10 euro de ossenwei al een eeuw in Gratis bezorgd vanaf 350,- Mannen opgepakt na geweld Brandjes door bliksem in Vogelwaarde Bouwmaterialen ook voor de particulier! ■BouwCenter4ogus-OeHoop Klachten over hagelkanonnen gemeente Hulst Nieuw onderdak Alzheimercafé in De Veste Vrijgezel woensdag 24 augustus 2011 Christina de Pierre-Bekaert maakt rond 1970 een groot patchwork-kleed over 'De Sleutel van de Ossenweide'. De toegezongen 30-jarige vrijgezel deelt snoep uit aan de jeugd, heeft een os in de wei en de sleutel in zijn hand, terwijl ook de pop - die die dag zijn 'bruid' is - een sleutel bij zich draagt. vogelwaarde - In Vogelwaarde is gisterochtend op twee plaatsen dicht bij elkaar de bliksem ingesla gen. Daarbij ontstonden brandjes die al vrij snel konden worden ge blust. De eerste blikseminslag was om 8.40-uur in een garage bij een woning aan de Rapenburg. Om on geveer 10.45 uur sloeg de bliksem in het pand van een transportbe drijf in de Bossestraat. In beide ge vallen rukte de brandweer met ver schillende voertuigen uit en was het vuur zo onder controle. Het is niet bekend hoeveel schade de blik seminslagen hebben aangericht. L<K5US logusdehoop.nl Terneuzen: Kennedylaan 32 hulst - Bij de gemeente Hulst zijn de afgelopen dagen twee klachten binnengekomen over het geraas van anti-hagelkanonnen. In de ge meente staan er vier opgesteld; aan de Blomweg in Clinge, de Veerstraat in Nieuw Namen, de Provincialeweg in Vogelwaarde en de Lange Nieuwstraat in Klooster- zande. In de omgeving van Hulst waren de ploffen ook in de nacht van maandag op dinsdag te horen. Volgens een woordvoerster van de gemeente zijn er vergunningen af gegeven voor de vier kanonnen. Zij mogen in werking gesteld wor den als een fikse hagelbui dreigt. Ook 's nachts. hulst - Drie mannen zijn zaterdag rond 04.00 uur aangehouden op verdenking van diefstal van een fiets. Daarbij was sprake van ge weld en mishandeling. Het gaat om een 19-jarige man uit Kield- recht en twee mannen van 24 en 25 jaar uit Nieuw Namen. Het voorval vond plaats in de Kleine Bagijnestraat in Hulst. De drie mannen vielen rond 04.00 uur een 20-jarige inwoner van Tilburg, die met een kennis achterop door de Kleine Begijnestraat fietste, las tig, ze duwden hem van zijn fiets en mishandelden hem. Ook pak ten ze zijn fiets af Nadat hij deze terug had gekregen, liepen de drie mannen weg in de richting van de Graauwse Poort. De 20-jarige, die letsel opliep in zijn gezicht, heeft gelijk de politie gebeld. Even later meldde een 25-jarige inwoner van Breda bij de politie daar ter plaatse dat ook hij door een drietal man nen was lastiggevallen, van zijn fiets was geduwd en mishandeld. Zijn fiets was meegenomen. De politie heeft de drie mannen aan gehouden en ze zijn in verzeke ring gesteld. De fiets is' terug naar de eigenaar. De drie mannen zijn inmiddels voorgeleid en ze zitten nog vast. terneuzen - Het Alzheimercafé Zeeuws-Vlaanderen heeft een nieuwe stek gevonden in De Veste (gebouw B) aan het Oostelijk Bol werk in Terneuzen. Het Alzhei mercafé houdt ieder eerste maan dag van de maand een bijeen komst rond een thema. Op maan dag 5 september komt Carolien Maes van Curamus meer uitleg ge ven over het verpleeghuis: wat zijn de mogelijkheden, wat komt er allemaal kijken bij een opname en hoe verloopt bijvoorbeeld een dag in het kleinschalige woonpro ject. Het programma start om 19.30 uur en de avond wordt om 21.00 uur afgesloten. Bert van Celder; De Sleutel van de Ossenweide; 32 pagina's; Uitgeverij De Zilverdistel; ISSN 1874-9003; Zeeuwse monografieën 3; prijs printing on demand10 euro (exclusief portokosten); bestellingen: info@zilverdistel.nl Mark de Koninck reed op 19 april 2008 op een boeren kar door IJzendijke ter ere van zijn vrijgezellenstatus op zijn 30ste. Hij past in een traditie die in augustus 1939 zelfs niet voorbijging aan toenmalig burgemees ter Lodi von Bönninghausen tot Herinckhave. TMC Goes Marconistraat 13 {0113) 22 41 03 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53