Vaste gasten blijven de 'Spoor van vernielingen door 22 i zeeland Tijdelijke units blijven waarschijnlijk erg lang i r\ i Zeelandplant ruimt i p de voorraad op! i D I J 11 Tot 50% korting op het i M NG zsunDiwr. O NOG SLECHTS 1 WONING TE KOOP! KUNSTSPOOR 2011 Het laatste weekeinde van de dertiende editie breekt aan. Kunstspoor trekt een constant aantal bezoekers van tussen de achthonderd en duizend mensen per jaar. De haltes langs het Kunstspoor vrijdag 26 augustus 2u11 JSBBES&!XSS88tm. I l\1 hele sortiment tuinplanten. 11 j Hortensia's rozen vaste planten olijven fc haagplanten bomen mediterrane planten Alleen op zaterdag 27 augustus van 9:00 - 16:00 kwekerij: www.zeelandplant.nl Ravesteinweg info@zeelandplant.nl Grijpskerke 06 - 21 5 486 45 door Rob Paardekam THOLEN - Ze staan er tijdelijk, maar dat kan in dit geval best eens heel lang worden. De noodunits aan de Zoekweg in Tholen, waar kinder opvang en GGD een plekje heb ben gevonden, blijven waarschijn lijk jaren staan. Aanleiding om een groot aantal noodgebouwen aan de Zoekweg te plaatsen, vormde het verzoek van een Thoolse aannemer om het pand aan de Oudelandsestraat 1 in Tholen te mogen kopen. De ge meente wilde daar best aan mee werken, maar in het gebouw zat op dat moment peuterspeelzaal De Fabeltuin. Die heeft nu een stek gekregen in de lokalen aan de Zoekweg. Het zijn dezelfde die in Sint-Annaland hebben gediend als noodlocatie voor de basisscholen, door Claudia Sondervan toen die nieuw werden gebouwd. Ze hebben een flinke opknapbeurt gekregen voor ze in Tholen wer den geplaatst. De lokalen moeten minimaal acht jaar meegaan, want zo lang laat nieuwbouw op zich wachten. De gemeente heeft het masterplan ver naar achteren geschoven in het ka der van de bezuinigingen. Bijzonder is dat in de noodloka- len, naast de reguliere groepen, nu ook twee christelijke peutergroe- pen zitten. Daar is Toerdeloo mee begonnen op verzoek van de Refor matorische basisschool Eben Haëzer. Ook in Sint-Annaland en Sint-Maartensdijk zitten al christe lijke peuterspeelzalen. In het gebouw aan de Zoekweg ko men tegens de buitenschoolse op vang van Toerdeloo en Kobalt en het consultatiebureau. Net in het drukste week einde van Kunstspoor zullen de bezoekers van het Noord-Bevelandse kunstevenement het zonder gratis bus moeten stellen. De Noord-Be- veland Express zwaait vandaag af van zijn succesvolle zomerdienst, nu de laatste vakantieweek af loopt Jammer, niet aan gedacht om de data even kort te sluiten met de initiatiefnemers van de pendel dienst die alle dorpen en voorna me attracties van het eiland ettelij ke malen per dag afreisden, bekent Lenny van Broekhoven. „Het zal nu wel te laat zijn om nog om twee dagen verlenging te vragen." Terwijl in de eerste dagen van de jaarlijkse kunstroute langs de artis tieke kant van Noord-Beveland af gelopen weekeinde aardig wat mensen de bus benutten om bij de diverse ateliers en galerieën te komen, merkte de kunstenares en secretaris van de Stichting Kunst spoor. Tot nu toe telde ze circa 360 gas ten. „Het tweede weekeinde is al tijd het drukste. Ik reken erop dat we, net als voorgaande jaren, tus sen de achthonderd en duizend mensen krijgen." In het laatste weekeinde van augustus is de con currentie met andere evenemen ten - ook op kunstgebied - wat lichter. „Er zijn inmiddels veel te veel kunstroutes", verzucht Van Broekhoven. „Vorig weekeinde ook in Wemeldinge, ik heb heel wat mensen gesproken die ook daar waren geweest." Het gros van de nieuwsgierigen ge bruikt zeker twee dagen om al het gebodene af te kunnen reizen, weet zij. Kunstspoor kent veèl vas te gasten; omwonenden die de ge legenheid te baat nemen om weer eens binnen te waaien en kunst liefhebbers uit het groeiende lande lijke en Vlaamse circuit van de deelnemers. Zeker een derde deel is toerist, weet Van Broekhoven. „Ik heb heel wat Duits en Vlaams gehoord." Het recente overlijden van een van de grondleggers van de gezamenlij ke, eilandbrede expositie, Jacques Benschop, werpt een schaduw over de dertiende editie. Een apar te expositie van zijn werk is in de maak, maar ontbreekt ook niet op Kunstspoor. Het is te zien in Dorpshuis De Brug in Colijns- plaat, samen met Kats één van de twee zwaartepunten van Kunst spoor. De galerieën, ateliers en buitenlo caties zijn zaterdag 26 en zondag 27 augustus geopend van 11.00 tot 18.00 uur. www.kunstspoor.nl Kamperland: diverse kunstenaars in Stekeldijk 4. Geersdijk: schilderijen en kera miek in Westweg 1diverse kunste naars Hofstede Galerie Lijn 3, Pro- vindaleweg 1 (drie euro entree). Wissenkerke: objecten in staal in De Druivengaerde; keramiek in Voorstraat 1; bronzen en hoeden in Galerie de Praktijk, Voorstraat 13; schilderijen in de Middenstraat 11. Colijnsplaat: schilderijen en ab stracties in dorpshuis De Brug, Ha velaarstraat 101D; fotografie in West Kerkstraat 32 natuurgraffiti op het strandje, Kuubjesweg; Kortgene: tekeningen in Boter bloemwei 52; schilderijen in Gale rie Prunier, Hoofdstraat 26; beel den en gouaches in Woongalerij, Kaaistraat. Kats: foto's in Oostzeedijk 16; Mol straat 8; bronzen in Dijkstraat 31; olieverven in Teunn's Atelier, Dorpsstraat 26; gastexpositie Tor- houtse kunstgroep, Galerie Kats, Dorpsstraat 16. Matthes Straetmans is vaste gast door Lilian Dominicus www.woneninzuidhoek.nl RILLAND - De verschroeide jas ligt in verkoolde stukken op een dien blad op de bar, de terrasstoelen zijn nog steeds niet terug, datzelf de geldt voor de kentekenplaat van de auto die voor de deur stond. Een klein groepje jongeren heeft afgelopen weekeinde flink huisgehouden in café Happy Inn en daarbuiten, aan de Hoofdweg in Rilland. De jongens, in de leeftijd van veer tien tot en met tweeëntwintig jaar, hadden een verjaardag ge vierd, maar waren volgens uitbater Marco van Weele door de politie gemaand een eind aan het feestje te maken vanwege de geluidsover last. „Ze besloten het feestje voort te zetten met een bezoek aan de lo kale horeca", zegt hij. De 14-jarige kreeg, logischerwijs, geen alcoholi sche drank geschonken. „En dus nam hij zelf maar het initiatief hij dook het magazijn in en pakte daar blikjes uit. De café-eigenaar heeft de acties van het groepje vastgelegd met ca mera's als bewijs. „Er is ook mel ding bij de politie gedaan. De vol gende morgen hebben de jongens er gewoon over getwitterd, ze noe men het 'zelfbediening'." En tja, op zich kan Van Weele nog leven met het stelen van drank. „Kwajongensstreken zijn dat, dat gebeurt op een bepaalde leeftijd. Maar dat ze een jas van 300 euro moeten verbranden, dat is eigen lijk wel de druppel." De jongens haalden verder planten uit de bak ken om die op de geparkeerde au to's te gooien, ontvreemdden twee terrasstoelen en leefden zich uit op een paal van de bushalte even verderop. Op een klein dorp als Rilland kent iedereen elkaar en dus klopte Van Weele bij de ouders aan. „Twee van de drie ouderparen doen alsof hun neus bloedt. Die zeggen zon der blikken of blozen dat hun kind dat soort dingen niet doet. Het andere stel trok het zich aan en heeft zijn zoon flink toegespro ken, maar die jongen was eigenlijk niet de aanstichter." De peuters zitten sinds deze week in de noodlokalen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54