Televisie beïnvloedt leren Oostenrijker misbruikte dochters 41 jaar lang V 10 en 11 PROMOTIEONDERZOEK Kijkgedrag ouders heeft weerslag op prestaties en gezondheid kinderen Elisabeth Willeboordse met lege handen Stijging aantal ongelukken met (brom)scooters Handtekeningen voor nieuwe sluis in november Buien, 21 Advocaat maakt hulp betaalbaar Steve Jobs de ziener VRIJDAG 26 augustus 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 204 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 OEN HAAG - De onderwijsprestaties en het maximaal bereikbare onder wijsniveau van kinderen met ouders die veel tv kijken, blijven achter. Ook hebben zij op lange termijn kans op een ongezond li chaamsgewicht. Dat blijkt uit onderzoek waarop so ciologe Natascha Notten promo veert aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Notten deed onderzoek naar de effecten van verschillen in mediaopvoeding. Naast andere fac toren die van belang zijn voor on- derwijssucces, zoals de opleiding en het beroep van de ouders blijkt televisiekijken een invloedrijke fac tor. Kinderen wier ouders meer dan twee tot drie uur per dag tele visie kijken en vooral naar amuse mentsprogramma's, doen het op lange termijn minder goed in het onderwijs dan kinderen waar thuis minder gekeken werd. Volgens Notten kan het televisiekij ken thuis uiteindelijk het verschil uitmaken tussen hbo of universi teit. Ouders kijken volgens de so ciologe zelden alleen. De kinderen nemen hun gedrag over en zijn dus eerder geneigd om ook veel tv te gaan kijken. de póöStni tout S tsë$ PARIJS - Judoka Elisabeth Willeboordse (links) liep gisteren een medaille mis op het wereldkam pioenschap in Parijs. De 32-jarige Middelburgse werd in de halve finale uitgeschakeld door de uit eindelijke kampioene Gevrise Emane uit Frank rijk. In de strijd om de bronzen medaille verloor Willeboordse vervolgens van haar landgenote Anicka van Emden (rechts). Eén van de twee judo ka's zal Nederland volgend jaar vertegenwoordi gen bij de Olympische Spelen in Londen. On danks de nederlaag van gisteren verwacht Wille boordse dat zij de voorkeur zal krijgen. foto Robert Vos/ANP AL£\ pagina 26 en 27: Willeboordse vertrouwt op I beschermde status mmmmmmmsffsssm BRAUNAU - Een 8o-jarige Oostenrij ker wordt ervan verdacht zijn twee dochters van 1970 tot begin mei dit jaar te hebben opgesloten, be dreigd, mishandeld en misbruikt. Dat meldde de Oostenrijkse politie gisteren. De verdachte spreekt alle beschuldigingen tegen. De man woonde met zijn dochters in een dorpje niet ver van de stad Braunau, in het noorden van Oos tenrijk. De vrouwen, die nu 53 en 45 jaar zijn, zouden verstandelijk gehandicapt zijn en geen enkel so ciaal contact hebben gehad. Ze moesten slapen op een bankje in de keuken en mochten slechts één kamer van het relatief grote huis bewonen. De man zou zijn doch ters hebben mishandeld met on der meer een mestvork. Aan het misbruik kwam in mei na ruim veertig jaar een einde toen de oudste dochter zich verzette toen haar vader haar probeerde te ver krachten. De man viel op de grond en kon niet meer op eigen kracht overeind komen. TVvee dagen later riepen de dochters een maatschap pelijk werkster erbij, die de man hielp en een ambulance belde, be richtte het persbureau APA. De politie heeft niet bekendge- WALCHEREN MIDDELBURG - Het aantal ongeluk ken met scooters is in de periode 2005-2009 met 87 procent geste gen. Dat heeft de stichting Consu ment en Veiligheid gisteren be kendgemaakt. Niet minder dan 15 procent van de slachtoffers die op de spoedeisende eerste hulp te rechtkomen, moet in het zieken huis worden opgenomen. Meestal is sprake van hoofd- en nekletsel en ook komt geregeld hersenletsel voor. De meeste slachtoffers zijn tussen de 15 en 19 jaar oud. Onder tussen is de verkoop van scooters in die periode verdubbeld. pagina 2 en 3: het eerste wat ze doen is de begrenser eraf halen NEELTJE JANS - Nederland en Vlaan deren tekenen in november een in tentieverklaring voor een nieuwe zeesluis bij Terneuzen. Daarin wor den de afspraken bekrachtigd die daarover begin vorige maand zijn gemaakt. De intentieverklaring werd gisteren genoemd in de mar ge van een bijeenkomst over de voortgang van de bediening van sluizen en bruggen op afstand. Het lijkt logisch in het kader van de verbetering van de vaarweg naar Gent ook objecten op Vlaams grondgebied daarbij te betrekken. pagina 3: commentaar pagina 25: zwaaien naar een sluishokje M Mijn tieners mogen op tv overal naar kijken reageer op www.pzc.nl am reacties: 257 Macht van Apple is te groot eens "WtöÊÊÊt 70% oneens 30% maakt of de vader kinderen heeft verwekt bij zijn dochters. De ver dachte zou ook zijn echtgenote hebben mishandeld. Zij overleed in 2008. De twee dochters krijgen verzorging en zijn volgens de plaat selijke politiechef Martin Pum- berger 'duidelijk opgelucht'. pagina 9: Oostenrijk kampt met onverwerkt verleden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1