bij Bernhard zijn, hij is je vader' rosada binnenland 17 F16-piloot blijft langer in de cel buitenechtelijke dochter zou in laatste oorlogsjaar zijn verwekt 'Aardige mensen zijn zeldzaam' factory outlet woensdag 24 augustus 2011 Royalty-verslaggever Marc van der Linden beweert dat prins Bernhard een derde buitenechtelijke dochter (Mildred, links op de foto) zou hebben. Van der Linden kwam haar op het spoor tijdens de vier jaar waarin hij werkte aan het boek. foto Marcel Antonisse/ANP van oorlogsjaar 1945 hebben ont moet. Trijntje was actief voor de Binnenlandse Strijdkrachten, Bern hard was er de bevelhebber van. Er is een foto uit augustus 1945 waar beiden op staan. Trijntje heeft het vermeende va derschap van Bernhard altijd voor Mildred verzwegen. Maar Mildred had eerder al aanwijzingen gekre gen, al probeerden de meeste men sen in haar naaste omgeving haar van een zoektocht naar haar biolo gische vader af te houden. Enkele jaren eerder had een oude familievriend van haar adop tief ouder s - lang burgemeester en ook goed bekend met leden van de koninklijke familie - haar zelf al verteld dat pr ins Bernhard haar vader is. V erdere pogingen om meer te weten te komen, lie pen stuk. Het hof reageerde niet op post en ook nu geeft de Rijks voorlichtingsdienst geen commen taar op de beweringen uit het boek. Marc van der Linden heeft het slui tende bewijs ook niet gevonden, zo geeft hij ruiterlijk toe. Hij ziet echter zoveel aanwijzingen en on gerijmdheden in het levensverhaal van Mildred, dat het wel waar móet zijn. Van der Linden in zijn boek: 'Zo wijst een oud-verzetsman zonder aarzeling Trijntje aan op de foto met Bernhard. 'Zij was van de prins. Dat wist iedereen', zegt hij bijna 65 jaar later met grote zeker heid.' In het boek wordt uitvoerig be schreven hoe Mildred uiteindelijk naar de wens van Trijntje wordt geadopteerd, al ging daar gesteggel aan vooraf en maakte het FIOM (Nederlandse Federatie van Ins tel lingen voor de Ongehuwde Moe der) daarbij een vreemde draai. Van der Linden veronderstelt daar bij ingrijpen van derden, wellicht met het doel de prins uit de wind te houden. Mildred groeit op in het adoptiege zin van Jan Willem Zijlstra in Rhe- nen, maar wil toch meer weten over haar biologische ouders. Moe der Trijntje stemt in met contact, mits ze nooit de naam van Mild reds vader hoeft te noemen, aldus Van der Linden. Mildred richtte zich uiteindelijk tot de oud-burgemeester van Rhe- nen, Ridder Bosch van Rosenthal, een vriend van haar adoptiefvader Zijlstra. „Je moet zijn bij prins Bernhard. Dat is je vader', zou Bosch van Rosenthal haar hebben geantwoord. „Dit mag niemand weten", zou Trijntje in paniek heb ben geroepen toen Mildred haar ermee confronteerde. Tot een con tact met de in 2004 overleden prins Bernhard, die op zijn sterf bed het bestaan van twee andere buitenechtelijke dochters bevestig de, komt het niet. Maar geheim houden wil Mildred het ook niet langer, tot afgrijzen overigens van Trijntje. De vrouwen van prins Bernhard door Marc van der Linden, uitgeverij Carrera, 15 euro DEN HAAG - Een sinds maart gedeti neerde Fi6-piIoot moet zeker nog drie maanden in zijn cel verblij ven. De rechtbank Den Haag wees gisteren een verzoek tot voorlopi ge invrijheidsstelling af Ook mag het Openbaar Ministerie (OM) de strafvervolging tegen de voormali- gé luchtmachtkapitein voortzet ten. Volgens het OM zijn de verdenkin gen tegen de man alleen maar ster ker geworden. Justitie vond on langs tien ordners, twaalf cd-roms en één computerfloppy met defen- siegegevens in een zeecontainer. Het vertrouwelijke materiaal zat in een container met huisraad, die de verdachte wilde verschepen naar de Verenigde Arabische Emiraten. De voormalige Fi6-vlieger wilde in Dubai als piloot aan de slag, na dat hij in Enschede in grote finan ciële problemen was geraakt. De piloot verliet de luchtmacht in het voorjaar van 2010 om zich als nieu we exploitant voor de burgerlucht haven Twente op te werpen. Hij leende daarvoor geld bij zakenlie den in Enschede, maar zijn ver haal bleek een luchtkasteel. Afgelopen juni zei het Openbaar Ministerie twee als 'staatsgeheim' gekwalificeerde documenten te hebben gevonden op zijn compu ter. Daar komen nu nog eens drie 'staatsgeheime' stukken uit de zee container bij. Volgens de piloot gaat het om ver ouderde informatie die geen enke le operationele waarde meer heeft.De piloot had die documen ten moeten inleveren toen hij het leger verliet. Hij had ze zelfs helemaal niet in huis mogen heb ben. „Bij defensie is zelfs het wc-papier geheim", aldus de verdachte. Toch zocht hij volgens de officier van justitie begin dit jaar sms-con- tact met een Russische militair at taché op de ambassade in Den Haag. Direct na zijn tweede ontmoeting met de Russische offi cier werd de verdachte aangehou den. AMSTERDAM - „Ik ben zo eenzaam. Zou u mij een knuffel willen ge ven?" Ex-dakloze en voormalig drugsgebruiker Mickey vroeg het met een verborgen camera aan 26 voorbijgangers in Amsterdam. Een dame was bereid hem te omhel zen. Als Mickey aan groepjes men sen in het park Vroeg of hij er even bij mocht komen zitten, werd hij in 85 procent van de ge vallen genegeerd of weggestuurd. Soms kreeg hij een appel of een stuk stokbrood mee. Aardige Am sterdammers zijn zeldzaam, con cludeert vrijwilligersorganisatie De Regenboog Groep dinsdag uit het experiment, waarbij in totaal 144 mensen werden gefilmd. Van hen konden er 25 worden bestem peld als behulpzaam. Het experi ment is in juni uitgevoerd, gedu rende twee dagen. De Regenboog Groep zoekt nieuwe vrijwilligers en gebruikt de filmpjes voor een campagne die vandaag begint. Elke woensdag, zaterdag en zondag in augustus waanzinnig leuke kinderactiviteiten! Check het programma op WWW.ROSADA.NL 60 merkwinkels op één toplocatie in Roosendaal Je vindt bij ons o.a. winkels van; Calvin Klein River Woods BJÖRN BORG NikeFactoryStore PUIM! Mcirinique

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7