4l Agenda Vooruitblik woensdag 24 augustus 2011 WOENSDAG 24 AUGUSTUS Biervliet Dorpswandeling. De wandeling begint bij de ma quette van Biervliet. We bezoeken de beide kerken, de molen, zeesluis en het standbeeld van Willem Beukelszoon, de uitvinder van het haringkaken. Ver der is er veel aandacht voor de gebrandschilderde ramen van Cornelis van Berlaer, die deze zomer 350 jaar oud zijn. Rondleiding op aanvraag, min. 5 deelnemers. Aanvang in overleg. Gratis deelname. Meer info: T.0115-481521 0115-482880. Kerkstraat 4 Breskens Arrangement Visserijmuseum/ Schapenpark "Goede Hope". Programma:12.30-14.00 uur: rondleiding door het museum met de film "Halen" en demon stratie netten breien; 14.00-14.30 uur: het Schapen park haalt u per huifkar op voor de koffie; 14.30-16.30 uur: voorlichting over de 34 verschil- lende schapenrassen, rondgang over het park en een natuurrit over een buitendijks traject met mo gelijk uitzicht op de zeehondjes. Eindpunt Visserij museum. Deelname: €10,50 per persoon. (Leeftijd vanaf 4 jaar). Kaai 1van 12:30 tot 16:30 uur Demonstratie Glasblazen. Iedere dinsdag, woens dag en donderdag om 14 uur. Entee €5,00, kinde ren tot'12 jaar €2,50. Dorpstraat 10. Dolle woensdagen. Met allerlei activiteiten voor jong en oud, en elke week braderie. Spuiplein, van af 16:00 uur Burgh-Haamstede Avondwandeling 'Van Haamstede I naar Burgh'. p De eerste bewoning van het huidige Schouwen-Duiveland begon ooit vanaf de Zuidwesthoek. Daar treft men de oudste kernen van het eiland: Burgh en Haamstede. Burgh dankt zijn naam aan de Karolingi sche Burght uit de negende eeuw. Haamstede, het andere deel van de tweeling, heeft een nog oudere oorsprong dan Burgh. Laat je verrassen tijdens deze bijzondere cultuurhistorische rondleiding. Wandel mee in de geschiedenis en sfeer van weleer: Van Haamstede naar Burgh... Kaarten zijn a €5,00 ver krijgbaar bij alle VW's in Zeeland. VW-kantoor Burgh-Haamstede, Noordstraat 45, vanaf 19:00 uur Zeeland Nazomerfestival. Het Zeeland Nazomerfestival brengt theater en dans op verrassende locaties in de openlucht en in bijzondere gebouwen verspreid over Zeeland. Het festivalhart in de Abdij van Middelburg toont een keuze uit bestaand aanbod van podiumkunsten en veel muziek. Diverse locaties, gehele dag www.theaterzeelandia.nl Oostkapelle Zeeuws landschap in de tuin bij Terra Maris. Achter het museum ligt een landschapstuin met een op pervlakte van 2,2 ha. Zeeuwse landschappen met hun bijbehorende planten en insecten zijn in het klein te bewonderen. Ruik de planten, bespiedt de insecten en luister naar het verhaal van de tuinman. Maximaal 20 deelnemers. Deelname: entreeprijs Cadzand Rondleidingen in Fuchsiatuin 'Zomerweelde'. Op 'Zomerweelde' is van alles te zien voor jong èn oud. Nostalgisch boerenerf, tevens welkomboerde rij. Groot assortiment fuchsia's in alle kleuren en vormen. Verder vele kleine boerderijdieren die je ook op schoot mag nemen! Gratis toegankelijk. Woensdag: 10.00-12.00 uur Zaterdag: 10.00-12.00 uur en 13.00-17.00 uur Zondag: 14.00-17.00 uur Fuchsiatuin 'Zomerweelde', Herenweg 2 Dorpswandeling. Onder leiding van een deskundige gids komt de historie van Cadzand-Dorp tot leven. De dorpswandeling duurt ongeveer twee uur. Deel name is gratis. Bij het 'Plakkebord' aan de Maria- kerk, Mariastraat, vanaf 14:15 uur Domburg Mondriaan Rondwandeling. De gids vertelt over de tijd van dr. Mezger en de kunstenaars. Je komt on der meer langs de beroemde kerk en wandelt over de duinen. Tickets kosten €5,00 per persoon voor volwassenen en €3,00 per persoon voor kinderen t/m 12 jaar. VW-vestiging, Schuitvlotstraat 32, van 13:00 tot 14:30 uur Concert Koorzang Lezzom, PKN Kerk aan de Markt, van 20:30 tot 21:30 uur Goes Tentoonstelling "Kantje Boord" in Historisch Mu seum de Bevelanden. Een unieke tentoonstelling in samenwerking met de regionale klos- en naaldkant- vereniging "De Ortelaan"uit Kapelle. De expositie wordt aangevuld met een gedeelte uit de verzame ling "Hollands Kant"van de Landelijke Organisatie Kant en Kunst. Singelstraat 13,11:00 tot 17:00 uur Replica van de boor voor de bouw van de Westerschelde- tunnel, te zien in het Portaal van Vlaanderen, Terneuzen De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Middelburg l Stadswandeling Middelburg 'In de [voetsporen van de Oranjes'. We ne- j*men je mee door het monumentale Middelburg langs de beelden en plaatsen die de verbondenheid van de Oranjes met de stad duidelijk maken. Ook laten we je de verhalen horen over de Oranjes die hier verbleven, Middelburg met een bezoek vereerden of een herinnering achterlieten. Kaarten a €4,75 zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland en het Zeeuws Museum in Middelburg. Zeeuws Museum, Abdij 3-4, van 14:30 tot 15:00u gids geboren en getogen West Zeeuws Vlamingen. De morgen tochten gaan richting Retranchement en de avondtochten gaan richting Nieuwvliet. Kosten 5 euro p.p.Vertrek om 19.30 uur van af het VW kantoor in Cadzand Bad Middelburg Kunst- antiek en ambachtenmarkt, Vismarkt, 09 tot 16 uur Sluiskil Gildefeesten met thema 'de Feest4daagse'. Een 4 daags evene ment met ontspanning, sport en spel voor jong en oud. Feeste lijke opening op donderdagavond. Muziek van eigen Zeeuwse bodem en diverse beroemde artiesten. Jeugdvoorstelling, jeugd spelmiddag, senioren voorstelling. Op zondag braderie en rom melmarkt. Locatie: Gildetent Sluiskil op Groenoord en centrum: Bosjesweg, Nw Kerkstraat en Baljuwlaan. Entree: vrijdagavond 5,- p.p. gaaibollen en petanque €3,50 p.p. Centrum, Groen oord, van 19:00 tot 00:00 uur Roofvogelshow, Brouwershaven AUGUSTUS Borssele AltijdLeukOmTeDoen bij De Sluishoek. Men krijgt een bolder kar mee met daarin stoeltjes, een gevulde koffie/theemand, en een snoeischaar. Voor, tijdens of na het plukken van een boeket naar eigen inzicht kan men ergens in de tuin, aan de waterkant of waar men ook wiluitrusten en op het gemak de mand leeg maken. Voor het gezelschap alle tijd. Na afloop maakt men van de bloemen een mooi boeket en maken wij een foto van de deelnemers. Jurjaneweg 5, vanaf 10:00 uur Brouwershaven Van Maaren Roofvogeldemonstratie, Landal Port Greve, Heernis- weg 1, van 20:00 tot 21:00 uur Cadzand-Dorp Fietsen met Fred. Fietstocht van 2,5 uur door het land van Cad zand onder leiding van streekkenners. Verken de streek met als

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74