RIVIERCRUISE over de DONAU binnenland 5 Claim namens peuters om ongeval A1 KRAS.NL Netwerk hulpdiensten in Limburg ruim 2,5 uur uit de lucht nmimiTÉi BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm iL Duizenden doden in politiesysteem Aantal zelfdodingen toegenomen in 2010 Maatregelen in wijk Ede na overlast jeugd Anne Frankboom lijkt te herrijzen Publiek afscheid van vermoorde Ajax-fan -«r-Tsrry INCLUSIEF Zie www.kras.nl/32286 20 september 649 Prijs p.p. op basis van een 2-persoonshut benedendek. GEGARANDEERD VERTREK op 20 SEPTEMBER! Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. woensdag 24 augustus 2011 ontbijt diner 7 nachten cruise alle maaltijden aan boord DEN HAAG In het zogenoemde herkennings dienstsysteem (HKS) van de poli tie staan zeker 8ooo overleden per sonen. Ook komen er 2800 mensen ten onrechte in voor, omdat ze zijn vrijgesproken. Dat staat in een rap port van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid. HKS is een verouderd systeem dat handmatig wordt bijgewerkt. DEN HAAG EDE In de wijk De Rietkampen in Ede geldt vanaf gisteren op diverse plek ken een samenscholingsverbod. Burgemeester Cees van der Knaap heeft daartoe besloten omdat de overlast die hangjongeren veroorza ken uit de hand loopt, meldde de gemeente. Toen Van der Knaap vo rige week een werkbezoek aan de wijk aflegde, schrok hij van het 'on beschofte gedrag' van de jeugd. AMSTERDAM De Anne Frankboom lijkt zich te herstellen. Op de stronk van de vo rig jaar omgevallen paardenkastan- je groeien ruim dertig loten die zouden kunnen uitgroeien tot een volwaardige nieuwe boom. Dat zei Stichting Wereldboom, die de kas tanje onderhoudt, gisteren. De stichting denkt dat de boom snel kan herrijzen dankzij het gezonde deel van het wortelstelsel. AMSTERDAM Familie, vrienden en bekenden kunnen zaterdagochtend in de Am sterdam ArenA afscheid nemen van de neergeschoten Ajax-fan Sven Westendorp (41), die vorige week overleed na een schietinci dent De aankondiging staat vanaf gisteren op de website van suppor tersvereniging AFCA. De Amster dammer was een prominent lid van de harde kern van Ajax. Compleet verzorgde 10-daagse reis incl. cruise per MS Esmeralda*** waarom zou je meer betalen ma waarbij vijf jonge professionals een jaar lang de baan van hun dro men 'winnen'. Ze kregen 1 minuut de tijd om zichzelf te promoten. Bij het evenement waren afgevaardig den van de verschillende stichtingen en winnaars van vorig jaar aanwezig om mee van gedachten te wisselen. foto ANP ROTTERDAM - Advocaat Maarten Tromp uit Rotterdam gaat namens twee peuters van 2 en 4 jaar scha devergoeding claimen bij de verze keraar van de auto van de 55-jarige man uit Son en Breugel, die afgelo pen vrijdag twee mensen doodreed op knooppunt Deil op de Al. De peuters zijn de kinderen van de 35-jarige man en de 37-jarige vrouw uit Rotterdam die om het leven kwamen. Dat heeft de letsel schadeadvocaat gistermiddag aan gekondigd. De Brabantse man ligt sinds het ongeluk in coma in het zieken huis, zodat de politie hem nog niet heeft kunnen horen over wat er precies is gebeurd. Familie en vrienden van de 55-jarige man zeg gen op internet dat hij onwel is ge worden achter het stuur, maar dat kon de politie niet bevestigen. Vol gens de politie kwam de man 'als het ware uit het niets' aanscheu- ren over de A2 in de richting Den Bosch. Hij haalde links en rechts in. Toevallig reed er ook een poli tieauto. De agenten probeerden achter de hardrijder aan te gaan, maar staakten die poging al snel omdat de man veel te hard reed. Op knooppunt Deil wilde de be stuurder op het allerlaatste mo ment de afslag naar de A15 oprij den, maar dat mislukte. Hij ramde de auto van de Rotterdammers, die daardoor vijfmaal over de kop sloeg. Het paar was op slag dood. VENLO - De hulpdiensten in het midden en noorden van Limburg hebben in de nacht van maandag op dinsdag 2,5 uur lang met een storing in het C2000-netwerk te kampen gehad. Dat meldde woord voerders van de brandweer en poli tie gisterochtend. De storing begon om circa 2.30 uur tijdens een hevig onweer. Brandweerkorpsen uit de regio werden uit voorzorg naar de kazer ne geroepen, omdat er niet meer via het systeem kon worden gecom municeerd. De politie haalde de oude mobilofoons van stal. Voor zover bekend hebben zich tijdens de storing geen problemen voorge daan. De oorzaak van de storing is nog niet bekend. Het communicatiesysteem C2000 lag al regelmatig onder vuur, om dat het haperde bij grote inciden ten als de crash van een toestel van Turkish Airlines op Schiphol en de aanslag in Apeldoorn tijdens Ko ninginnedag 2009. In veel gevallen was het netwerk overbelast. Er zijn inmiddels nieuwe zendmas ten in gebruik genomen om derge lijke problemen te voorkomen. Het aantal zelfdodingen is in 2010 gestegen met bijna 5 procent van 1525 tot 1600. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Een woordvoer ster weet de stijging aan de econo mische crisis. Of er verband is tus sen werkloosheid en zelfdoding is niet duidelijk. Zelfdoding komt nog steeds vaker voor onder man nen dan onder vrouwen. Cees van der Knaap NAJAARS-AANBIEDING! September is dé perfecte maand om te genieten van prachtige herfstkleuren langs de oevers van de Donau, de wijnoogst is in volle gang, én de temperaturen zijn nog zeer aangenaam! Deze cruise-aanbieding, met vertrek op 20 september, is ook nog eens supervoordelig. U kunt namelijk al mee vanaf slechts 649! Busreis, 2 hotelnachten, 7 nachten cruise langs alle Donau-klassiekers én alle maaltijden aan boord zijn inbegrepen! De afvaart gaat al gegarandeerd door, dus reageer snel, want het aantal plaatsen is nog beperkt! Dag 1: busreis naar Zuid-Duitsland voor hotelnacht incl. diner. Dag 2: door naar het middeleeuwse stadje Linz, inscheping. Dag 3-4: via een mooie route naar Operastad Wenen. Dag 5: Boedapest met het Vissersbastion en Burcht Boeda. Dag 6: het Slowaakse Bratislava met o.a. de machtige burcht. Dag 7: door het prachtige Wachau-wijngebied naar Dürnstein. Dag 8: naar Melk met het beroemde Benedictijnerklooster. Dag 9: ontscheping Linz, busreis Zuid-Duitsland, hotelnacht. Dag 10: busreis terug naar Nederland. Aanrader: EXCURSIEPAKKET a 149 p.p. Inclusief: avondexcursie Wenen, stadstour Wenen, stadstour Boedapest, stadstour Bratislava én bezoek aan Stift klooster in Melk (excursies o.l.v. Engels- of Duitssprekende gids). 'tC-Aifnns "."a2Sïï. DlIXtfflft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5