binnenland 15 Hurtigruten AOb vreest dat docent kinderen medicijnen moeten gaan geven 'Molly' op drempel van De Pijp BBi Travel Oude vrouw onder bus meegesleurd Kabinet wil verlies koopkracht repareren Meer inschrijvingen op universiteiten Justitie tegen onbegeleid verlof CRUISE REIZEN BOEK JE BIJ CRUISEWINKEL.NL Mug vliegt verder dan gedacht Beloning voor gouden tip moord Hilversum €869, door Jan ter Harmsel DEN HAAG - Onderwijsbond AOb maakt zich grote zorgen over het stijgende aantal leerlingen dat me dicijnen nodig heeft en binnen kort naar een reguliere basis- of middelbare school gaat. Door be zuinigingen op het passend onder wijs kunnen deze leerlingen niet langer terecht in het speciaal on derwijs. „Ik vrees dat het toedienen van medicijnen op het bordje van de leraar terechtkomt", zegt Hélène Jansen, bestuurder van de AOb. „Dat is een groot probleem, want een leraar moet niet verantwoorde lijk zijn voor juist en tijdig gebruik van pillen en spuitjes van hun leer lingen. Juridisch gezien is dat bo vendien onverantwoord." De overheid wil in totaal 300 mil joen euro bezuinigen op het pas send onderwijs. Om dat te realise ren moeten kinderen met een stoornis of handicap zoveel moge lijk les krijgen op reguliere scho len. Het ministerie van Onderwijs verwacht geen problemen met toe dienen van medicijnen door do centen. „Ik kan me de angst voor stellen, maar in het speciaal onder wijs levert het ook geen proble men op", zegt een woordvoerder. De AOb krijgt veel vragen van scholen en leraren die zich zorgen maken over veranderingen in het onderwijs als gevolg van de bezui nigingen. Jansen hekelt het feit dat de leraar steeds meer verantwoor delijkheden krijgt. „Een leraar moet lesgeven. Het mag niet zo zijn dat hij tijdens het geven van de reken- of wiskundeles ook nog eens in de gaten moet houden of leerlingen hun medicijnen wel op tijd krijgen." Jansen vindt ook het toedienen van een pilletje tijdens het middag eten al te ver gaan. „Een tabletje geven lijkt simpel, maar het ligt er nog wel aan wat voor soort het is en wat de gevolgen zijn als je het pilletje vergeet of te laat geeft." Het geven van een injectie of son devoeding gaat haar absoluut te ver. „Dat zijn handelingen die zelfs in de medische zorg niet door ie dereen gedaan mogen worden. Een leraar kan het er dan zeker niet zomaar bij doen." Hulp van medisch geschoolde on derwijsassistenten is volgens de AOb een goede oplossing. „Zij zijn bekwaam in het verrichten van medische handelingen. Zo gebeurt dat nu ook in het speciaal onder wijs en dan is het verantwoord", zegt Jansen. „Helaas is er geen geld voor meer personeel, terwijl die extra hulp hard nodig is." ASSEN Op'het busstation in Assen is gister middag een 8o-jarige vrouw uit Groningen onder een bus geko men en 100 meter meegesleurd. De vrouw is ernstig gewond overge bracht naar een ziekenhuis. Ze ren de de bus na omdat ze haar tas was vergeten, viel en raakte bekneld on der de bus en werd meegesleurd. De brandweer moest de bus optil len om haar te bevrijden. DEN HAAG Het kabinet probeert het koop krachtverlies voor de laagste inko mens, gezinnen met kinderen en AOW'ers te verzachten. Het koop krachtverlies loopt voor deze groe pen op tot boven de 1 procent. Het kabinet hoopt morgen de bespre kingen over de begroting voor vol gend jaar af te ronden. Ingewijden verwachten dan ook overeenstem ming over de koopkrachtreparatie. UTRECHT Ruim 46.000 nieuwe studenten hebben zich ingeschreven op een Nederlandse universiteit. Dat zijn er 4,5 procent meer dan vorig jaar rond deze tijd. De groei komt voor een groot deel door buitenlandse studenten die hier komen stude ren: 7000. Dat is 38 procent meer dan vorig jaar. De bacheloroplei ding psychologie is met ruim 4000 aanmeldingen het populairst. DEN HAAG donderdag 25 augustus 2011 Het ministerie van Justitie verzet zich tegen de eis van Cevdet Yil- maz dat hij op onbegeleid verlof mag. Yilmaz werd tot levenslang veroordeeld, omdat hij in 1983 in het Delftse café Het Koetsiertje zes mensen doodschoot. Hij heeft geen uitzicht op vrijlating, dus is onbegeleid verlof niet aan de orde, meende landsadvocaat Bitter giste ren tijdens een kort geding. WAGENINGEN Muggen vliegen gemakkelijk over open terrein en verder dan ge dacht. Dat blijkt uit de eerste resul taten van een vliegexperiment met steekmuggen, dat het Wageningse onderzoeksinstituut Alterra doet Uit de gegevens blijkt dat de groep muggen na de eerste 50 meter nog even groot was en dat ze minstens 160 meter ver kunnen vliegen, zo liet Alterra weten. AMSTERDAM Politie en justitie hopen het onder zoek naar de moord op de 50-jarige Pablo Hermeier uit Hilversum vooruit te helpen door een belo ning van 10.000 euro uit te loven voor de gouden tip. Dat heeft het Openbaar Ministerie in Amster dam gisteren bekendgemaakt. Het slachtoffer werd op 14 juli in zijn woning gevonden. Hij was door ge weld om het leven gebracht. AMSTERDAM - De boren van de Noord/Zuidlijn hebben nu 40 pro cent van het boortraject in Amster dam afgelegd en zijn bij metrosta tion Ceintuurbaan aangekomen. Nu komt het spannendste deel: het stuk door De Pijp. Molly, de derde boor van tunnel- boorders van de Noord/Zuidlijn, heeft zich net door het beton van station Ceintuurbaan geknaagd. Daar wordt de ruim 83 meter lan ge boor doorgeschoven naar de an dere kant van het station, waarna verder geboord kan worden, dwars door De Pijp, richting Vijzelgracht. Joost Joustra, projectleider boren van de Dienst Noord/Zuidlijn, is tevreden. „We zijn ver. Toch zijn we ons bewust van het feit dat we het grootste deel, 60 procent van de tunnel, nog voor de boeg heb ben." Boor Molly komt van het Schelde- plein en boort de westelijke tun nelbuis tot aan het Rokin. Een vier de boor, die nog een naam moet krijgen, maakt vanaf het najaar de oostbuis tussen RAI en Rokin. Eer der hebben Gravin en Noortje in tegengestelde richting de tunnel buizen van het Centraal Station tot aan het Rokin gemaakt. De Noord/Zuidlijn wordt 9,7 kilome ter lang. Het ondergrondse deel van het traject is 7,1 kilometer. 14/15-daags (bus)arrangement Een reis met Hurtigruten is een onvergetelijke ervaring, een unieke manier om Noorwegen te bereizen. Niet voor niets is de oude postroute langs de Noorse kust tegenwoordig bekend onder de titel "de mooiste zeereis ter wereld"... Exclusief in Nederland bieden wij op een geselecteerd 'aantal vertrekdata de mogelijkheid om uw Hurtigruten reis al in Nederland met de bus te beginnen. Vertrekpunten in Nederland zijn Utrecht en Haren waarvandaan u de reis per luxe Royal Class touringcar naar Noorwegen maakt. De schitterende treintrajecten met de Bergen- en Dovrebaan zijn inbegrepen en op zowel heen als terugreis heeft u een overnachting, wat de reis extra comfortabel maakt. Naast uw hut en alle maaltijden aan boord van uw Hurtigruten schip is tevens de oversteek van Color Line tussen Kiel en Oslo alsmede diner en ontbijt op heen en terugreis inbegrepen. Vertrek 18 29 apr, 10 mei, 29aug&8sep 2012 inclusief busreis van/ naar Haren met hotel en lialfpension onderweg, schitterend treintraject in Noorwegen, 11 daagse Hurtigruten zeereis ïnd. hut en volpension (diner, lunch ontbijt) aanboord. Reissom vanaf C 2982 pp nu 2386 pp (vroegboektariefi Exclusief vertegenwoordiger van HURTIGRUTEn telefoon 050-3136000 www.demooistezeereis.nl Oostelijke Middellandse Zee Athene, Corfu, Dubrovnik, Split, Venetië, Ravenna, Kotor, Heraklion, Mykonos, Athene ms Rotterdam Vertrek: alleen 13 oktober Duur: 13 dagen Inclusief vluchlen en transfers Marokko en de Canarische Eilanden Savona, Barcelona, Casablanca, Santa Cruz, Funchal, Malaga, Rome, Savona Costa Deliziosa Vertrek: 13, 24 sept.. 5, 16, 27 okt., 7 nov. Duur. 12 dagen Inclusief vluchten met KLM en transfers Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 Prijzen zijn vanaf, per persoon op basis van tweepersoons bezetting, beschikbaarheid en wijzigingen, inclusief alle belastingen en volpension.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5