5 Aziatische sferen in Veere Laatste open tuinweekend bij De Moerbei In de etalage museum. Bij de balie melden voor deelname. Duinvlietweg 6, van 11:00 tot 12:00 uur Kinderfeest op het strand. Spelletjes en schatgra ven met prijzen, poppenkast, knutselen en nog veel meer Bij goed weer! Woensdag in Oostkapelle bij de Piraat, Duinweg; donderdag in Oostkapelle bij de Lage Duintjes. Van 14:00 tot 16:00 uur Renesse Rondritten in en om Renesse elke woensdag in de zomer met uitleg live gesproken. Vertrek bij de wa termeter. Hogezoom. Eerste rit 11.00 uur, daarna elk heel uur. Retranchement Rondleiding op melkveehouderij De Blauwe Hoeve Tijdens de rondgang óver het bedrijf krijgt u uitleg over de melkrobof en over het leven van de heden daagse koeien en kalfjes. De panoramazolder biedt u een mooi uitzicht over de koeien in de stal terwijl u geniet van he t proeven van een stukje kaas. En tree: €4,- p.p./kinderen 2 t/m 4 jaar €2,- (incl. hap je en drankje). Aanvang: 11.00 uur. Groepen en schoolklassen ook op afspraak (ook buiten het sei zoen). Braamdijk 21 O Sint Annaland Kajakvaren op de Oosterschelde. Tijdens het varen worden de eer ste beginselen van het zeekajakva- ren geleerd en vertelt de gids over de natuur. Leeftijd vanaf 15 jaar. Geen kajakervaring nodig, ook geen supergoe de conditie, wel enige sportiviteit. Krabbenkreek, van 13:00 tot 16:30 uur Sluis Rondleiding op Struisvogelboerderij Monnikenwer- ve. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Daarnaast cadeaushop, tearoom, eieren, vlees, lederwaren, veren, documentatie etc. Dage lijks rondleidingen om 11:00 uur, 12:30 uur, 14:00 uur en om 15:30 uur. Entree: €4,00 p.p. kinderen t/m 11 jaar €2,00 p.p. Hogeweg 1 Beiaardconcert op Carrilon, Belfort, Groote Markt, van 15:30 tot 16:30 uur Terneuzen Bezoek het informatiecentrum Portaal van Vlaande ren, maak een rondleiding over het sluizencomplex onder leiding van een gids én maak een rondvaart over het kanaal van Gent - Terneuzen. Duur ca. 3,5 uur. Locatie: Portaal van Vlaanderen aan het sluizen complex in Terneuzen - Zeevaartweg 11. Van 13.30 tot 17.00 uur. Elke woensdag, donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag. Deelname: 15,00 euro p.p. kinderen 5 t/m 12 jaar 8,50 euro p.p. kinderen t/m 4 jaar gratis. Vooraf reserveren verplicht via 0115-616268. Veere Excursie naar de Haringvreter. Om 14.00 uur start aan de steiger bij de Campveerse toren te Veere een excursie naar De Haringvreter, een van de eilan den, die na de afsluiting van het Veerse Gat, ont stond. De rondvaartboot van rederij Dijkhuizen brengt u naar de Haringvreter, waar een gids u ont vangt en met u het eiland verkent. Rond 17.00 uur Zonnebril op sterkte van Dior, 500 euro )orbellen uit China, euro Vest van Primark, 10 euro Jurkje uit China, 20 euro Tas uit Italië, 20 euro Sandaaltjes uit Portugal, 14 euro woensdag 24 augustus 2011 Kijk voor de volledige agenda op de website van de VVV Zeeland: www.vwzeeland.nl. Wilt u een evene ment toevoegen, ga dan naar www.promotie- zeelanddelta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vwzeelandinfo.nl en dan naar evene ment toevoegen. PHILIPPINE - In aansluiting op de Mosselfees ten houdt De Moerbei in Philippine aanko mend weekend voor het laatst in het zo merseizoen een open tuinweekend. Tussen u.oo en 17.00 uur is er zowel zater dag als zondag niet alleen veel bloeiend ma teriaal te zien, maar kunnen bezoekers ook deelnemen aan een wijnproeverij. De Moerbei bestaat uit 5500 vierkante meter tuinen, die naadloos in elkaar overlopen. door Tom Vennink Suzanne Kop, of 'Suusa', springt er uit in de horde toeristen in Veere. Dat is ze aan haar stand verplicht, want ze wil modestyliste worden. „Ik heb mijn eigen stijl", zegt de twintigjari ge Bredaase. „Kleren die daarbij passen, koop ik voornamelijk in het buitenland, want hier in Nederland vind je niet zo snel iets bijzonders." Voor haar kleurige outillage legde ze dan ook heel wat kilometers af Haar Aziatisch ogende jurkje kocht ze daadwerkelijk in Pe king. En haar oorbellen ook. Voor 24 euro nam ze de hangers en het jurkje mee naar Breda. Haar tas, in de vorm van een olifant, vond ze vorige zomer in Italië en haar bronskleurige sandaaltjes tikte ze voor veer tien euro op de kop in Portugal. Daar was ze twee weken geleden. „Ik houd van ande re culturen, hun winkels en hun mode. Shoppen in het buitenland is dan ook één van mijn favoriete bezigheden." Haar verre reizen mogen dan wel wat kos ten, van de prijskaartjes aan haar kleren schrikt niemand. Haar donkere zonnebril daarentegen, is ruim zeven keer duurder dan haar hele setje. Die is van Dior, is op sterkte en kostte zo'n vijfhonderd euro. „Een mooie zonnebril is voor mij nou een maal belangrijk." China, Portugal, Italië. De vroegere adresjes van haar kledingstukken verraden haar be oogde carrière al. Ze is net klaar met een studie toerisme en begint volgende week aan een modeopleiding in Amsterdam. Su zanne wil de modewereld in. „Ik zie mezelf wel werken voor een blad als Grazia of als styliste bij een tv-programma. Voor mijn droombaan moet ik reizen en met mode bezig zijn. Ik vind het dan ook belangrijk om er zelf heel goed uit te zien", zegt ze. Dat ze nu in Veere loopt, past niet echt in dat plaatje. „Och, we zijn een dagje met het gezin op stap. En ze hebben hier ook wel leuke winkeltjes hoor." Toch houdt ze het vandaag bij flaneren. lammer, voor de win keliers, maar deze toekomstige styliste slaat haar slag niet in Veere. bent u weer terug in Veere. Kosten: volwassenen 9.70 (incl.vaart), kinderen €7.30. Wemeldinge Puzzel-wandeltocht Camping Linda Wemeldinge Een wandeling van ongeveer een uur door het histo rische dorp Wemeldinge. De wandeltocht is gratis af te halen bij de receptie van Camping Linda. Oostelijke Kanaalweg 4, van 09:00 tot 17:00 uur Westenschouwen Een natuurontdekkingstocht door bos, duin en strand met vragen en opdrachten waarbij gekozen kan worden tussen een wandeling van anderhalfuur of drie uur. Op het strand kun je met de schelpen- zoekkaarten de gevonden schelpen op naam breng en of opzoeken hoe jouw strandvondst heet. Aan de route zit ook een boom-namen-schijven-kwis ge koppeld, waarbij een leuke surprise te winnen is. Start vanaf 11.00 uur bij het-Natuurinformatiepunt/- trampolinecentrum "Westerschouwen" op het gro te parkeerterrein bij de rotonde Westenschouwen Westkapelle Rondwandeling 'Westkapelle: een dijk van een dorp'. Met een gids maak je onder meer kennis met het ontstaan van het dorp en het belang van de dijk. Op eigen gelegenheid kun je ook de ook de vuurtoren van Westkapelle beklimmen: zeer be roemd en vaak geschilderd. Na de beklimming van de 179 treden heb je een bijzonder uitzicht. Bij hel der weer is zelfs de kust van België te zien! Kaar ten kosten €4,75. Polderhuismuseum, Zuidstraat 134, van 11:00 tot 12:30 uur Wissenkerke Amusefietstocht Noord-Beveland. Met deze tocht kunnen zowel de vaste bewongr, als de toerist op een leuke en sportieve manier kennis maken met de prachtige natuur en de gastvrijheid van de Noord-Bevelandse horecabedrijven. U kunt uw rou tes zelf bepalen d.m.v. het fietsknooppuntenkaart, welke op de deelnamekaart staat. De bedoeling is om meerdere horecabedrijven te bezoeken, en hier uw amusebon in te leveren vooreen heerlijk brood je, ijscoupe, salade,... De kaart kost euro 17,50 per persoon En u heeft een besteding van ong. euro 35,00. Diverse startlocaties, van 11:00 tot 19:00u Pannenkoektocht. Met de huifkar mee over Noord-Beveland. Na een uurtje houden we een pan nenkoek stop op de boerderij waar de kinderen ook nog een rondje op een pony mogen rijden. Daarna met de huifkar weer terug naar Wissenker ke. Reserveren bij hotel de Kroon: 0113-371324. Voorstraat 17, van 14:00 tot 17:00 uur Zierikzee Snuffel Brocante markt, Evenemententer rein Camping Kloet, Eerste Weegje 3,10 tot 16 uur Beklimming Sint Lievensmonstertoren. Kosten be klimming: €2.00 per persoon. Kerkplein, 10 tot 17u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75