241 sport 'Schilderen op de steiger is een i Zwaluwen geeft Goes zelden rust HOOGTEPUNT IN CLUBHISTORIE VCK speelde gisteravond in de KNVB-beker tegen SV Argon. Het was voor de Walcherse derdeklasser een hoogtepunt in de clubhistorie. De PZC trok op met Danny Joosse, al sinds jaar en dag voetballer bij de club uit Koudekerke. Kerkhove zet zegereeks voort Toernooi O-pupillen met sterke ploegen Toernooi Tjoba is aan 20e editie toe Vijfde editie om de Goormachtig Schaal Olympique Lyon naar Champions League Karakteristiek donderdag 25 augustus 2011 Danny Joosse, in de ochtenduren aan het werk als schilder. baMMnma»a«Mi soaasasai ENSCHEDE Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren tijdens het futuretoernooi van Enschede haar eerste partij ge wonnen. De Zierikzeese, die zondag Neder lands kampioen werd door Angeli- que van der Meet te verslaan in de finale, versloeg gisteren Ghislaine van Baal met 6-4 6-1. Bemice van de Velde uit 's-Graven- polder begon ook met een zege. Zij was veel te sterk voor de Zweedse Evelina Virtanen: 6-16-1. YERSEKE Voetbalvereniging Yerseke houdt zaterdag voor-de 29e keer een toer nooi voor D-pupillen. Het evene ment vindt plaats op sportpark Cle- ijn Moerken in Yerseke. De deelnemende ploegen zijn NAC, Roda JC, de Zeeuwse selec tie, Cercle Brugge, Fortuna Sittard, Roosendaal, Zeelandia Middelburg, en Yerseke. De eerste wedstrijd begint om 11.00 uur, de finale is omstreeks 16.15 uur. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN De korfbalvereniging Tjoba uit 's Heer Hendrikskinderen houdt za terdag de 20e editie van het Van den Dongenparketvloerentoer- nooi. Naast de Tjoba-selectie, die dit seizoen voor het eerst onder lei ding staat van Bram van Geffen en Jouri van den Broeke, nemen de teams van Albatros (Zwijndrecht) en Avanti (Pijnacker) deel. De eerste wedstrijden beginnen om 10.00 uur. MIDDELBURG Op vrijdag 2 september wordt in sporthal de Voorborch in Middel burg voor de vijfde maal het zaal voetbaltoernooi om de 'Eddy Goor machtig Schaal' gehouden. Dit toer nooi wordt jaarlijks gehouden ter nagedachtenis van de in 2006 over leden Eddy Goormachtig, scheids rechter en oprichter van diverse sportverenigi ngen. De deelnemende teams uit heel de provincie zijn: Van Oeveren - Kort - W.I.K., Autorijschool Vermeulen, WZP, SCB/Esprit, JWK Onions, Ei landboys, Hebu Sport en Walacria. Het toernooi begint om 19.00 uur, prijsuitreiking om 23.15 uur. KAZAN Olympique Lyon heeft zich ge plaatst voor de play-offs van de Champions League. De Franse club schakelde Roebin Kazan uit In Rus land eindigde de tweede wedstrijd in i-L Op eigen veld had Lyon ge wonnen met 3-t. Bebras Natcho opende de score voor de thuisclub 13 minuten voor tijd. Op dat moment hadden de Russen nog één treffer nodig om verder te komen. Het verlossende doelpunt viel niet. Bakary Koné kopte vlak voor tijd de r-r binnen. Voor Lyon is het de 12e opeenvol gende keer dat het zich plaatst voor de Champions League. door Rudy Boogert goes - Voorzichtig werd de afgelo pen weken in Goes gespeculeerd op een thuiswedstrijd tegen FC Twente in de tweede ronde van de KNVB-beker. Vanuit financieel oogpunt kon de zondag-eersteklas ser misschien beter naar Enschede afreizen, werd al geopperd. Alle suggesties kunnen na gisteravond echter de prullenbak in, want om in de tweede ronde te komen moet je toch echt eerst de eerste ronde overleven. En dat lukte niet. Op eigen veld was Goes kansloos tegen zaterdag-hoofdklasser Zwalu wen Vlaardingen. Het _werd 1-5. „lammer", vond Goes-aanvoerder Gert-Jan van Leiden. „Echt jam mer, want de kans om tegen FC Twente te spelen krijgen we mis schien nooit meer." De captain stak de hand in eigen boezem. „Zwaluwen oogde fit, scherp en gretig. Vooral in het begin ontbrak dat er bij ons aan." Niemand rond het veld zal ontken nen dat Zwaluwen gisteravond ver diend het kaartje voor het treffen met FC Twente binnenhaalde. Maar diezelfde mensen hadden meer weerstand van Goes en meer spanning verwacht. „We dachten zelf ook redelijk gelijke kansen te hebben", zei Van Leiden. „Zater dag wonnen wij van Kloetinge (2-0) en dat is net als Zwaluwen een hoofdklasser." De praktijk was anders. De groot ste pijn van Goes Jag erin dat het linksbuiten Furghill Zeldenrust niet in toom kon houden. De ra zendsnelle aanvaller bereidde drie doelpunten voor en scoorde zelf ook nog een keer. Goes-back Rick de Punder had geen antwoord op de demarrages van Zeldenrust en kreeg geen rugdekking van de cen trale verdedigers Wouter de Crae- ne (keerde na rust niet meer te rug) en Sharief Tawfik. koudekerke - In het dorp Koude kerke mogen ze dan in de ban van het bekervoetbal zijn, het gewone leven gaat wel door. Ook op de dag van de wedstrijd. Danny joos se, middenvelder bij de Voetbal Combinatie Koudekerke (VCK), trotseert woensdagmorgen een miezerig regentje en voorziet een woonhuis in het dorp van een lik je verf „Van voetbal kan ik niet le ven", zegt Joosse, al bijna tien jaar eigenaar van een schildersbedrijf De 36-jarige Danny Joosse is een clubman pur sang („ik voetbal er al vanaf mijn jeugd") en een ama teurvoetballer in de puurste zin van het woord. Hij betaalt elk jaar netjes zijn contributie, zodat de club daar aardige dingen mee kan doen. „Ze willen nu een lichtinstal latie aanschaffen, dus het geld wordt goed besteed", vertelt hij tussen de bedrijven door. „VCK is goed bezig." Vorig seizoen hielpen de spelers de club nog aan wat extra centen door in het districtsbekertoernooi furore te maken. VCK schakelde grote namen uit en haalde de laat ste vier. Het leverde VCK als enige derdeklasser in Nederland een toe gangsbewijs op voor de KNVB-be ker, het toernooi waaraan in de tweede ronde ook de profclubs meedoen. Eerste-divisieclub Alme- re City lonkt, maar dan moet VCK zich op deze dag in de eerste ron de nog wel langs Argon knokken. Een schier onmogelijke opgave: Ar gon speelt vier niveaus hoger (top klasse) en bestaat uit louter top- amateurs, overigens voor het me rendeel afkomstig uit de eigen jeugd. „Ook die jongens hebben net als wij maar twee benen en ar men hoor", relativeert Joosse. „Het zal best moeilijk worden, De defensie verloor nog meer aan zekerheid door het slordige keeperswerk van Daniël Koole. Voetballend oogde hij onzeker en de tweede goal mocht hij zichzelf aanrekenen. Maar eerlijk is eerlijk: niemand bij Goes haalde zijn vertrouwde ni veau. Zwaluwen was veel precie zer in de passing, zat veel korter op de bal en was veel doelgerich ter. Het was typerend dat de enige Goes-goal niet uit een van de ge bruikelijke snelle aanvallen kwam, maar uit een vrije trap via het hoofd van Van Leiden. Zwaluwen, waar oud-Middel- burg-trainer Jan de Gier (1993/1994) de technische zaken re gelt, had gisteravond het patent op de snelle aanvallen. Behalve Zel denrust (maker van de tweede goal, aangever bij de eerste, derde en vierde) bleek ook invaller Adair Veiga Lopes vuur in de schoenen te hebben. Hij zorgde met een maar we hebben altijd een kans." Joosse heeft 's ochtends eerst nog even bloed laten prikken („ik voel me de laatste tijd vermoeid en dan is een apk-keuring wel even op zijn plaats") en is vervolgens aart het werk gegaan. „Schilderen op de steiger is een ideale voorberei ding. Ik kan zo mooi de spanning opbouwen. Ik heb het ideale scena rio al doorgenomen hoor. Wat zou het toch mooi zijn als die bal van 40 meter zo in de kruising ver dwijnt." En ach, die vermoeidheid zal hem in het veld niet parten spelen. „Het is vooral psychisch, denk ik. Ik heb een drukke tijd gehad, een kleine van een jaar en veel werk. Maar zodra ik in het veld sta, gaat de knop om en heb ik geen last meer van vermoeide benen. Ja, kriebels heb ik wel; maar die heb ik ook als we tegen het tweede moeten voetballen." Joosse is de controleur op het mid denveld bij VCK. „Aanvallend ben ik niet zo aanwezig. Nee, ik ruim de stront van iedereen een beetje op. Laat mij maar lekker schoffe len." Als om zes uur op sportpark de Stoofwei het beginsignaal klinkt, is Joosse er klaar voor. Tussen de middag heeft hij een pastamaaltijd - genuttigd („de trainer had gezegd dat we ons goed vol moesten stop pen") en voor de wedstrijd was er nog een gezamenlijke broodjes maaltijd. „Eigenlijk was de voorbe reiding zoals altijd", zegt de speler. „We zijn een vriendenploeg. Ik ben de schakel tussen jong en oud. Maar ik kan onder het genot van een biertje me buiten het veld nog als een klein kind gedragen hoor." De wedstrijd tegen Argon verloopt de eerste 35 minuten zoals ge hoopt. Het betere voetbal komt van Argon, maar de Utrechtse ploeg speelt in een veel te laag tem- Robben-achtige lob voor het slot akkoord. FC Twente is gewaarschuwd. Goes-Zwaluwen Vlaardingen 1-5 (1-3). 5. Bart Fiegel 0-1,18. Furg hill Zeldenrust 0-2, 37. Bart Fiegel 0-3, 44. Gert-Jan van Leiden 1-3, 63. Adair Veiga Lopes 1 -4, 90+1 Adair Veiga Lopes 1 -5. Scheidsrech ter: S. Berben ('s-Gravenmoer). Ge le kaart: Bart Fiegel, Clint van Stee en Dimitry Gomes Almeida (allen Zwaluwen). Aantal toeschouwers: 500. Goes: Daniël Koole; Trung Tran, Wouter de Craene (46. Robin de Pagter), Sharif Tawfik, Rick de Pun der; Niels Paardekooper (58. Yan- nick van As), Gert-Jan van Leiden, Thijs van den Dries (7T. Dinko Zio- vic Pejcinovic); Kyle Doesburg, Yves Nyemb en Ignacio Misaine.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24