Een ochtendje trappen van Zeebrugge 4 Vs/ij gaan weer donderdag 25 augustus 2011 Sara jobse 6 jaar, Rilland De Wiekslag, groep 3 Mayrenne Matthew 8 ja'ar, Terneuzen De Oude Vaart, groep 5 Felicia van den Aarsen 11 jaar, Rilland De Wiekslag, groep 7 Chelsey Stevens 7 jaar, Terneuzen 'De Oude Vaart, groep 4 „We zijn met zijn achten naar Duitsland geweest. Bij ons wonen twee pleegkinde ren. En in de zomer kwamen er nog twee vakantiepleegkinderen, en die mochten allemaal mee. Het paste alleen niet in de auto, dus hebben we een busje gehuurd. Dat was wel gezellig. Waar we precies zaten, weet ik niet, maar ik vond het er heel mooi. Er waren bergen en heel mooie lavastenen. Daar heb ik er een paar van meegenomen. Ik vond op vakantie gaan het leukst." „Ik ben thuisgebleven in de vakantie, maar ik ben wel veel daagjes weg geweest. Ik ben naar Mini Mundi geweest en naar het circus. En met mijn zusje, tante, mama, oma en opa ben ik ook naar de Efteling gegaan. Daar hebben we rondgelopen in het park. Dat vond ik heel erg leuk. Maar het leukste waren de achtbanen van de Vliegende Hollanderen Joris en de Draak." „Ik heb in de vakantie iets leuks en iets niet leuks meegemaakt. Ik moest naar het ziekenhuis omdat ik heel veel buikpijn had. Toen moest mijn blindedarm er uit. Ik bleef ook in het ziekenhuis slapen. Dat was niet leuk, maar er was wel een lieve dokter. Het leukste in de zomer was dat we op vakantie gingen, ergens in de bergen. Toen was ik weer beter, alleen had ik soms nog buikpijn. Er was daar ook een zwembad waar ik in heb gezwommen." „Ik ben niet op vakantie geweest, maar ik heb wel heel veel leuke dingen gedaan deze vakantie. Ik ben naar Toverland geweest. Dat is een attractiepark in Limburg. Ik ben ook naar circus Renz in Terneuzen geweest. Het allerleukste vond ik het zwemmen in Scheldorado. Daar waren heel veel leuke verschillende zwembaden." Maurits Vermeulen 12 jaar, Kapelle 't Honk, groep 8 Britt van Strien 8 jaar, Kapelle 't Honk, groep 4 De Zeeuwse basisscholen zijn deze week weer begonnen. De meeste kinderen krijgen tijdens de eerste dagen de ruimte om in klassikaal verband over hun beleve- „Ik heb met mijn familie een week vakantie gevierd op het eiland Texel. We boften echt met het weer: de mensen voor ons waren zeiknat geregend. Op de fietsen die we hadden gehuurd, hebben we meer dan 150 kilometer gefietst. Ook zijn we veel naar het strand geweest, en verder nog naar de vuurtoren en de Georgische begraafplaats. De vakantie was voor mij wel het hoogte punt van de zomer. Wij zijn thuis met zijn elven, dus op vakantie gaan we niet zo vaak." Yarno von Hout bijna 4 jaar, Biervliet De Komme, groep 1 „Samen met opa, oma, papa, mama, een oom en mijn zusje ben ik naar Mallorca geweest. Bijna elke dag gingen we zwemmen. We zijn superdiep in de zee gegaan. Daar kon je vissen zien in allerlei kleuren. De vakantie vond ik wel het leukste, maar de kermis in Yerseke vond ik ook leuk. Ik ben in de Octopus en de Vliegende Bank gegaan. De bank ging eigenlijk iets te snel, ik i werd helemaal heen en weer geslingerd. „Ik ben in de vakantie naar Texel gegaan. Daar was een heel groot zwembad. De waterval bij het zwembad vond ik een beetje eng, maar ik durfde wel van de hoge glijbanen af. En ik heb ook met papa, mama en mijn broertje met een boot 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Valerie and Steve Wignall uit Kettleshulme. PASPOORT Naam: Steve en Valerie Wignalh Woonplaats: Kettleshulme (nabij Manchester), in Engeland. Gespot: op terras in Veere. door Tom Vennink Erg Brits zijn Steve en Valerie Wignall niet, want ze hebben een fiets en drin ken koffie. In twee dagen peddelen ze van de veerboot in Zeebrugge naar die in Rotterdam. Dat doen ze op één fiets. „Op een tandem schiet het lekker op", zegt Valerie. „Vanoch tend hebben we het hele eind van Zeebrug ge naar Veere afgelegd. Zo'n fietsvakantie is met deze vaart prima in twee dagen te doen." Ze zit achterop, want haar man wil sturen. „Of ik zijn stuurkunsten wel ver trouw? Volledig. En als ik het niet eens ben met zijn rijgedrag, geef ik hem een por." Het is de derde keer dat de Wignalls met de auto van hun woonplaats Kettleshulme (na bij Manchester) naar Huil reden, om daar te boot en te fiets verder te gaan. Dat ze altijd op de heenweg voor Zeebrugge kiezen, heeft te maken met de wind. Omdat die meestal uit het zuiden waait, is de kans op een bries je in de rug tijdens het fietsen naar het noor den het grootst, vertelt Valerie. Overnachten doet het koppel in bed-and-breakfasts. Maar niet in Veere, want daar hebben ze vorig jaar een hele nacht wakker gelegen. De kerk was de boosdoener. „De kerkklokken in Veere luiden werkelijk dag en nacht", zegt Steve. „Ze hebben ons een slaaploze nacht opgele verd, terwijl we de volgende dag weer zeven tig kilometer moesten fietsen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 36