Een speciaal patatje met Agenda ©c Frietje met VRIJDAG 26 AUGUSTUS Biervliet Dorpswandeling/rondleiding. De wandeling begint bij de maquette van Biervliet. We bezoeken de bei de kerken, de molen, zeesluis en het standbeeld van Willem Beukelszoon, de uitvinder van het ha ringkaken. Verder is er veel aandacht voor de ge brandschilderde ramen van Cornelis van Berlaer, die deze zomer 350 jaar oud zijn. Rondleiding op aan vraag, min. 5 deelnemers. Aanvang in overleg. Gra tis deelname. Meer info: T.0115-481521 0115-482880. Kerkstraat 4, gehele dag uitleg over de Westerschelde, scheepvaart, de be- loodsing van de zeeschepen. Verrekijkers zijn aan boord te huur. Aan boord is een ruime bar waar u naast eten als broodjes, frites, soep en biefstuk, ook allerlei frisdranken en alcoholische dranken kunt kopen. Deelname: €9,- p.p. kinderen t/m 12 jaar €7,- p.p. Aanmelden verplicht, dit kan telefo nisch via 06-53225401. West-Handelshaven, Haven Westzijde 1, van 16:00 tot 17:00 uur Bruinisse Avondmarkt, Bruinisse, van 12.00 - 21.00 uur Goes k Goese Restanten Driedaagse. MuziKade: muzikale dagen voor elk wat wils. Vrijdag staat klassieke mu ziek op het programma en zaterdag is het de populaire muziek. Kade, vanaf 17:00 uur Rondvaarten op de Westerschelde. We varen onge veer een uur over de Westerschelde, langs o.a. de Zandplaten. Tijdens de vaart hopen we naast zee hondjes, vele soorten vogels te zien. Verder krijgt u Ouddorp Surf en Zen op het strand; beachyoga, lekkere luxe gezonde lunch en een drankje en 's middags golf- surfles bij golfsurfschool SurfKaravaan, Duinpad 3e De Vlaamse zanger Daan treedt dit jaar op tijdens het Zee land Nazomer Festival op het Abdijplein in Middelburg - - v Borssele AltijdLeukOmTeDoen bij De Sluishoek. Men krijgt een bolderkar mee met daarin stoeltjes, een gevul de koffie/theemand, en een snoeischaar. Voor, tij dens of na het plukken van een boeket naar eigen inzicht kan men ergens in de tuin, aan de waterkant of waar men ook wiluitrusten en op het gemak de mand leegmaken. Voor het gezelschap alle tijd. Na afloop maakt men van de bloemen een mooi boeket en maken wij een foto van de deelnemers. Jurjaneweg 5, vanaf 10:00 uur Breskens Breskens Sailing Weekend, 3-daags zeilevenement. Internatio naal voor IRC gemeten boten First 31.7, Half Ton Class en sportbo ten op en in de monding van de Westerschelde. De feesttent aan wal'is alleen voor de deelnemers. Het is mogelijk om de zeiljachten te zien varen vanaf de kust tussen Breskens en Cad- zand, maar vaste tijden hiervoor zijn helaas niet te geven. Gezien de afstand van kust tot wedstrijdloca tie, raden wij u aan een verrekijker mee te brengen. De eerste wedstrijden starten om 10.20 uur. De starts vinden veelal plaats op de Sluissche Hompels en dat is ca. 2 mijl ten noorden van Nieuwvliet (dus niet vlak voor de kust.) Alleen bij slecht weer kan voor de haven van Breskens gestart worden op de zelfde tijd. Wind afhankelijk zou men eventueel iets van de wedstrijden kunnen zien bij de radarpost van de Zwarte Polder. Voor de haven van Breskens wordt gefinished tussen 16 en 18 uur. Tentoonstelling "Kantje Boord" in Historisch Mu seum de Bevelanden. Een unieke tentoonstelling in samenwerking met de regionale klos- en naaldkant- vereniging "De Ortelaan"uit Kapelle. De expositie wordt aangevuld met een gedeelte uit de verzame ling "Hollands Kanf'van de Landelijke Organisatie Kant en Kunst. Singelstraat 13,11:00 tot 17:00 uur Middelburg Zeeland Nazomerfestival. Het Zeeland Nazomerfestival brengt theater en dans op verrassende locaties in de openlucht en in bijzondere gebouwen verspreid over Zeeland. Het festivalhart in de Abdij van Middelburg toont een keuze uit bestaand aanbod van podiumkunsten en veel muziek. Diverse locaties. www.theaterzeelandia.nl Oostkapelle Kijkje achter de schermen: het aquarium bij Terra Maris. In het zee aquarium en twee zuiltjes leven vissen en andere zeedieren, die in de Oosterschei- de en aan de Noordzeekust voorkomen. De dieren worden op het aangegeven tijdstip gevoerd en er kan een kijkje achter de schermen van het aqua rium worden genomen. Deelname: entreeprijs mu seum. Bij de balie melden voor deelname. Duinvlietweg 6, van 11:00 tot 11:30 uur Openstelling van de kerk met torenbeklimming en bezoek aan de Oudheidskamer. Dinsdag- en vrijdag avond van 19.00 tot 20.30 uur. Aanmelden is niet nodig. Dorpskerk aan de Dorpsstraat De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Waar kun je in Zeeland het beste friet eten, en waar liever niet? De zomerredactie zoekt het uit! Elke week trekken we er op uit om met ie mand een frietje te eten. door Tom Vennink Waar? Bij 't Dolfijntje Fish More in Burgh-Haamstede. Een viszaak die patat niet achterwege laat. Tijdstip: twaalf uur 's middags, niet echt fri- tuurtijd in Burgh-Haamstede, want het is stil op het terras. Frietje met: Anne Frank! De voornaam "had ze al, de achternaam kreeg ze in de Ba- variastreek, waar ze met een Duitser trouw de. Nu is ze op vakantie in Zeeland. Hoe zitten we erbij? Op een natgeregend dorpsplein, onder hoede van twee heel vriendelijke frituurmannen, aldus Frank. „Verrukkelijke friet, goede mayonaise en vriendelijke mensen", vindt Anne Frank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66