Zeeland PZC L OdyZee heeft zijn plafond bereikt NÖFRUIMING 4 fe, Gelukkig BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 26 en 27 NIEUWBOUW Ruim tweehonderd leerlingen krijgen sinds gisteren les in ultamodern gebouw Paard mishandeld in weiland almanak Spathiphyllum Potmaat 17cm VanQQ Intratuin Koudekerke ntratüi Goes is sociaal gezien nog echt een dorp Angst voor hagel Woensdag 24 augustus 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Rob Paardekam kloetinge - Het OdyZee in Kloe- tinge groeit als kool. De school voor speciaal onderwijs aan kinde ren met gedrags- en/of psychiatri sche problemen telt al 220 leerlin gen. Daarmee is het plafond be reikt. „Meer leerlingen kunnen er echt niet komen", zegt directeur Tonia de Groene. Gisteren was een feestelijke dag voor het OdyZee, dat is gevestigd op het terrein van Emergis. De leerlingen konden voor de eerste keer terecht in het splinternieuwe schoolgebouw. De afgelopen jaren werden steeds noodunits geplaatst om het groeiend aantal leerlingen op te vangen. „Dat was geen fijne situatie", vertelt De Groene. „Het was er óf heel warm óf heel koud en bovendien waren de lokalen erg gehorig." Daar is in het nieuwe gebouw in het geheel geen sprake meer van. Het is de eerste school in Neder land die is gebouwd volgens het principe 'passief bouwen'. Dat is een bouwconcept waarbij opti maal gebruik wordt gemaakt van de zon. In de winter wordt zoveel mogelijk gratis zonnewarmte opge vangen, terwijl in de warme maan den ongewenste opwarming zo veel mogelijk wordt voorkomen. „Bouwen volgens deze methode is wel wat duurder", zegt De Groene. „Maar dat geld verdienen we over een aantal jaren terug doordat we minder stookkosten hebben." In de school volgen 220 leerlingen onderwijs. Ze zijn tussen de 6 en 18 jaar oud, want op het OdyZee wordt zowel basis- als voortgezet onderwijs gegeven. Het overgrote deel van de leerlingen heeft autis me. Het gebouw is helemaal op hen ingericht. 'Prikkelarm', noemt de directeur dat. „Het is belangrijk dat de kinderen zo weinig moge lijk worden afgeleid." Het aantal leerlingen heeft de afge lopen jaren een enorme vlucht ge nomen. De school telde zo'n vier jaar geleden nog maar dertig leer lingen. De groei komt mede door het feit dat autisme tegenwoordig sneller wordt herkend en dat ouders er eerder voor kiezen om hun autistische kind naar het spe ciale onderwijs te sturen. Dit schooljaar begon het OdyZee weer met twintig leerlingen meer, maar het maximum is nu echt be reikt. „Een nog grotere school is niet meer in het belang van de leerlingen", vindt De Groene. „We willen geen fabriek worden." Het nieuwe gebouw van het Odyzee heeft een hele moderne gymzaal. In het verleden moest de school nog gebruik maken van diverse gymlokalen in Goes, waar leerlingen met busjes naartoe werden gebracht. De school beschikt verder over onder meer een practicumlokaal en een computerlokaal. Die waren er in het verleden ook niet. foto Willem Mieras sint annaland - De politie is op zoek naar getuigen van de mishan deling van een paard op dinsdag 16 augustus in een wei aan de Oude Zeedijk in Sint Annaland. Tussen 04.30 en 18.30 uur werd daar een paard met een scherp voorwerp gestoken. Het liep hier bij een steekwond op in de buik aan de linkerzijde, ook had het dier verschillende striemen op de huid. Melden bij politiebureau in Tholen of bellen naar 0900-8844. Tip? redactie@pzc.nl Die collega te Goes heeft een zwak voor koopjes, hebbedingen, handig heidjes en bijzondere vondsten in het algemeen. Tot wanhoop van haar man en vermaak van haar vrienden. Ze kan buitengewoon smakelijk ver tellen over de diverse builen die ze zich gevallen heeft aan de veelbelo vende maar vaak tegenvallende aan kopen die haar huis vullen. Daar deelt ze ook met gulle hand van iiit, als een aankoop werkelijk een ont dekking blijkt. Op de agenda stond een klus die ge knipt was voor haar, dacht de redac tie. Het standwerkersconcours. Bo venop het allernieuwste wat de con sument aangeboden krijgt. Helaas; hevige ontladingen van on weer en regen gooiden roet in het eten. Het concours was afgelast. Ze was er niet rouwig om: „Geluk kig! Ik ben namelijk eens jurylid ge weest op een standwerkersconcours. Dure grap. Toen heb ik letterlijk bij elke standwerker wat gekocht." Galgeweg 5, tel. 0118 551 623 Do. en vrij. koopavond Ifkijk ook eens op intratuin.nl m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61