buitenland 19 Kaddafi nog spoorloos door 'femmes et fric' 3 Met stip de voordeligste, stipreizen.nl LIBIË Rebellen nemen hoofdkwartier in Dominique Strauss-Kahn erg onwaarschijnlijk 5 miljard voor slachtoffers olieramp Te koop: aarde uit de tuin van seriemoordenaar woensdag 24 augustus 2011 se^ias&g?9«gKS!Sg;»Bgggi^sHiBy»saB3Bragasa33g«jfi^^ zijn show een sirene loeien om de vrouwen op de redactie te waar schuwen voor de aankomst van DSK bij de studio. Dat was een grap, die het imago bevestigde van DSK als iemand die, zoals Rolling Stone Keith Richard het ooit uit drukte 'met zijn lui dacht'. DSK is van vervolging ontslagen, maar dat betekent niet dat hij is vrijgesproken. Procureur Cyrus Vance stelde dat het kamermeisje zo vaak had gelogen dat hij niet van de jury kon vragen haar ver haal over de verkrachting te gelo ven. Vance zei niet dat de verkrach ting niet had plaatsgevonden. Ondanks zijn 'vrijlating' is DSK voor de socialisten een langzaam werkend vergif gebleken dat nog niet is uitgewerkt. Vast staat dat DSK seks heeft gehad met het ka mermeisje, op wier uniform zijn sperma is gevonden. En zijn vrijla ting op borg kort voor de zomer heeft een vergrootglas gelegd op de weelde waarin DSK zich wen telt, iets wat slecht is gevallen bij het linkse electoraat. Zijn vrouw Anne Sinclair legde achteloos vier miljoen euro borg op tafel. Vervol gens huurde ze voor 35.000 euro per maand een villa in Manhattan met privé gym en bioscoop. Het ontslag van vervolging mar keert niet het einde van de negatie ve publiciteit. In Amerika wacht hem nog een civiele aanklacht door het kamermeisje, en in Frank rijk wacht een onderzoek wegens mogelijke poging tot verkrachting van een journaliste. Dat onder zoek zal nog maanden de schijn werpers op DSK gericht houden. De socialistische partijbonzen, die zich steeds achter DSK hebben ge schaard, hebben al genoeg krediet verspeeld bij vrouwelijke kiezers. Een al te hartelijke ontvangst van DSK is niet in hun belang, laat staan een terugkeer. TRIPOLI - De Libische opstandelin gen hebben gisteren naar eigen zeggen Bab al-Aziziya, het zwaar gefortificeerde hoofdkwartier van Muammar Kaddafi in Tripoli, ge heel onder controle gekregen. Van de 'Gids van de Revolutie' en zijn zonen ontbrak ieder spoor. De re bellen gaan er evenwel vanuit dat hij in of vlakbij Tripoli is. Rond Kaddafi's residentie werd gis teren de hele dag zwaar gevoch ten. De rebellen slaagden er 's mid dags in een bres te slaan in de ver dediging en wisten het complex binnen te dringen. Niet lang daar na verklaarden zij dat Bab al-Azi- ziya was gevallen. Volgens verslag gevers was er gisteravond nog be perkt verzet en vormden sluip schutters nog altijd een gevaar. Volgens ooggetuigen plunderden de rebellen wapendepots en ver nielden zij standbeelden van Kad dafi. Een woordvoerder van de Na tionale Overgangsraad zei tegen de BBC dat het slechts een kwestie van tijd is voordat Kaddafi wordt gevonden. Volgens hun VN-gezant Ibrahim Dabbashi willen de rebellen Kad- NEW YORK - De Britse oliemaat schappij BP heeft tot nu toe meer dan 5 miljard dollar (3,5 miljard eu ro) aan schadevergoeding betaald aan ongeveer 204.000 slachtoffers van de olieramp in de Golf van Mexico. Dat heeft BP dinsdag be kendgemaakt. Het concern richtte dafi in Libië berechten, net als zijn zoon Saif al-lslam en inlichtingen chef Abdullah al-Sanussi. De drie mannen worden ook gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag, dat hen wil berechten voor misdaden tegen de menselijkheid en oorlogsmisdaden. Kolonel Kaddafi zou gisteren in een telefoongesprek met Kirsan II- joemtsjinov, de Russische voorzit ter van de wereldschaakbond Fide, hebben bevestigd dat hij nog in de hoofdstad is. Ook gaf hij aan strijd lustig te zijn en te vechten tot het einde. Verslaggevers meldden gisteren dat de gevechten in Tripoli nog niet zo hevig zijn geweest sinds de rebellen drie dagen geleden de stad bereikten. Inwoners zochten massaal hun heil buiten Tripoli. Een 39-jarige Nederlands ex-foto model is in Tripoli zwaargewond geraakt na een val van een hotel balkon. Zij zou volgens de Wereld omroep vermoedelijk in Tripoli zijn op uitnodiging van een van de zonen van Kaddafi, Mutassim, Die zou ze kennen uit de tijd dat ze in Londen verbleef vorig jaar een noodfonds op om slachtoffers van de olieramp scha deloos te stellen. Tot nu toe kwa men er in totaal 947.892 claims bin nen uit de hele Verenigde Staten en van bewoners uit 36 andere lan den. BP maakte in totaal 20 mil jard dollar vrij voor schadeclaims. Prijzen p.p. o.b.y. 2 pers. ptt kamer/hut ezel Cjlamiteitenfonds/reserveringskosten. Dï kortingen zijn reeds verwetkl In de prijs Drukfouten en CLEVELAND - Een Amerikaanse on dernemer heeft zich de woede op de hals gehaald van nabestaanden van de slachtoffers van een serie moordenaar. Eric Gein verkoopt aarde uit de tuin van het huis van seriemoorde naar Anthony Sowell. Gein ver koopt de modder voor 25 dollar per gram via de site serialkiller- sink.net. Hij verwacht zo'n 500 dollar te verdienen. Sowell werd vorige maand veroor deeld voor de moord op elf vrou wen. Hij dumpte hun overblijfse len in de grond rondom zijn huis. De ex-marinier Sowell kreeg de doodstraf. Zijn executie staat ge pland voor 29 oktober 2012 in Cle veland. Volgens Gein is de aarde waardevol omdat Sowells slachtof fers erin begraven hebben gelegen. Hij voegde eraan toe dat 'we in een zieke wereld leven'. Denise Hunter, wier zus door So well is vermoord, is niet te spreken over de actie van Gein en vindt dat hij geen fatsoen heeft. Ze hoopt dat mensen mededogen hebben met de slachtoffers en de aarde niet kopen. York. De rechter ziet onvoldoende grond om de zaak wegens verkrachting voort te zetten. foto Craig Ruttle/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9