Rapport brand schokt Kamer mi min PZC Zeeuwse Bibliotheek Krantenhoek 22 en 23 CHEMIE-PACK Minister Opstelten neemt alle aanbevelingen van inspectie over Rechter verbiedt verkoop Samsung Galaxy telefoons Chip in huid tegen ontvoering Borat is scheldnaam in Engeland Bijna miljoen op hoofd Kaddafi FC Twente verliest van Benfica DONDERDAG 25 augustus 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 203 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 t\ V WALCHEREN DEN HAAG - De politieke partijen in de TWeede Kamer vinden het schokkend dat er zo veel misging bij de bestrijding van de grote che- miebrand in januari van dit jaar op industrieterrein Moerdijk. Daarom vinden ze dat verantwoor delijk minister Ivo Opstelten van Veiligheid zo snel mogelijk actie moet ondernemen. Hij meldde bij het uitkomen van twee kritische rapporten van de Inspectie Open bare Orde en Veiligheid en de Ar beidsinspectie direct alle aanbeve lingen over te nemen. Het CDA noemt het zorgelijk dat de kennis, de communicatie en de samenwerking te wensen overlie ten. De christen-democraten vin den net als andere partijen dat snel werk moet worden gemaakt van verbetering van de veiligheids situatie bij gevaarlijke bedrijven die daar nog te weinig aan doen. GroenLinks wil dat het kabinet zo snel mogelijk orde op zaken stelt in de chemiesector. Minister Op stelten moet drastisch ingrijpen in de manier waarop een crisis moet worden bestreden. Volgens SP-Ka- merlid Sharon Gesthuizen toont het rapport aan dat er meer inspec ties moeten komen. De Vakvereniging Brandweer Vrij willigers vraagt zich hardop af of de veiligheidsregio's in ons land niet hun langste tijd hebben gehad 'gelet op het voortdurende falen van bestuurlijke en operationele structuren'. Ook was er relative ring. De Nederlandse Vereniging voor Brandweerzorg en Rampen bestrijding acht het niet realistisch dat de brandweer volledig is voor bereid op elk mogelijk incident. pagina 3: commentaar pagina 4: chemie-brand was te groot voor schum DEN HAAG - Samsung komt met een technische aanpassing op zijn smartphones die gisteren door de Nederlandse rechter zijn verboden wegens patentbreuk. Het Zuid-Ko- reaanse bedrijf denkt dat een rela tief eenvoudige update genoeg is om geen inbreuk meer te maken op octrooirechten van concurrent Apple. Samsung verwacht gewoon door te kunnen gaan met de ver koop van zijn Galaxy-smartphones in Nederland en andere Europese markten, liet het bedrijf weten. De voorzieningenrechter in Den Haag bepaalde gisteren in een door Apple aangespannen kort geding dat Samsung zijn smartphones Ga laxy S, S II en Ace vanaf half okto ber niet meer mag verhandelen in Nederland. Volgens de rechter pleegt Samsung met de toestellen inbreuk op enkele octrooien van Apple. Het verbod geldt niet voor de Galaxy-tabletcomputers. Ook in Duitsland loopt nog een zaak tussen beide concerns. TRIPOLI - Daags na de verovering van zijn hoofd kwartier in Tripoli door rebellen was de Libische leider Muammar Kaddafi gisteren nog spoorloos. Een zakenman uit Benghazi heeft ondertussen een prijs van omgerekend 900.000 euro uitge loofd op het hoofd van de Gids van de Revolutie. Ondertussen gaan de gevechten in de Libische hoofdstad door. De rebellen vermoeden dat Kaddafi zich in het zuiden van Tripoli schuilhoudt. Vanaf een onbe kende locatie bezwoer een strijdbare Kaddafi gis teren in een audioboodschap 'martelaarschap of victorie'. foto Bullit Marquez/AP pagina 8, 9 en 12: achtergrondnieuws BOGOTA - Steeds meer rijke Mexica nen laten een chip ter grootte van een rijstkorrel onder de huid im planteren om per satelliet traceer baar te zijn. Ze besluiten ertoe nu het aantal ontvoeringen in hun land blijft: toenemen. Verkopers van de technische snuf jes zeggen dat hun omzet voortdu rend groeit. Eén ervan is het bedrijf Xega, dat voor het 'VIP-pakket' 2800 euro vraagt (1400 euro voor de chip en 1400 euro aan service kosten per jaar). Was het aantal ontvoeringen in 2005 nog historisch laag (325), vo rig jaar werden 1284 mensen ont voerd. Dit jaar stond de teller na zes maanden al op 936, iets meer dan vijf ontvoeringen per dag. LONDEN - Het is racistisch en discri minerend om iemand uit Oost-Eu ropa Borat te noemen, de titelrol die gespeeld wordt door de Britse komiek Sacha Baron Cohen in de gelijknamige film over een journa list uit Kazachstan. Dat heeft een Britse rechter bepaald, aldus de Daily Mail gisteren. In de film wordt Kazachstan afge Macht van Apple is te groot reageer op www.pzc.nl reacties: 413 Inhaalverbod voor vrachtwagens maakt het verkeer veiliger 79% 21% schilderd als een achterlijk land. Een Poolse ingenieur, die slecht Engels sprak, zou op zijn werk in 2007 geregeld Borat zijn genoemd, alleen omdat hij uit Oost-Europa komt. Andere werknemers had den bijnamen die refereerden aan persoonlijke kenmerken. Het tribunaal besluit later dit jaar welke compensatie de man krijgt. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088- 013 99 10 8 "711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1