sport 129 hoogste berg vreugde Bekerwedstrijd VCK-Argon is duel tussen David en Goliath Hockeysters wachten nog op topvorm Judoka Jasper de Jong lichtpuntje in Parijs Evans niet in WK-selectie woensdag 24 augustus 2011 Cadel Evans maakt geen deel uit van de nationale selectie voor het WK in Ko penhagen. Evans behaalde in 2009 de titel. „Cadel gaat altijd voor de winst. Vorig jaar in Ceelong was hij ook goed. Een renner van zijn kaliber wil je er al tijd bij hebben. Maar we respecteren zijn keuze. Hij wil zich met het oog op de Tour en de Spelen concentreren op 2012", zei Kevin Tabotta namens de bond. BHBSpBHEHHB! door Patrick Delait SIERRA NEVADA - De hoogste berg in de Vuelta heeft een muis ge baard. Van strijd tussen de favorie ten was gisteren nauwelijks sprake tijdens de beklimming van de 2126 meter hoge Sierra Nevada. De Spanjaard Dani Moreno profi teerde optimaal van de gewapen de vrede om naar de mooiste over winning in zijn carrière te rijden. De kléine klimmer van Katoesja had in de sprint geen kind aan zijn Deense medevluchter Chris Anker Sörensen (Saxobank). De twee hadden elf seconden voor sprong op een elitegroep van onge veer dertig renners met daarbij ook Vacansoleil-renner Wout Poels (achtste) en het Rabo- bank-duo Bauke Mollema (tiende) en Steven Kruijswijk (zeventien de). Poels ervoer zijn prestatie op de 23 kilometer lange klim als een beves tiging. Met uitzondering van de Ronde van Zwitserland in 2010, zijn eerste kennismaking met het echte rondewerk, had de Limbur ger amper ervaring met het hoog gebergte. „Ik weet nu dat ik op zo'n lange col een goede uitslag kan rijden. Dat is een fijn gevoel. In Zwitserland ging het vorig jaar ook goed, maar toen was er geen druk. Nu rijd ik voor een goed klas sement, dat is een groot verschil", zei Poels voor wie de windstilte bij da favorieten niet ongelegen kwam. „Als op de Sierra Nevada nog der tig renners overblijven, zegt dat ge noeg. Er is redelijk rustig gereden, wellicht ook omdat het behoorlijk waaide. Ik denk dat veel mannen schrik hadden om alleen weg te rij den in de wind." De enige van de favorieten die voorin ontbrak op het appel was Igor Anton. De Bask, die een mo gelijke eindzege in de vorige Vuel ta aan zijn neus voorbij zag gaan na een zware valpartij, hapte hal verwege de slotklim al naar adem. Anton verloor uiteindelijk 1.27 mi nuut op de makke favorietengroep waarin alleen Vincenzo Nibali even voor opschudding zorgde. Toen de winnaar van de vorige edi tie op zeven kilometer van de fi nish even op de pedalen ging staan, rinkelden alle alarmbellen. De Italiaan van Liquigas kwam echter snel tot inkeer. Net als Poels weet hij dat de Vuel ta nog lang is en dat er nog genoeg mogelijkheden komen om toe te slaan. In de maandagetappe onder vond de Vacansoleil-renner dat el ke verslapping wordt afgestraft op de Spaanse hellingen. Op een colle tje van derde categorie werd toen zo hard doorgereden dat Poels ruim een minuut moest toegeven op de groep met favorieten. „Maan dag had ik geen superdag. Het ging niet harder", bekende de Limbur ger, die zijn ambities op een hoog klassement nog niet heeft laten va ren. „Op de eerste rustdag maak ik de balans op. Sta ik dan nog dicht, ga ik voor een goed klassement. In het andere geval richt ik me op een ritzege. De komende dagen probeer ik zo lang mogelijk aan te klampen." Met een aankomst op de Alto de Valdepenas, een steile klim van tweede categorie, doet Poels er goed aan vandaag ook Bradley Wiggins en jurgen Van den Broeck in de gaten te houden. Zo wel de Brit van Team Sky als de Belg van Omega Pharma-Lotto moest de Tour voortijdig verlaten met zware blessures. Op de Sierra Nevada lieten beide pechvogels zien dat er in deze Vuelta wel dege lijk rekening met hen zal moeten worden gehouden. door Jan Dagevos en Barry van der Hooft KOUDEKERKE - De Voetbal Combi natie Koudekerke (VCK) is in de ban van de beker. De Walcherse club maakte vorig seizoen furore in het toernooi om de districtsbe ker en stelde uiteindelijk als enige derdeklasser in Nederland een plek in de strijd om de betaalde be ker veilig. Vanavond (18.00 uur) wacht VCK in de eerste ronde het duel met topklasser SV Argon uit Mijdrecht. Het is de wedstrijd tussen David en Goliath, vinden ze bij VCK. Op ponent Argon is in elk geval een gerenommeerde tegenstander. De ploeg is tweevoudig zondagkam pioen. Trainer van Argon is Jimmy Simons. Hij begon als jeugdspeler ooit bij Feyenoord en speelde be taald voetbal bij Sparta, Excelsior, Dordrecht'90 en RBC Roosendaal. Bij VCK, dat onder leiding staat van trainer Niek Corré, pakken ze het duel op sportpark de Stoofwei groots aan. Om 16.00 uur begint er een voorwedstrijd tussen VCK Dl en Arnemuiden Dl. Om 17.30 uur verzamelt de eerste selectie om zich voor te bereiden op de belang rijke confrontatie. Mocht VCK kunnen stunten tegen Argon, dan wacht in de tweede ronde een wedstrijd tegen eerstedivisieclub Almere City. VCK is overigens niet de enige Zeeuwse club die vanavond in ac tie komt in het bekertoernooi voor de profs. Ook Goes en Hoek wis ten op grond van hun prestaties in het districtsbekertoernooi een plaatsje te verwerven tussen de grote jongens. Zondag-eersteklasser Goes ont vangt vanavond op sportpark Het Schenge (18.00 uur) zaterdag hoofdklasser Zwaluwen uit Vlaar- dingen. Het is een ontmoeting waarin veel op het spel staat. De winnaar van het duel stuit in de volgende ronde immers op FC Twente. Goes kende tot nu toe een goede aanloop naar de bekerontmoeting. Afgelopen zaterdag was de forma tie van trainer Gérard de Nooijer in het districtsbekertoernooi met 2-0 (doelpunten van Kyle Does burg en Ives Nyemb) te sterk voor hoofdklasser Kloetinge. Zwaluwen op zijn beurt won met 4-0 van eersteklasser Alexandria'66. Saillant detail: vier spelers arriveerden te laat voor het bekerduel, waardoor de trainer zijn opstelling plots moest aanpas sen. Hoek reist vandaag om 16.00 uur af naar Echt, waar om 20.00 uur wordt afgetrapt voor het duel met zondag-topklasser EW. Trainer Ruud Pennings kan in Limburg nog geen beroep doen op spits Jor- rit D'Haeseleer en doelman Jordi de Jonghe. De twee Belgen zijn na hun overstap van respectievelijk Aris Limassol en Heist nog niet speelgerechtigd. De zaterdag-hoofdklasser reist ver- - der met een nagenoeg fitte selectie naar Echt. „Lionel Lord en Ray mond Wolff zijn nog niet hon derd procent fit", aldus Pennings. „Ze kunnen allebei wel een gedeel te van de wedstrijd spelen." De tegenstander van vanavond werd bekeken door scout Jaap Goossen. „Hij heeft zoals altijd een goede analyse gemaakt", zegt Pennings. „We hebben een goed beeld van de manier waarop ze spelen en weten wat we kunnen verwachten." MÖNCHENCLADBACH - De Neder landse hockeysters zijn bij de EK in Mönchengladbach nog niet in topvorm. Dat bleek gisteravond eens te meer tijdens de afsluitende groepswedstrijd tegen het nog puntloze Italië, de nummer 21 van de wereldranglijst. De uitslag mocht er zijn (5-1), maar het spel hield nog niet over. „We worstelen nog te veel met onszelf', erkende bondscoach Max Caldas. Donderdagavond wacht het sterke Engeland in de halve fi nales. „We denken nog te veel en spelen nog te weinig. Daar werken we momenteel hard aan." Neder land had heel wat goed te maken tegen zeer defensieve Italië. De bla merende nederlaag (0-1) zondag te gen Spanje, de nummer elf van de wereldranglijst, had veel vragen op geroepen. Was Oranje wel zo sterk als de onbevangen triomf begin juli bij de Champions Trophy in Amstelveen deed vermoeden? En kon Nederland in Mönchengladbach de druk als titel verdediger wel aan? Oranje was ge brand op eerherstel, maar op nieuw liep het aanvalsspel niet echt soepel. Nederland miste voor al in de eerste helft tempo, creativi teit en zuiverheid om de stugge Ita liaanse defensie stuk te spelen. Pau- men opende in de 21e minuut uit de vierde strafcorner de score waar na Naomi van As ook snel toe sloeg, 2-0. Oranje viel na die korte opleving evenwel stil en moest zelfs vlak voor de rust een tegentreffer incas seren. Dankzij treffers van Kim Lammers, Paumen en Sabine Mol kreeg de score na de pauze toch nog enig aanzien, hoewel het Ne derlandse spel rommelig bleef Caldas wilde niet spreken van een revanche voor de miskleun tegen Spanje. „Wat mij betreft bestaat zo iets niet in topsport", doceerde hij. „Je kunt alleen revanche nemen te gen dezelfde ploeg, op dezelfde dag en onder dezelfde omstandig heden. We hebben Spanje achter ons gelaten en kijken alleen naar de eerstvolgende wedstrijd." Ne derland verloor begin deze maand nog twee oefeninterlands tegen Engeland. parijs - Op een voor de Nederland se ploeg teleurstellend verlopen eerste dag van het wereldkampi oenschap judo was een 25-jarige laatbloeier uit het Zuid-Hollandse Rozenburg een lichtpuntje in Pa rijs. Jasper de Jong verschafte zich gisteren met drie overwinningen een beter uitzicht op een startbe wijs voor de Olympische Spelen in Londen. De beste Nederlander in de klasse tot 66 kilogram vermaakte tijdens zijn eerste grote eindronde tegen Reginald Altenor uit Haïti, de Cu baan Anyelo Gomez en Andreas Krassas uit Cyprus. De Sloveen Rok Draksic kon hij in de vierde ronde ook nog twee minuten par tij bieden, totdat hij in een verstik kende houdgreep belandde en zichzelf uiteindelijk gewonnen moest geven. „Verliezen is nooit leuk, maar ik kan best tevreden zijn", oordeelde De Jong. „Ik heb toch wat punten voor de wereldranglijst gepakt. Ik stond rond positie 25, de beste 22 gaan naar de Spelen in Londen. Ik ben er nog lang niet, maar het is geen onmogelijke missie." Waar de De Jong met drie over winningen verraste, stelden de ove rige twee Nederlandse deelnemers op de eerste dag van de mondiale strijdteleur. Jeroen Mooren (-60 kg) verloor in de derde ronde net als op het EK van Ilgar Moesjikijev uit Azerbeidzjan. „Hij ligt mij niet", zei de Nijmegenaar, die met het oog op de Spelen zijn studie geneeskunde heeft onderbroken. Ook Birgit Ente (-48 kg) kon na haar uitschakeling in de tweede ronde niet ontkennen dat de Ne derlandse judoka's in de lichtste gewichtsklassen de aansluiting met de top zijn verloren. foto Vincent Jannink/ANP den ongeveer dertig clubs mij heb ben, van Manchester City tot Ar senal, maar ik bleef Mijn vrienden zeggen dat ik altijd dezelfde Ola ben gebleven en dat wil ik ook al tijd blijven." Ola John somt de grote verschillen met vorig seizoen moeiteloos op. „Ik ben sterker en stabieler gewor den. Er gebeurt opeens ook veel met je. Je wordt bekend, speelt voor veel supporters. Daar moest ik erg aan wennen. In het begin keek ik vaak op internet wat er over me geschreven werd. Maar daar ben ik mee gestopt, je kunt er depressief van raken." John kletst en lacht, wie wordt niet vrolijk van zijn sprankelende aan wezigheid? „Een groot voordeel van voetballer zijn, is dat je men sen blij kan maken. Ik geef elk kind een handtekening, zal er nooit een tje voorbijlopen. Ik ben gek op kin deren, ik knuffel mijn zusje van twaalf nog elke dag." Ola John juicht nadat hij heeft gescoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67