Deel Domburg blijft tegen strandtent Vrijwillige verhuizers j 22 i zeeland Middelburger ging met betonschaar de straat op en moet van OM cel in i pj i Zeelandplant ruimt {J p de voorraad op! ',Dl 1 Tot 50% korting op het I lv V/1 hele sortiment tuinplanten. ZEELRnDPLHslji NIEUW PAVILJOEN Bewoners ongerust NOG SLECHTS 1 WONING TE KOOP! vrijdag 26 augustus 2u11 ymzsezssmms 1 IV111 Hortensia's -.rozen vaste planten olijven U 11 haagplanten bomen mediterrane planten Alleen op zaterdag 27 augustus van 9:00 - 16:00 kwekerij: www.zeelandplant.nl Ravesteinweg info@zeelandplant.nl Grijpskerke 06- 215 486 45 O door Carla van de Merbel DOMBURG - De informatiebijeen komst gisteravond over de bouw van een nieuw strandpaviljoen De Watertoren op het strand bij Dom burg heeft de onrust daarover on der buurtbewoners en strandgan- gers niet kunnen wegnemen. Zo'n honderd belangstellenden, voor- en tegenstanders, waren naar het gemeentehuis in Domburg geko men om te luisteren naar de uitleg van Rinie Kling, hoofd vergun ning en handhaving van de ge meente Veere. De informatiebijeenkomst was be legd door de gemeente en had tot doel voorlichting te geven over het plan. Peter Bommeljé, initiatiefne mer voor het nieuwe strandpavil joen dat moet komen op de plek van de huidige strandtent De Wa tertoren, was in de raadszaal aan wezig, maar nam niet het woord. Kling legde keer op keer uit dat de gemeente de vergunningaanvraag van Bommeljé heeft getoetst aan het bouwbesluit en het bestem mingsplan en dat de aanvraag aan alle eisen die daarin gesteld wor den voldoet. Ook de welstands commissie heeft het plan goedge keurd. „De gemeente kan dan niet anders dan de vergunning verle nen." De buurtbewoners en huurders van nabij gelegen strandhuisjes zijn bang dat de extra drukte die het nieuwe strandpaviljoen met zich mee zal brengen, hun rust zal verstoren. Zij vrezen parkeer- en geluidsoverlast. Ook vinden ze het nieuwe paviljoen te groot. Bommeljé liet na afloop van de bij eenkomst weten de zorg om ver lies aan rust te begrijpen. Hij gaat het paviljoen verhuren aan de hui dige exploitant van strandtent De Watertoren. „Als het meezit, voor de exploitant, komen er straks vier keer zoveel mensen, het hele jaar rond." Het huidige paviljoen is in de winter dicht. Bommeljé is het niet eens met de bezwaren tegen de aftneringen van het nieuwe paviljoen. Volgens Bommeljé wordt de nieuwe Water toren weliswaar 19 meter breder, maar 'slechts' vier meter dieper en 0,5 meter hoger. „Het is jammer dat de onduidelijkheid hierover bij de mensen nog niet weg is. Het plan is al aangepast om tegemoet te komen aan de bezwaarmakers." Vlnr: Saskia Eggermont van Stichting Welzijn Middelburg met de verhui zers Rob Schutte, André Lorier, Peter Vossen en Robert Hubregts. Woongoed Middelburg is bezig met de renovatie van de wijk Nieuw Middelburg. Het gaat om in totaal 260 woningen. De PZC volgt het project: in de krant en op www.pzc.nl/ vernieuwdmiddelburg. door Theo Giele Vandaag staat een wo ning in de Jasmijn straat op het program ma van de vrijwillige verhuisploeg. André Lorier, Peter Vossen, Robert Hu berts en Rob Schutte verzamelen in het kantoortje van Saskia Egger mont, die namens de Stichting Welzijn Middelburg (SWM) het vrijwilligerswerk rond de renovatie van de wijk Nieuw Middelburg re gelt. Het project 'Weer thuis in je huis' is bedoeld om mensen te helpen bij hun verhuizing naar een 'wissel woning', in dit geval in de Prins Mauritsstraat die achter de Jasmijn straat ligt. Het kwartet dat deze donderdagochtend op pad gaat is de vaste kern 'sjouwers' van de ver huisploeg die in totaal uit zo'n veertien mensen bestaat. In janua ri begonnen ze nog wat onwen- ning aan de eerste klus in de Lelie straat. Maar inmiddels vormen ze een geoliede machine. Buiten de sjouwers heeft de verhuisploeg ook vrijwilligers die de mensen hel pen met inpakken van de spullen. „We zijn goed op elkaar ingespeeld en je wordt ook steeds handiger. Zo ontwikkel je bepaalde technie ken, bijvoorbeeld om een wasma chine via de smalle trap naar bene den te brengen", vertelt Lorier, zelf niet meer woonachtig in de wijk, maar wel opgegroeid in de Lelie straat. De wijk Nieuw Middelburg ligt hem nog altijd na aan het hart. Soms hebben de vrijwilligers twee verhuizingen in de week, soms niet één. Het kan om maar een paar grote spullen gaan, maar een andere keer moet de verhuizing van A tot Z geregeld worden. Zo gaat de ploeg binnenkort voor de zesde keer langs bij een slechtzien de man om de verhuizing voor te bereiden. Of ze plezier hebben in het werk? Een overbodige vraag vindt Hu- De woningen links zijn gerenoveerd. berts: „We zijn vrijwilligers. Als we het niet leuk zouden vinden zouden we het toch niet doen." „En de mensen zijn altijd erg dank baar als we komen", zegt Schutte. Dat blijkt ook deze morgen. De be woonster is opgelucht als de hulp troepen arriveren. Ze had toch wel opgezien tegen de verhuizing. door Emile Calon www.woneninzuidhoek.nl MIDDELBURG - Vanuit zijn slaapka merraam zag een Middelburger (35) in de nacht van 2 mei 2010 dat twee jongens met karatetrappen auto's beschadigden. Omdat er al lange tijd vernielingen werden aan gericht en het maar niet lukte om daders aan te houden, stapte hij in zijn onderbroek naar buiten. In zijn hand had hij een betonschaar. „Het stomste wat ik kon doen, maar gepakt omdat ik niet wist wat ik kon verwachten", zei hij gis teren tegen zijn rechters. Vervolgens kon hij op de hoek van de straat een jongen tegenhouden. „Ik gebruikte die schaar alleen om hem af te weren, waarna hij tegen een lantaarnpaal liep en op de grond viel." Officier van justitie J. de Smet hield hem echter voor dat die ver wondingen, een gebroken ellepijp en verschillende hoofdwonden van de jongeman niet passen bij dat verhaal. „Volstrekt ongeloof waardig en in strijd met de feiten." Ook wees ze erop dat de man zijn verhaal steeds heeft aangepast en in eerste instantie zelfs ontkende dat hij die betonschaar mee naar buiten nam. Volgens haar staat vast dat hij met de schaar op het hoofd en het lichaam van de jon gen heeft geslagen. Ze vindt dan ook dat hij een forse straf moet krijgen en eiste een celstraf van achttien maanden waarvan zes voorwaardelijk. Raadsman R. Herregodts en de verdachte schrokken van die eis. Volgens de advocaat zijn er geen overtuigende bewijzen dat zijn. cliënt geslagen heeft. Hij vroeg hem vrij te spreken. De man zelf zei ook dat hij nu, als er iets plaatsvindt, niets meer doet. „Ik ga niet meer naar buiten. Ik wil dit niet meer meemaken." Vooral de zestien dagen voorarrest waren volgens hem heel zwaar. Uitspraak 8 september.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22