Vlissingen Maritiem hebben 39 trein nemeff Te Huur Beachtennis op Banjaardstrand Stadsreus Hulst op Vestingdagen omnïcal! vrijdag 26 augustus 2011 kwam de boot in handen van verschillende par ticuliere eigenaren. Zo ook van stoomfanaten Binkey en Joop. Voor de Rosalie hadden ze alle bei een andere stoomsleepboot, waarmee ze aan maritieme evenementen deelnamen. Zo om stond hun vriendschap. Uiteindelijk besloten ze samen een boot te kopen. „Ons oog viel op de Rosalie vanwege de mooie, unieke lijn van de boot. En natuurlijk de techniek van vroeger", zegt loop. „Ik blijf het bijzonder vinden dat je met water en vuur een schip vooruitkrijgt." „Wat dat betreft zijn we nooit volwassen gewor den", vult Binkey aan. „Spelen met water en vuur is de droom van iedere jongen." De mannen hebben veel geld gestoken in 'hun' Rosalie. Vorig jaar nog heeft de boot een grote restauratie ondergaan. „De ketel had na honderd jaar zijn beste tijd gehad. Normaal gesproken be tekent zo'n grote investering het einde van dit soort boten. Maar dit stukje geschiedenis kun je toch niet zomaar verloren laten gaan?" En dus lieten Binkey en Joop een ketel bouwen. In Duitsland, want in Nederland was er niet vol doende kennis voorhanden. „De Rosalie kost ons alleen maar geld, maar wij vinden dat je zui nig moet zijn op de stoomsleepboten die er nog zijn. Zeker als je nagaat wat stoom in het verle den voor Nederland heeft betekend. We doen dit niet voor onszelf. De generaties na ons moe ten ook weten hoe het werkt en gewerkt heeft. En waar kan dat beter dan op het schip zelf? Je ruikt de kolen en de olie en je kunt in de machi nekamer kijken, waardoor je veel directer betrok ken bent bij de geschiedenis." Bezoekers van Vlissingen Maritiem kunnen met dit cultureel erfgoed meevaren. Hard zal het niet gaan, maar daar geven Binkey en Joop niets om. „Als je haast hebt, moet je de trein nemen." De machinekamer is het domein van Joop Mos. Hij zorgt ervoor dat S.S. Rosalie vaart maakt. De oudste stoomsleepboot blaast stoom af. Stoom- en sleepvaart, dat is dit jaar het thema van Vlis singen Maritiem. In het ka der van dit thema kunnen bezoekers onder meer meevaren met de stoomsleepboten Rosalie en Dockyard V. De schepen ver trekken vanuit de Koopmansha ven. Vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur, zondag tussen 13.00 en 14.00 uur. Naast de twee stoomsleepboten zijn er nog tientallen soorten sche pen in de Dokhaven van Vlissin gen te bezichtigen. In diezelfde ha ven is dit jaar voor het eerst een watersportarena. Hier kan het (jon ge) publiek vrijdag en/of zaterdag meedoen aan wateractiviteiten als sloeproeien, drakenboot varen en optimistzeilen. Wil je liever een fregat de haven binnenvaren met de brugsimula- tor, jezelf uit het water laten red den door een helikopter of meeva ren op een supersnelle rubber boot? Dan moet je naar het Schel- deterrein. Door middel van allerlei activiteiten kunnen bezoekers ken nismaken met de Koninklijke Mari ne. Vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur, zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Het sleep- en bergingsbedrijf Mul traship uit Temeuzen geeft zondag middag van 14.15 tot 14.45 uur een demonstratie slepen, gevolgd door de afsluitende Vlootschouw van 15.00 tot 16.00 uur. Rond 16.30 uur zal er een Dornier van de Kust wacht overvliegen. Het volledige programma en meer informatie over de verschillende activiteiten is te vinden op de web site www.vlissingenmaritiem.nl. Gaat hij varen over woeste zeeën? Op expedi tie door de jungles van Zuid-Amerika? Of reizen door de uitgestrekte Afrikaanse woes tijnen? Gjelt denkt diep na. „De bergen", be sluit hij. „Ik wil later graag de bergen in. Ik kan heel goed klimmen, vooral in bomen." Maar voor dat zover is, zal hij toch echt eerst nog wat jaren naar school moeten. Daar heeft Gjelt helemaal geen zin in. „Ik zou veel liever mijn hele leven lang vakantie willen hebben." kamperland - Op het Banjaard strand in Kamperland wordt mor gen het negende Slagvast Beach- tennistoernooi gehouden. Het is een open toernooi en be doeld voor alle tennissers die wei eens willen tennissen op het strand. Deelname is mogelijk voor alle senioren en alle speelsterktes. Ook niet-tennissers zijn van harte welkom om mee te doen. De wedstrijden worden gespeeld met normale tennisrackets en spe ciale beach tennisballen. Na afloop van het toernooi is er een barbe cue. Inschrijvingen via www.slag- vast-kamperland.nl/beachtennis. hulst - Het stadje Hulst heeft dit weekend zijn eigen stadsreus, Maximiliaan van Oostenrijk. De reus doet Hulst aan tijdens de jaar lijkse Vestingdagen. Het evene ment, dat zaterdag en zondag bol- staat van kraampjes en optredens, begint morgen om 12.00 uur. Om 14.00 uur vertrekt een Reuzen- stoet vanaf de Statie, waarna Maxi miliaan als nieuwe inwoner van Hulst wordt ingeschreven bij het stadhuis. Deelnemers aan de stoet moeten middeleeuws zijn gekleed. Maximiliaan (1459-1519) voor kwam in de vijftiende eeuw dat Gentenaren Hulst in brand staken. Op een Vespa door het Zeeuwse landschap dat is genieten! Al vanaf 35,- SUOUTEB AX» l-trKSTYI-E OK VOOtit) Bedrijfsweg 4, 'Vrijburg' Vlissingen www.scooterandlifestyle.nl 0118-47 06 66

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65