81 buitenland LASTMINUTES ïTiSfel VN-onderzoek naar Syrië DSK gevangen KR FX A Co rendo n €299 €399 'Coulson ontving geld van NotW na aftreden' Nieuwe getuige in zaak Aruba OPSTAND Europese Unie kondigt sancties af Twee Duitsers vermist in Afghanistan Turks leger: honderd PKK-rebellen gedood Pentagon en Capitool ontruimd na beving VRIJLATING Terugkeer van oud-IMF-topman woensdag 24 augustus 2011 I %l I 1MB I W VLIEGVAKANTIES -v- - A f Ghérsönissos Theodora Logies b Ontbijt Hotel Theodora is een gemoedelijk, kleinschalig hotel en is al jaren erg populair bij liefhebbers van Griekenland. Dat is zeker niet voor niets: Theodora hotel is knus, heeft een centrale I ligging, een vriendelijke sfeer en u wordt ontvan- gen als'een familielid, warm en gastvrij. vertrek 28 augustus nu voor Chersonissos Porto Village I Porto Village is een vriendelijk en gemoedelijk I complex in Chersonissos. U wordt hartelijk ontvangen door het personeel en zij zullen er I alles aan doen om uw vakantie te laten slagen. U I staat binnen mum van tijd in het gezellige centrum van Chersonissos met tal van restau rantjes, winkels en terrasjes. vertrek 28 augustus nu voor p.p. BERLIJN In Afghanistan worden twee Duit sers vermist. De twee zijn mogelijk het slachtoffer van ontvoerders ge worden. Dit heeft de Duitse minis ter van buitenlandse zaken Guido Westerwelle gisteren gezegd. Wes- terwelle zei dat zowel de Afghaanse als de Duitse autoriteiten 'inten sief naar het tweetal zoeken. De mi nister weigerde verdere bijzonder heden over de zaak te onthullen. ANKARA Het Turkse leger zegt bij luchtaan vallen op doelen van Koerdische re bellen in het noorden van Irak rond de honderd PKK-strijders te hebben gedood. Minstens tachtig rebellen zijn gewond geraakt bij de grensoverschrijdende operatie die vorige week woensdag van start ging, aldus het leger. Het leger zei gisteren met het offensief tegen de PKK door te gaan, zowel in het noorden van Irak als in Turkije. WASHINGTON Na een aardbeving aan de oostkust van de VS zijn gisteren onder meer het Pentagon, en de zetel van het parlement, het Capitool, ontruimd. Het epicentrum van de beving, die een kracht had van 5,9 op de schaal van Richter, lag in de zuidelijker ge legen staat Virginia, meldden geolo gen. In New York werden de lucht havens John F. Kennedy en Ne wark ontruimd, waardoor het vliegverkeer stil kwam te liggen. Over mogelijke slachtoffers was nog niets bekend. Verenigde Naties starten on derzoek naar schending van mensenrechten. Brussel verhoogt druk met uit breiding zwarte lijst en bevrie zen van tegoeden. Dissidenten beginnen nationa le raad. CENÈVE - Er komt een onafhanke lijk internationaal onderzoek naar het geweld dat het Syrische regime gebruikt tegen protesterende bur gers. De VN-mensenrechtenraad nam gisteren een resolutie aan om op korte termijn een commissie af te vaardigen 'die onderzoek doet naar schendingen van de mensen rechten in Syrië sinds juli 2011 Van de 47 landen in de raad stem den er vier tegen het voorstel, waaronder Rusland en China. De raad veroordeelde de 'voortdu rende ernstige en systematische schendingen' door de Syrische au toriteiten. Er zou sprake zijn van willekeurige executies, buitenspo rig gebruik van geweld en het ver volgen en doden van betogers en mensenrechtenactivisten. De raad riep Syrië op om de onder zoekers ongehinderd toegang te verlenen tot het land. De Hoge Commissaris van de VN voor de Mensenrechten, Navi Pil- lay, maakte eerder bekend dat tot nu toe 2200 mensen omkwamen door het leger en politie in Syrië. De Europese Unie heeft gisteren nieuwe sancties afgekondigd tegen het Syrische regime. Brussel wil daarmee de druk verhogen op pre sident Assad om af te treden we gens de gewelddadige onderdruk king van het Syrische volk. De 27 lidstaten van de EU voegen 15 hooggeplaatste Syriërs en 5 in stellingen toe aan de zwarte lijst. De unie bevriest de tegoeden die de instanties en personen in de unie hebben. Ook mogen de Sy riërs Europa niet in. Op de zwarte lijst stonden al 35 topfiguren van het bewind, onder wie Assad zelf, en vier instanties. Brussel werkt ook aan een import- verbod van Syrische olie. De Vere nigde Staten besloten vorige week tot een olie-embargo en handels verbod. Syrische dissidenten van diverse pluimage hebben gisteren in de Turkse metropool Istanbul een na tionale raad opgericht. De raad moet de gezamenlijke campagne coördineren om Assad uit de macht te zetten. De raad, waarin verschillende Syrische groeperin gen zijn vertegenwoordigd, werd opgericht na vier dagen van onder handelingen. De dissidenten kiezen binnenkort een voorzitter en een secretaris uit hun midden. zie onze websiteibuitenland Militairen schieten na bezoek VN zeven mensen dood ORANJESTAD - De politie op Aruba heeft een qieuwe getuige gevonden in de zaak rond de vermiste Ameri kaanse Robyn Gardner (35). Een ze ven uur durende zoektocht heeft maandag geen nieuwe aanwijzin gen gevonden. Volgens advocaat-ge neraal Taco Stein gaat de politie zich nu op andere zaken richten dan een zoektocht, waaronder de verklaring van een nieuwe getuige, die Gardner en Giordano mogelijk op het eiland zou hebben gezien. De getuige kwam de afgelopen da gen naar voren. Giordano zit vast op verdenking van betrokkenheid bij de vermoedelijke dood van de vrouw. Hij ontkent. Volgens de 50-jarige zakenman is Gardner ver dwenen tijdens het snorkelen. Strauss-Kahn (m) verlaat met zijn vrouw Anne Sinclair de rechtszaal in New De aanklacht wegens sek sueel geweld tegen Strauss- Kahn is van de baan. Maar zijn imago lijkt te bezoedeld voor een verdere loopbaan. door onze correspondent Cees van Zweeden ocialistische leiders in Frankrijk reageerden opge lucht op het nieuws dat de aanklager in de VS niet meer geloofde in de vrouw die Do minique Strauss-Kahn had beticht van verkrachting. „Ik ben erg blij voor hem en zijn familie", zei Francois Hollande, een mogelijke presidentskandidaat gisteren. Maar de kans dat DSK terugkeert in de politieke arena, wordt klein geacht. „Ik zie hem geen grote rol meer spelen", zei Rémi Lefèbvre, hoogleraar bij Sciences-Po, een eli te-universiteit. „Zijn imago is te be zoedeld." Zelfs voor de affaire had DSK twee problemen, in het Frans samengevat als 'femmes et fric' (vrouwen en geld). Vorig jaar tiet een radiopresentator tijdens LONDEN - Andy Coulson, de voor malige hoofdredacteur van de op gedoekte schandaalkrant News of the World (NotW), heeft tot eind 2007 salaris ontvangen van de krant terwijl hij al werkzaam was als woordvoerder van de huidige Britse premier David Cameron. Dat heeft de BBC gisteren gemeld. Coulson trad in 2007 af nadat een verslaggever van NotW en een privé-detective tot celstraffen wa ren veroordeeld voor het afluiste ren van de voicemails van mede werkers van het koninklijk huis. Zes maanden later trad hij in dienst als woordvoerder van Came ron, op dat moment oppositielei der. De BBC zei, zonder de bron prijs te geven, dat Coulson tot eind 2007 honderdduizenden pon den als ontslagvergoeding ontving. Daarnaast bleef NotW betalen voor zijn ziektekostenverzekering en zijn auto. De BBC gaat met deze beschuldi ging in tegen de verklaring die Coulson in 2009 in het Lagerhuis aflegde. De Conservatieve Partij van Came ron zei 'geen kennis te hebben van Coulsons vertrekregelingen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8