81 buitenland Noord-Korea wil stop op kernproeven Met stip naar Indonesië! stipreizen.nl 'Over Syrische troepen vallen stammengebied binnen f? StlP Premier na aanslag terug in Jemen Gevangenen moesten huis minister verven Ikea-oprichter bespied om band met nazi's Lancering Russische ruimtecapsule mislukt OVERLEG Kim Jong-il hoopt op voedselhulp LIBIË De Libiërs maken zicfi dictator Muammar Ka< overwinning, maar de Alsnog vijfde dode na drama op Pukkelpop donderdag 25 augustus 2011 S."TI'.'WV??/-»"" "'"f'l SANAA De premier van Jemen, Ali Moham med Mujawer, is teruggekeerd naar Sanaa, de hoofdstad van zijn land. Hij werd eerder op de dag ontsla gen uit het ziekenhuis in Saudi-Ara- bië, waar hij was opgenomen na de bomaanslag van begin juni op het paleis in Sanaa. President Sa- leh, die ook ernstig gewond raakte, ligt nog in het ziekenhuis. LOMDEN De voormalige Britse minister van Binnenlandse Zaken Jacqui Smith heeft gedetineerden die overdag nuttig werk voor de gemeenschap moesten doen, haar huis laten schil deren. De gevangenis in Redditch geeft nu toe dat het een fout was om de gedetineerden in het luxe huis van Smith te laten werken. STOCKHOLM De Zweedse geheime dienst hield tijdens de Tweede Wereldoorlog Ikea-oprichter Ingvar Kamprad in de gaten, omdat hij volgens de dienst 'een zeer actieve nazi' was. Dat meldt een Zweedse journalis te. Kamprad gaf in de jaren '90 toe dat hij met nazi's had gesympathi seerd, maar noemde dat niet meer dan 'een kortstondige jeugdzonde'. MOSKOU Een onbemand Russisch ruimte schip dat voorraden naar het Inter nationaal Ruimtestation (ISS) zou brengen, is na de lancering ge crasht in Siberië. Dat heeft de Rus sische ruimtevaartorganisatie Ros- kosmos bevestigd. Volgens Roskos- mos was er waarschijnlijk een pro bleem met de voortstuwing. AMMAN - Syrische tanks en pant serwagens zijn gisteren een stam mengebied in het oosten van het land binnengevallen. Dat hebben activisten gemeld. TVvintig tot der tig tanks en andere voertuigen zou den de stad Mayadeen en het na bijgelegen dorp Alburhama zijn binnengegaan. Syrische troepen zouden tientallen arrestaties heb ben verricht in de plaatsen in de provincie Deir al-Zor, die grenst aan Irak. Een persoon is omgeko men, aldus de activisten. De provincie Deir al-Zor produ ceert het meeste olie van het land, maar is een van de armste provin cies in Syrië. Het gebied wordt ge teisterd door droogte en wanbe leid door staatsinstanties. Ook in andere delen van Syrië blijft het onrustig. Volgens het Sy rische Waarnemingscentrum voor de mensenrechten is gisteren in de stad Khan Shehoun een 28-jarige vrouw doodgemarteld. Ze was vo rige week gevangengenomen. Een buitenwijk van Damascus, Ha- rasta, was gisterochtend het toneel van bijna dertig arrestaties. Dins dag werden er al 120 mensen opge pakt. De Verenigde Staten en de Europe se Unie lieten gisteren weten de sancties tegen het Syrische regime verder te willen opvoeren. Parijs liet weten dat de strafmaatregelen moeten worden uitgebreid. De EU gaat vermoedelijk eind volgende week over tot een olieboycot. Kim Jong-il wil weer overleg gen over nucleair programma. Noord-Koreaanse leider praat .in Rusland met Medvedev ook over pijpleiding via Noord-Ko- rea. Straatarm land hoopt op eco nomische hulp. SOSNOVI BOR - Noord-Korea is be reid het testen van kernwapens en de productie van kemraketten stop te zetten, om zo het interna tionaal overleg over zijn nucleaire programma weer mogelijk te ma ken. Dat zei de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-il gisteren tijdens een zeldzaam overleg met de Russi sche president Dmitri Medvedev. Het omstreden kernwapenpro gramma van Noord-Korea en eco nomische onderwerpen domineer den het gesprek dat door Medve dev werd gekwalificeerd als 'sub stantieel en open'. Het overleg had plaats op de militaire basis Sosno- vi Bor vlakbij de stad Oelan-Oede in het oosten van Siberië. Rusland is met China een van de weinige landen die Pyongyang in ternationaal uit de wind houdt. Noord-Korea stapte in 2009 uit het zogeheten zeslandenoverleg met China, Rusland, de Verenigde Staten, Zuid-Korea en Japan over zijn kernprogramma. Kort daarna testte Noord-Korea een kernwa pen. Het bewind van Kim liet de laatste tijd doorschemeren het internatio nale overleg daarover te willen her vatten. Het straatarme land kampt al geruime tijd met voedseltekor ten en hoopt door herstart van het nucleair overleg op economi sche hulp. Rusland maakte al be kend dat het 50.000 ton tarwe naar Noord-Korea verscheept. Kim liet verder weten open te staan voor plannen voor de aanleg van een gaspijpleiding van Rus land via Noord-Korea naar Zuid-Korea. „Voor zover ik het be grijp is Noord-Korea geïnteres seerd", zei Medvedev na de aller eerste persoonlijke ontmoeting tus sen beide leiders. De pijpleiding moet meer dan 1700 kilometer lang worden. De ontmoeting met de 45-jarige Medvedev was het belangrijkste onderdeel van de treinrondreis van Kim (69) door het zuidoosten van Rusland. Die begon zaterdag en gaat gepaard met veel geheim zinnigheid en uitgebreide beveili gingsmaatregelen. Dinsdag bracht de dictator van Noord-Korea onder meer een be zoek aan een wapenfabriek en een boottochtje over het pittoreske Bai- kalmeer. Kim Jong-il nam ook een duik in een zwembad gevuld met water uit het grootste zoetwaterre servoir ter wereld. zie onze website:buitenland Kim Jong-il bedankt Medvedev voor de 'goede zorgen' Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer exd. Calamlteltenfonds/reservoringskosten. De kortingen zijn reeds verwerkt Inde prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ...of bel met 020 - 66 22 222 De stemming in Tripoli is uitgelaten en nerveus. On danks het aanhoudende geweld zijn de rebellen ervan overtuigd dat Kaddafi verslagen is. door onze correspondent Harald Doornbos Er wordt steeds minder op mensen geschoten in Tri poli maar des te vaker uit vreugde in de lucht ge vuurd. Een teken dat de strijd bijna over is. Tripoli's centraal gele gen Groene Plein is officieel her doopt door de rebellen in Plein van de Martelaren. Maar het betekent niet dat er geen groene vlaggen meer te vinden zijn. Want iedereen die een groe ne vlag ontdekt - het symbool van het Kaddafi-regime - gooit die juist op de straten rondom het plein. Vervolgens rijden honder den auto's met piepende banden over de vlaggen als teken van haat en vernedering voor een leider die met name geliefd was bij zichzelf en z'n zoons. „Hier gaan er weer een stuk of vijf', roept een vrouw terwijl ze een handvol groene vlaggen op straat smijt. Hongerige automobi listen staan zo ongeveer te wach ten en geven een dot gas om als eerste met hun banden de vlag in stukken te scheuren. Maar vlaggen vernielen is niet de enige activiteit op het plein dat slechts een paar dagen geleden ste vig in handen leek van Kaddafi en zijn aanhang. Ook dansen, schreeu wen, juichen en in de lucht schie ten zijn populaire tijdsbestedin- HASSELT - Het noodweer op het popfestival Pukkelpop in Hasselt (België) heeft alsnog een vijfde mensenleven geëist. Een zwaarge wonde persoon is in de nacht van dinsdag op woensdag in het zie kenhuis overleden. Dat meldden Vlaamse media giste ren. Zij baseren zich op justitie in Hasselt. Uit respect voor de nabe staanden wordt de identiteit van het slachtoffer niet bekendge maakt. Onder de zwaargewonden zijn ook enkele Nederlanders. Voor zover het ministerie van Bui tenlandse Zaken in Den Haag gis termiddag wist, lagen de drie zwaargewonde Nederlanders nog altijd in het ziekenhuis. Eerder deze week was nog verwar ring ontstaan over het aantal do den. Nadat aanvankelijk vijf slacht offers waren gemeld, werd dat la ter officieel teruggebracht tot vier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8