zeeland 123 rillen in een noodlokaal Statenfracties praten over Ervaar het boerenleven in IJzendi'ke oplossing hekkenkwestie Hout- en plaatmateriaal zeer scherp geprijsd! Popkoor Eigenwijs zingt bij Ter Nose Gewonde bij beknelling onder tractorwiel Parkeerverbod in deel Kortje Dreefje Basisscholen in actie op avondvierdaagse Compleet assortiment ■BouwCenteralogus-DeHoop vrijdag 26 augustus 2011 SB®VsEsaassasK?«3SS^SSSES 1—Bg'wwniwi li 1 r—BPaaaBB—Bz^ai Mochten er in de toekomst onverhoopt te weinig De leerlingen van de Europaschool mogen dan sinds kinderen zijn voor een school in Zuidzande, dan gaat gisteren les krijgen in het nieuwe gebouw; de school het gebouw niet verloren. Het is makkelijk om te wordt natuurlijk ook nog officieel geopend. Dat vormen tot bijvoorbeéld dorpshuis of woning. gebeurt zaterdag 15 oktober. door Sheila van Doorsselaer ossenisse - De Statenfracties van de WD, Partij voor Zeeland, PvdA en CDA willen met de gede puteerde praten over de randvoor waarden voor mogelijke oplossin gen voor de hekkenkwestie van Os senisse. Tijdens de vergadering van vrijdag 16 september van de commissie Ruimte, Ecologie en Water komt de toegankelijkheid van de dijk en het Puttestrandje bij Ossenisse ter tafel. Het is voor het eerst dat de Statenfracties de kans krijgen over de kwestie te spreken. De vermin derde toegankelijkheid van de dijk door hekken en de afsluiting van het strandje door toedoen van de Vogelbescherming houdt de ge moederen al maanden bezig. Het is de tegenstanders van de beper kende maatregelen (waaronder de dorpsraad van Ossenisse, de ge meente Hulst en een aantal Staten fracties) nog niet gelukt met de Vo gelbescherming tot een oplossing te komen. De Raad van State buigt zich binrfenkort over de kwestie. De Statenfracties van WD, PvZ, PvdA en CDA willen nu met de ge deputeerde de randvoorwaarden horen waaraan eventuele oplossin gen moeten voldoen, zodat ze ac tief kunnen meedenken. MEEST GELEZEN 1Klachten omleidingen sluizen. 2. Bezoekerscentrum Waterdunen. 3. Ronald Meijer FastserviceHeld. DE STELLING 62 procent van 2848 stemmers vindt een bijdrage van 50 miljoen euro niet te veel voor een nieuwe zeesluis. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto ijzendijke - Een hele dag genieten van het boerenleven van vroeger en nu kan zondag op de boerderij van de familie De Koninck aan de Zachariasweg bij IJzendijke. Op het oogstfeest staan 's ochtends on der meer een tienkamp en rondrit op het programma, 's Middags TERNEUZEN Popkoor Eigenwijs treedt zondag op tijdens koopzondag in Temeu- zen. Het concert vindt plaats op de Markt, vóór café Ter Nose. Bij slecht weer treedt het koor in het café op. Eigenwijs staat onder leiding van Christine Vermaas en wordt bege leid door een band. Het optreden begint om 16.00 uur. Toegang is gratis. www.popkooreigenwijs.nl TERNEUZEN In de Informaticastraat in Terneu- zen is gisteravond omstreeks 20.00 uur een 18-jarige Terneuzenaar ge wond geraakt. Het slachtoffer zat bekneld onder de wielen van een tractor met aanhanger die hij be stuurde en die door nog onbeken de reden kantelde. De man was des ondanks goed aanspreekbaar. De traumahelikopter is opgeroepen maar de man is rond 21.00 uur per ambulance naar het ziekenhuis in Gent vervoerd. AARDENBURG In een deel van het Korte Dreefje in Aardenburg wordt een parkeer verbod ingesteld. Het gaat om de eerste dertig meter van het straat je, gezien vanaf de Oude Kerk straat. De gemeente Sluis neemt het besluit naar aanleiding van klachten. Geparkeerde auto's be lemmeren regelmatig een fatsoen lijke doorgang in het dreefje. Wie het er niet mee eens is, kan de komende drie weken bezwaar ma ken. SLUIS De avondvierdaagse in Sluis beleeft komende week de 24e uitvoering. Vanaf maandag wordt vier avon den vijf of tien kilometer gewan deld. Minstens zes basisscholen uit de regio doen als groep mee aan het evenement. Vertrek is steeds om 18.30 uur bij mfc De Keure in de Kloosterstraat. Inschrijven kan daar maandag van af 18 uur. Iedere deelnemer krijgt onderweg een traktatie. (vanaf 14.00 uur) zijn er demon straties van de brandweer en Vei lig Verkeer Nederland (met een kantelwagen). Kinderen kunnen spelletjes doen en met een huifkar rijden. Trekpaarden, een hoefsmid en een siersmid laten hun kunnen zien. Toegang is gratis. wazrixeinffwssssssswaiiföifö ÜÖGUS logusdehoop.nl Terneuzen: Kennedylaan 32 De eerste schooldag na de vakantie is altijd een beetje spannend, en helemaal als die ook nog eens in een gloednieuw gebouw plaatsvindt. Ter ontspan ning en om het nieuwe begin te vieren kregen de. leerlingen van de Europaschool gisteren oliebollen en 'champagne' aangeboden. foto's Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45