1945 het Bolt wel heel makkelijk sport29 Winnende rentree Merel van der Nat Animo is groot voor 25e halve marathon van Westenschouwen Eerste dag kleurt oranje Squashers richten zich op top tien Voor negende keer beachtennistoernooi Zeeuwse onderonsje in future Enschede vrijdag 26 augustus 2011 Op het WK hebben 1945 atleten uit 202 landen zich aangemeld. De Oranje-ploeg omvat 20 atleten. Zaterdag op de eerste WK-dag komen meteen vijf Ne derlandse atleten in actie. Dat zijn de tienkampers Eel- co Sintnicolaas (foto) en Ingmar Vos, discuswerpster Monique Jansen, sprinter Churandy Martina (100 me ter) en Bram Som (800 meter). Asafa Powell. Usain Bolt. Churandy Martina. Justin Gatlin. PADERBORN Piëdro Schweertman kreeg giste ren een snipperdag op de vijfde dag van het WK squash in het Duit se Paderborn. De inbreng van de speler uit Koudekerke was niet meer nodig tegen Denemarken toen zijn ploeggenoten van Oranje - Laurens Jan Anjema en Dylan Bennett - al voor een onoverbrug bare 2-o-voorsprong hadden ge zorgd. Het Nederlands team mengt zich nu in de strijd om de plekken ne gen tot en met twaalf. Vanavond wacht in dat verband Hong Kong. Winst betekent dat Oranje sowieso een plaats in de top tien zal halen. Daarop is het vizier nu gericht. KAMPERLAND Het Banjaardstrand in Kamperland is morgen het toneel van de negen de editie van het Slagvast beachten nistoernooi. Deelname is mogelijk voor alle se nioren in alle speelsterktes. De wedstrijden worden gespeeld met normale tennisrackets en speciale beachtennisballen. De velden zijn uitgezet in het mul le zand. Inschrijving voor het toer nooi kan vai de site www.slag- vast-kamperland.nl/ beachtennis. Het toernooi begint morgen om 9.00 uur. ENSCHEDE Zowel Lesley Kerkhove uit Zierik- zee als Bernice van de Velde uit 's-Gravenpolder kwam gisteren door de tweede ronde van het fut- uretoernooi van Enschede. Voor een plek in de halve finales treffen de Zeeuwse tennissters van daag uitgerekend elkaar. Er komt dus één Zeeuwse bij de laatste vier. Kerkhove won de eerste set van Ca- rolin Daniels (6-3) en zag de Duitse tennisster vervolgens bij 3-0 in de tweede set opgeven. Van de Velde was te sterk voor de Wit-Russische Sviatlana Pirazhen- ka: 6-0 3-6 6-2. mu*np*£X?\il'liiWiiailMWiMWIIIU—JIIIW—IHMI1—HMMTIMTIIW—IH'lillH» ïil""|li| door Koen de Vries MIDDELBURG - De organisatie van de halve marathon van Weste- schouwen verwacht veel deelne mers aan de 25e editie, die morgen wordt gehouden. Vorig jaar gingen zo'n driehonderd deelnemers van start, maar dat aantal is nu al bin nen bij de voorinschrijvingen. Opmerkelijk is de deelname van veertig Belgen, die per bus uit Nij- vel worden aangevoerd. Van dege nen die tot nu toe hebben inge schreven, behoren Anjolie Engels (Middelburg) en Michel Schrier (Vlissingen) tot de favorieten. Bei de Dynamica-atleten bereiden zich intensief voor op de Zeeuwse Kustmarathon (1 oktober). Arjan Beije van de organiserende vereniging Delta Sport staat voor de 23e keer aan de start van de Hal ve van Westenschouwen. Hij won de wedstrijd drie keer en werd vo rig jaar tweede. De allereerste keer dat hij meedeed werd hij vier na laatste. Om in de uitslag opgeno men te worden moesten de deelne mers destijds een gulden bijbeta len. Dat liet de inwoner van Burgh-Haamstede wijselijk na. Inschrijven kan morgen tot 11.00 uur in de Molenberg aan de Hoge- weg 53 in Burgh-Haamstede. Dè start is om 12.00 uur even verder op, op de parkeerplaats van de bos- wachterij van Westenschouwen. Deelnemers kunnen kiezen tussen de halve marathon, 6,5 kilkometer of 12 kilometer. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - In te genstelling tot het weer waren de prestaties van de dressuurruiters woensdagavond bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland goed. Ju ry lid Lieveke de Frel: „Ik heb een groot stel fijne paarden gezien, die door de ruiters goed werden voor gesteld." Jeanine Nieuwenhuis toonde zich met Hexagon's Baldac- ci in M2 oppermachtig. In de warmloopronde reed de amazone uit Serooskerke de Ha- vidoff-zoon met 69 procent naar de zege. Zij bleef Debbie Offer- mans uit Arnemuiden, met de Painted Black-zoon Avec Espoir, bijna vijf procent voor. In de her kansing reed Jeanine Nieuwenhuis de ruin met 67,66 procent naar de overwinning. Thuisrijder Martin de Kroo eindigde met de Kiga- li-dochter Troela Bella K met 64 procent als tweede. Jeanine Nieu wenhuis: „Ik rij Baldacci nog niet lang. Het is een fijn paard dat er al tijd voor gaat. Hij heeft goede ba sisgangen en neemt de oefeningen snel op. Het is een paard waar ik hoge verwachtingen van koester." Peter Klaase was met Bentley in L2 de beste. De ruiter uit Arnemui den stuurde de Rubiquil-zoon in de eerste proef met 64 procent naar de overwinning. Bijna twee procent meer dan Nicky Bijkerk uit Ellewoutsdijk met Vaya Con Dios. In de herkansing was Peter Klaasse met 63 procent de sterkste. Hij verwees Nicky Bijkerk met de Rubiquil-dochter (62 procent) an dermaal naar de tweede plaats. „Bentley kan goed bewegen, maar is een beetje lauw. Begrijpelijk, want hij is nog jong en vrij groot. Daardoor is hij nog wat slap", ver telde Peter Klaasse. Merel van der Nat kon in Zi met Alinda op een goede rentree terug zien. In de openingronde eiste de amazone uit Heinkenszand met de expressief bewegende Soni- que-dochter met 64,11 procent overwinning op. De Terneuzense Brigitte Malta reed de Rubi quil-zoon Zidane met 62,64 pro cent naar de tweede plaats. In de tweede manche stuurde Merel van der Nat de vosmerrie met 61,76 procent naar een nipte zege. Zij bleef Diana Westdorp uit 's-Gra- venpolder met de Rubbels-zoon Zidane slechts negentiende pro cent voor. In Mi wisselden Eline van Belzen en Sharon de Kok stuivertje. In de eerste manche stuurde Eline van Belzen Bonita met 66,66 procent overtuigend naar de overwinning. De Amemuidense combinatie bleef Sharon de Kok uit Nieuw- en Sint Joosland met Ultima ruim vijf procent voor. In de tweede man che was Sharon de Kok met de Krack C-zoon met 64,66 procent nipt de beste. De combinatie bleef Eline van Belzen met de Tenerife VDL-dochter slechts drietiende procent voor. martim MlStMn'ZïM- I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61