 2800 autodealers in Nederland? Vanmorgen worden via de website ldaycar.nl zes hagelnieuwe Opeis Corsa's met dieselmotor te koop aangeboden voor 15.550 euro per stuk, ruim 4200 euro onder de ca talogusprijs. „Ik ben hard op zoek naar extra au to's, want ik heb al tachtig aanmel dingen", zegt Bas Oude Luttik- huis, organisator van de internet verkoop. Het is de tweede keer dat ïdaycar nieuwe auto's verkoopt. In mei gingen 26 Chevrolets Spark - officiële prijs 8495 euro - onder de hamer voor 6990 euro. Oude Lut- tikhuis wil de komende twee maanden nog drie internetverko pen houden. „Alle grote impor teurs en dealerbedrijven hebben ons benaderd om op deze manier auto's voor hun te verkopen." Wie dat zijn, wil hij niet zeggen. Net zo min als hij de herkomst van de zes Corsa's wil prijsgeven. Ze komen in elk geval niet van im porteur Opel Benelux in Breda. Daar ziet directeur Freddy de Mul der met afgrijzen hoe zijn dealer- netwerk wordt omzeild en zijn prijzen worden ondergraven. „Nee, we kunnen er niets tegen doen", beaamt hij. ïdaycar wil de autosector flink op schudden 'want ze zijn nogal tradi tioneel met hun klassieke show roomverkoop', zegt Oude Luttik- huis. „Onze klanten willen niet be talen voor die dure showrooms met dure verkopers." nabeweging voor de vestiging van uitheemse diersoorten in de Zeeuwse wateren. „Eigenlijk wil len wij allebei hetzelfde. Ook wij zijn bang voor soorten die andere fauna verdringen. Mosselvissers hebben geen baat bij het schaden van het gebied waar zij afhankelijk van zijn." In opdracht van VIS zijn daarom nieuwe, strenge regels opgesteld. Geïmporteerde jonge mosselen worden straks, als het aan VIS ligt, steekproefsgewijs gecontroleerd op de aanwezigheid van soorten die mogelijk een gevaar vormen. Holstein: „Met de probleemsoor ten moet je uiterst zorgvuldig zijn. Niet alle soorten vormen een be dreiging. Neem nou de fazant, die kwam oorspronkelijk niet voor in de Nederlandse natuur." De Faunabescherming vindt de nieuwe regels 'een wassen neus'. De Oosterschelde is als natuurge bied te belangrijk om risico mee te nemen, vindt Pauline de Jong. „De kans dat het misgaat is misschien klein, maar als het misgaat zijn de gevolgen enorm." Het is vandaag aan de hoogste be stuursrechter om te beoordelen of de voorgestelde maatregelen vol doende zijn om dat risico uit te sluiten. AMSTERDAM - Honden met een platte snuit zouden niet meer in een vliegtuig moeten reizen. De Koningin Sophia-Vereeniging tot Bescherming van Dieren dringt in een een gisteren verzonden brand brief aan staatssecretaris Atsma (Milieu en Infrastructuur) en vlieg maatschappijen KLM en Transavia zelfs aan op een verbod. Uit cijfers uit de Verenigde Staten blijkt dat er jaarlijks zeker tiental len Amerikaanse pekinezen, bull dogs en mopshonden in vliegtui gen overlijden door ademhalings problemen. Dit komt door de ge fokte platte snuit, waardoor deze dieren moeilijker ademhalen. Diverse Amerikaanse vliegmaat schappijen hebben na publicatie van deze cijfers al strenge beper kingen opgelegd aan het vervoer van rashonden en -katten met een platte snuit, meldt de Nederlandse dierenbeschermingsorganisatie. In Nederland zijn geen cijfers paraat. De Koningin Sophia-Veree- niging heeft Atsma gevraagd of hij informatie heeft over het aantal sterfgevallen van rashonden en raskatten op Nederlandse vluch ten. RECHTBANK BREDA De griffier van de rechtbank te Breda roept hierbij op de belanghebbende: Pubudu DE ZOYSA, geboren op 17 december 1972, zonder bekende woon- of verblijf plaats, om Ie verschijnen ter terechtzitting -met gesloten deuren- van de rechtbank te Breda op 12 december 2011 te 09:00 uur, teneinde te worden gehoord naar aanleiding van een door T.A.P. DE SUVA ingediend verzoekschrift met betrekking tot paspoortwet en gezag. De eerder aan u gepubliceerde oproep om te verschijnen op de zitting van 29 augustus 2011 te 14:00 uur komt hierdoor te vervallen De zitting wordt gehouden in het gebouw van de rechtbank aan de Sluissingel 20 te Breda. Een afschrift van het verzoekschrift is voor belanghebbende te verkrijgen bij bovenge noemde grittier. Belanghebbende kan tot uiterlijk de datum van de terechtzitting, uitslui tend door tussenkomst van een advocaat, een verweerschrift, vergezeld van twee afschriften, ter griftie indienen. Indien belanghebbende niet in slaat is de kosten verbon den aan deze procedure te betalen, kan hij/zij zich wenden tot de Raad voor Rechtsbijstand. De grittier. <8 Hilversum - De prominente Groen- Linkser Andrée van Es noemt de kwestie rond partijgenoot en Twee de Kamerlid Mariko Peters een 'le lijke uitglijder'. De Amsterdamse wethouder vindt dat de partijtop traag en te afwachtend op de zaak heeft gereageerd. Ze heeft de indruk dat dat tot irrita tie bij veel GroenLinksërs heeft ge leid, zo zei ze gisteren in het EO-ra- dioprogramma Dit is de Dag. Peters raakte deze zomer in op spraak door vermeende belangen verstrengeling in 2005 als diplo maat in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Ze beoordeelde destijds een subsidieaanvraag van haar toenma lige minnaar en huidige partner. Onderzoek van het ministerie van Buitenlandse Zaken pleitte haar de ze maand grotendeels vrij. Volgens Van Es heeft Peters, maar ook toenmalig fractievoorzitter Femke Halsema de zaak 'onhandig' aangepakt. Het was ook veel beter geweest als huidig fractieleider Jo- lande Sap eerder had gereageerd, al dus Van Es. Sap zei woensdaga vond in het tv-programma Knevel Van den Brink dat Peters een fout heeft gemaakt door het prille begin van haar relatie niet te melde. Maar dat was in de ogen van Buitenland se Zaken niet ernstig genoeg voor een sanctie of straf en is het dat ook nu niet voor haar. Belangrijk ste voor Sap was dat er keihard be wijs is dat er geen sprake was van vriendjespolitiek of belangenver strengeling. Sap is ervan overtuigd dat Peters nog altijd een geloof waardig Kamerlid is. bewaard in emmers voor onderzoeksdoeleinden. De Nederlandse Hersen- de Nederlandse Hersenbank, maar dat zijn er nog niet genoeg, verklaarde foto Valerie Kuypers/EPA Een reis met Hurtigruten is een onvergetelijke ervaring, een unieke manier om Noorwegen te bereizen. Niet voor mets is de oude postroute langs de Noorse kust tegenwoordig bekend onder de titel "de mooiste zeereis ter wereld"... U heeft keuze uit 4 échte seizoenen met elk een eigen, uniek karakter en belevenissen. Of u nu kiest voor een reis in de periode van de middernachtzon of de met het Noorderlicht verlichte poolnacht; deze zeereis zal u altijd bijblijven... Exclusief vertegenwoordiger van HURTIGRUTEn telefoon (+31-0)50-3136000 www.demooistezeereis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7