zeeland 125 kaartje van een wildvreemde M Onbekende twittert namens raad is gelijk, niemand heeft nog gegeten 'Hello, I'm so happy I could I'ts cold here, -33, and we send you this postcard. I hope have 35 centimeters snow, you like it! Happy postcrossing.' Warm greetings! Klachten over hagelkanonnen gemeente Hulst Ruil nu uw huidige woning in! A woensdag 24 augustus 2011 ■SS&SSBaaHKBBKSKHMMI Irek, Polen John, Canada uit de initialen van je eigen land en een cijfercode. Als de geadresseerde de kaart ontvangt, registreert hij de ze met de bijbehorende ID. Daarna is de weg vrij om weer een nieuw adres aan te vragen. Op deze wijze heeft Jetske Wijkei duizenden kaarten gekregen en ver zonden. En allemaal worden ze be waard, schoendozen vol. De websi te bevat ook een forum waar post- crossers met elkaar kunnen praten. Zo ontstaan vriendschappen, zoals die tussen Jetske en binnenhuisar- chitecte Valerie Rouillon uit het Franse Clermont-Ferrand, die deze week op bezoek was in Zeeland. Postcrossers ontmoeten elkaar ook op meetings. „Volgende maand ga ik naar Liechtenstein in Zwitser land voor een meeting. Als ik wil, kan ik overal ter wereld logeren bij postcrossers", lacht Jetske. Wat er nu zo leuk aan.is? „Interact ion", zegt Valerie. Jetske knikt. Het sociale contact dat erdoor ontstaat, dat is de charme. Soms ontstaan er zelfs romances. Jetske kent een stel - zij uit Australië, hij uit Finland - waarbij het zelfs op een trouwerij uitliep. Maar natuurlijk zijn de kaar ten zelf ook leuk. Jetske kan vooral heel blij worden van haar favoriete kaarten: die over kaas gaan. „Neder landse kaas, Franse kaas, maakt niet uit. Ik ben gek op kaas!" door Lilian Dominicus KRUININGEN - Alweer lijkt Reimers- waal het slachtoffer te zijn gewor den van een nep-twitteraar. Dit maal is het niet de gemeente zelf, maar de gemeenteraad. Op het account @raadreimerswaal staan twee tweets die op 11 augus tus zijn geplaatst, met een verwij zing naar de stukken van de opi- nieraad van 28 juni 'over het biblio theekbeleid en de voetbalvelden' en de besluitraad van 21 juni 'over de jaarstukken 2oro en De Uitkijk'. Bij de gemeente Reimerswaal is niet bekend wie de twitteraar is, 'hoewel er wel een vermoeden be staat', laat griffier tycho Jansen we ten. PvdA-er Kees Verburg 'ontdek te' de nepaccount. „Met name de toevoeging 'nog nooit zo toeganke lijk'en transparant' maakt het min der serieus", zo liet hij zijn volgers al weten. „Als raadslid weet ik niet wie er namens de raad en dus na mens mij twittert." Eind 2oro had 'een onbekende' @gem_reimerswaal aangemaakt. Daar bleek Koos Luijk van reclame bureau Windkracht uit Goes ach ter te zitten. Hij is het deze keer niet, zegt hij in een reactie. „Zoiets heeft maar een keer zin." HULST - Bij de gemeente Hulst zijn de afgelopen dagen twee klachten binnengekomen over het geraas van anti-hagelkanonnen. In de gemeente staan er vier opge steld; aan de Blomweg in Clinge, de Veerstraat in Nieuw Namen, de Provincialeweg in Vogelwaarde en de Lange Nieuwstraat in Klooster- zande. In de omgeving van Hulst waren de ploffen ook in de nacht van maandag op dinsdag te horen. Volgens een woordvoerster van de gemeente zijn er vergunningen af gegeven voor de vier kanonnen. Zij mogen in werking gesteld wor den als een fikse hagelbui dreigt. Ook 's nachts. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Terwijl het ene na het andere lichtje dooft in de Vlis- singse Harlekijnflat, begint daaron der het leven pas. Na middernacht druppelen moslimjongeren jeugd centrum Paljas binnen. Vol ener gie zijn ze, want ze hebben net ein delijk hun buik rond gegeten en de tawheed, die was goed! Het zijn jongens die vanavond niet naar de moskee zijn gegaan voor de isha, het vijfde gebed van de vijf-maal-daagse salat, en de ta wheed, het extraatje tijdens de ra madan. Geen tijd, geen zin. ]e kunt niet elke dag gaan, zegt 'Shor- ta', die eigenlijk anders heet maar in de hele Bonedijke bekendstaat onder zijn rapnaam. Hij praat graag over de Ramadan, want Shorta is wel degelijk serieus bezig met zijn geloof De jongen, die is geboren in Bosnië, vertelt beeldend over de gebeden die hij heeft gehoord en de lezingen die hij de afgelopen weken al heeft bijgewoond in de Touba moskee. „Het is interessant, maar ook gezellig. Iedereen is er. Ie praat met elkaar na en bespreekt wat je verder nog gaat doen van avond. Want ja, slapen zit er niet in als je net eindelijk hebt gege ten." Shorta heeft vanavond gegeten bij zijn Somalische vriend Hassan. Die had hem, naar goed islami tisch gebruik, uitgenodigd. „Zijn moeder had sambusa gemaakt, driehoekige broodjes met gehakt. Erg lekker. En de soep ook. Maar we hadden het binnen tien minu ten op en toen zijn we niet lang meer gebleven. Hassan wilde naar het gebed." Ook al rammelde zijn buik de eer ste dagen, Shorta geniet van de vastenmaand. Want je komt tot een zekere bezinning, vertelt hij. Spontaan gaan gedachten uit naar mensen voor wie eten niet vanzelf sprekend is, zoals in het land van Hassan. „Het mooiste is dat iedereen gelijk is in de moskee. Je bidt op hetzelf de tapijt, tot dezelfde God. Dan kun je in nog zo'n dure Mercedes komen, je hebt allemaal niet gege ten overdag. Zelfs de djellaba's die door iedereen worden gedragen, zijn hetzelfde." Kopen zonder risico nieuw en bestaand kijk voor het actuele aanbod op woningaanbod in Zeeland www.woningverkoopgarant.nl arcus www.arcusprojectontwikkeling.nl Verkoop: 0118 - 650 575 en Valerie Rouillon uit het Franse Clermont-Ferrand met een piepklein deel van de oogst. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65