Muziek en mosselen voeren de boventoon in Zierikzee Guimar presenteert cd in Ter Reede 2 luit donderdag 25 augustus 2011 Programma Donderdag 25 augustus: 17.00 Opening Culinaire Boule vard Engelse Kade 19.00 Kookdemo Klein Krootje Lekker eten; Engelse Kade 21.00 Band: Fragment!; De Biet 21.00 Zangeres Albertina; Eetca fé de Banjaard Vrijdag 26 augustus: 16.00 Culinaire Boulevard open; Engelse Kade 18.30 Start Wielerronde; Café De bij Banjaard Nieuwe Haven 19.30 Optreden koor Neptunus 't Luitje 20.30 Verzamelen lampionnen- optocht 't Luitje 21.00 Binnenvaren verlichte kot ters 21.00 Boogie Dj saxofonist; Café de Biet 21.00 Band: de Willies; Bouw man Nieuwe Haven 21.00 Band: de jongens van je weet wel Eetcafé de Banjaard 21.00 Dancing Harbour Classics 't Luitje Zaterdag 27 augustus 12.00 Markt open; Nieuwe Ha ven 13.25 Stadsronde Mosselprinses 13.30 Concert Kunst Eer; Poortencomplex 13.30 Inschepen publiek; Nieu we Haven 14.00 Vertrek vlootschouw; Nieuwe Haven 14.00 Aanvang dweilbands Nieu we Haven 14.00 Bruse Visserskoor, t.h.v. Bouwman Nieuwe Haven 14.30 Culinaire boulevard geo pend; Engelse Kade 15.00 Poppenkast 't Luitje 15.00 No problems: Eetcafé de Banjaard 15.00 Mosselkoken: t.h.v. Bouw man Nieuwe Haven 16.00 Band: Amazing Stroopwa fels; Café de Biet 17.00 Boegsprietlopen publiek: t.h.v. Bouwman Nieuwe Haven 18.00 Reddingsdemonstratie; t.h.v. Bouwman Nieuwe Haven 19.00 Boegspriet gekostumeerd t.h.v. Bouwman 20.00 Prijsuitreiking Bouwman 21.00 Band: Harrie's Herrie; Ca fé de Biet 21.00 Band: Bad Hairday; t.h.v. Bouwman 21.00 Pro Sound drive-inn; Eet café de Banjaard 21.00 Dancing Harbour't Luitje 23.00 Vuurwerk 't Luitje 02.00 Einde door Ali Pankow Zeemansliederen, smart lappen, salsa, rock roll, popmuziek in veel variaties eh fijne liedjes die iedereen graag wil horen. De Havendagen in Zierikzee vandaag, morgen en zaterdag bieden muzi kaal beschouwd een breed scala. Verder voeren natuurlijk ook mos selen een boventoon. Maar wie om de een of andere reden toch liever iets anders eet, kan uiteraard terecht op de culinaire boulevard aan de Engelse Kade. Een van de muzikale hoogtepun ten staat al aan het begin van het programma genoteerd met een op treden van het trio Fragment van avond om 2t.oo uur. Achter die naam gaan drie Engelse muzikan ten schuil ]ono Fosh (gitaar), Dave Marriner (zang, drums) en Tim Alexander (zang en bas). Zij wo nen al jaren in Nederland en Tim Alexander heeft zijn draai in Co- lijnsplaat gevonden. Hij treedt met zekere regelmaat op in Café De Biet in Zierikzee, zowel met Frag ment als in de duoformatie T A samen met de Zeeuwse zangeres Annelies van de Waarsenburg. Tim vertelt in een stortvloed van woorden en in een mengeling van Nederlands en Engels hoe het alle maal zo gekomen is en vooral wat er zo mooi is aan muziek maken. „We komen uit Leigh-on-Sea en maakten als schoolvrienden al sa men muziek. Jono studeerde Ne derlands en ging hier stage lopen. Wij kwamen met hem mee om muziek te maken. Gewoon op straat op de Lijnbaan in Rotter dam bijvoorbeeld. Dat beviel zo goed dat we alle drie in Nederland zijn gebleven en heel veel concer ten zijn gaan geven", vertelt Alexander. Die concerten gaf Frag ment overigens niet lang meer op straat, maar in alle mogelijke zalen en zelfs twee keer in een zeer druk bezochte Ahoyhal. Het merkwaar dige aan Fragment is dat de band geen werkelijk grote bekendheid heeft, maar wel diverse malen is pet voor zich, inmiddels achter zich gelaten. Hun muzikale vrien den die ze daar destijds tegenkwa men, The Amazing Stroopwafels, doen dat bij tijd en wijle echter nog steeds. Ook dit trio begint een vaste gast in Zierikzee te worden. Tijdens de Havendagen zijn Wim Kerkhof (contrabas, toetsen, zang), Rien de Bruin (gitaar, accor deon, zang) en Arie van der Graaf (elektrische gitaar) eveneens van de partij. Zij strooien zaterdag van af 16.00 uur hun liedjes over het publiek aan de Nieuwe Haven. „Wij gaan niet voor Emmy's of Grammy's en niet voor registraties op officiële hitlijsten. Wij zingen liedjes die we zelf graag maken en we zingen ze voor iedereen die ze graag horen wil", luidt het credo van Wim Kerkhof. Naast veel muziek en mosselen bieden de Havendagen ook plaatst aan een historische boulevard aan de Vissersdijk. Daar staan kramen met oude ambachten en zet de scheeps-en commerciewerf zijn deuren open voor het publiek. Vanaf deze boulevard rijdt een pendeldienst naar het magazijn van maritieme boekhandel De Kraak aan de Industrieweg 44-6 in Zierikzee. Daar is vandaag, vrijdag en zaterdag een speciale expositie ingericht met werk van zeeschil der )an de Quelery uit Vlissingen. „Ik ben een shiplover", zegt De Quelery. Hij tekent en schildert al schepen sinds zijn zevende jaar. Zijn andere passie is muziek ma ken. Hij speelt gitaar in de band September'8o met veel hardrock en blues op het repertoire. „Nee, we spelen niet tijdens deze Haven dagen", zegt De Quelery. Het expo seren van zijn maritieme werken in deze loods lijkt hij veel belangrij ker te vinden. Samen met Ben Hofs van De Kraak V.O.F. heeft hij een sfeervolle tentoonstelling inge richt met een mooie selectie aan olieverfschilderijen van schepen op volle zee. De pendeldienst van af de Vissersdijk brengt belangstel lenden vandaag en morgen tussen 10 en 17 uur en zaterdag van 11 tot 17 uur graag over en weer. Mosselen eten aan de Nieuwe Haven in Zierikzee na de rondvaart met de mosselvloot. foto Dirk-Jan Gjeltema aangeduid als 'de beste live band in Nederland'. Tim Alexander kan zich daar niet druk over maken. Hij hoeft niet zonodig beroemd te zijn, als hij maar muziek kan ma ken en het liefst op veel verschil lende manieren. „Zo sta ik donder dag in Zierikzee en ben ik vrijdaga vond in Utrecht bij de première van de korte film Gevangen Dans waar ik de muziek voor heb ge schreven", aldus de Zeeuws En gelse muzikant. Met Fragment biedt hij een reper toire bestaande uit bekende covers uit de popmuziek, maar ook eigen nummers van hun albums Insuffe rable en Here. De laatste tijd is het er niet echt van gekomen een nieu we cd uit te brengen. „We hebben het alle drie nogal druk gehad met een gezin stichten, kinderen op voeden en met optredens natuur lijk", geeft Alexander als verkla ring. Fragment heeft het spelen op de Lijnbaan in Rotterdam met de Kunstschilder Jan de Quelery samen met Ben Hofs bezig met de inrichting van de maritieme expositie bij De Kraak. foto Dirk-Jan Gjeltema COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/De Stem. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit -op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndesterrvpzc.nl Guimar van der Weele presenteert woensdag zijn tweede cd in Ter Reede in Vlissingen door Ali Pankow Het kon niet uitblijven: de jonge zanger Guimar van der Weele uit Vlissingen heeft de baard in zijn keel. Hij wordt eind sep tember 15 jaar in 'die baard' hoort nou een maal bij volwassen worden. „Maar het gaat goed met mijn stem hoor. Ik kan nog steeds hoge noten halen en de lage noten bereik ik nu wat makkelijker", zegt Gui mar. Hij laat met trots weten dat zijn tweede cd met als titel Hé leuke meid woensdag 31 au gustus uitkomt. Dat gebeurt op feestelijke wij ze met een optreden die middag in Zorgcen trum Ter Reede in Vlissingen. „Ik vind het leuk om het daar te doen, want vorig jaar heb ik ook mijn eerste cd in Ter Ree de gepresenteerd. Het eerste exemplaar heb ik daar toen aan Frans Bauer aangeboden", ver telt Guimar. Zijn nieuwe cd bevat zes liedjes waaronder ook zijn bekende nummer Alles duurt maar even, waarmee hij vorig jaar een eerste plaats behaalde in een van de Belgische hitlijsten. „Bij deze cd zit ook een dvd met het promo filmpje dat vanaf volgende week dertig keer op TV Oranje wordt vertoond. „Dat flimpje is opgenomen in Giethoorn, in een zogeheten fluisterboot. Dat vond ik een leuke locatie", zegt Guimar. Hij zingt niet alleen in Ter Ree de maar begeleidt zichzelf ook op de vleugel bij nummers als Fly me to the moon en Sum mertime. Overigens is hij met pianoles wel even gestopt. „Tsja, vierde klas Havo. Ik kan niet alles combineren met school. Zangles volg ik nog wel. Ik ga elke veertien dagen naar les bij Marjon van Iwaarden." Woensdag 31 augustus, Ter Reede, Vlissingen, 14.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34