PZC Klachtenstroom komt al flink op gang NÖFRUIMING 3". Zes baby's geboren in Huize Verder ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 21 26 en 27 Alleenstaande mannen al een eeuw in de ossenwei Woensdag 24 augustus 2011 Angst voor hagel Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WERK AAN SLUISBRUG Rijkswaterstaat meldt toezeggingen na te komen, maar 'het blijft mensenwerk' door Harmen van der Werf terneuzen - De werkzaamheden aan één van de sluisbruggen bij Terneuzen zijn nog maar twee da gen bezig en de klachtenstroom komt al flink op gang. Rijkswater staat komt toezeggingen niet na, la ten automobilisten weten. Eén van die toezeggingen is dat de brug bij Sluiskil altijd beschikbaar is, als er niet over de Terneuzense zeesluis kan worden gereden bij de passage van een schip. Op diver se wegen richting Terneuzen, zo als bij de Westerscheldetunnel op Zuid-Beveland, wordt automobilis ten ook geadviseerd de brug van Sluiskil te nemen. En verkeersrege laars bij de zeesluis in Terneuzen verwijzen automobilisten zonodig door naar Sluiskil. „Maar die brug is helemaal niet al tijd vrij voor het wegverkeer, als je niet over de zeesluis bij Terneuzen kunt", liet een verontwaardigde au tomobilist uit Hoek deze krant gis teren telefonisch weten. „Ik stond, komend uit Hoek, om 12.20 uur al in de file op de rotonde in de rich ting van de brug van Sluiskil. Van mede-weggebruikers hoorde ik dat ze waren doorverwezen naar de brug, waarop ze vervolgens kon den aanschuiven in de file. In mijn geval duurde het tot 13.15 uur voor dat ik over de brug was. Het kostte mij dus bijna een uur." De automobilist uit Hoek heeft de klachtenlijn van Rijkswaterstaat en de brugwachter in Sluiskil ge beld. „Mij is verteld dat de brug hooguit vijfentwintig minuten ach ter elkaar dicht mag blijven voor het scheepvaartverkeer en vervol gens weer open moet, als er aan bod van schepen is. Het is jam mer, als veel automobilisten dan moeten Wachten." Woordvoerster Lia van Dijke van Rijkswaterstaat laat in een reactie weten dat toezeggingen wél wor den nagekomen, maar 'het blijft mensenwerk'. Verkeersregelaars verwijzen automobilisten door naar de brug bij Sluiskil om ook de rotonde bij de zeesluis en de weg naar de tunnel vrij te houden, verklaart Van Dijke, maar 'de brug moet dan wel beschikbaar zijn'. „Verkeersregelaars merken helaas ook al dat wat zij doen niet altijd in dank wordt aanvaard." Rijkswaterstaat had vooraf reke ning gehouden met verkeershin- der, wat bij het uit bedrijf nemen van een sluisbrug bij Terneuzen onvermijdelijk is. Het 'noodlot' sloeg begin deze week echter ook toe. De voor autoverkeer beschik-, bare noordbrug over de zeesluis bij Terneuzen kampte de afgelo pen dagen drie keer met storingen: maandagavond, van maandag- op dinsdagnacht en dinsdagochtend. De werkzaamheden aan de zuid- brug duren nog tot 5 september, de noordbrug is tussen 3 en 17 ok tober aan de beurt. Fietsers kunnen in principe altijd ongehinderd de zeesluis bij het busstation in Terneuzen passeren, een sluisdeur bij de zuidbrug is opgetuigd tot fietspassage. foto Mark Neelemans mmaammmammammtmm door Sheila van Doorsselaer hulst - In Huize Verder, het op vanghuis voor tiener- en jonge moeders in Hulst, zijn in het eer ste jaar zes baby's geboren. Stichting Huize Verder, het eerste opvanghuis voor jonge moeders in Zeeland, is een initiatief van het echtpaar Arnold en Marianne Ver bist. In hun woning is tijdelijk zelf standige woonruimte voorhanden voor drie aanstaande of jonge moe ders, die nergens anders heen kun nen. De meisjes krijgen begelei ding gedurende de zwangerschap en worden na de bevalling gehol pen met uitkeringen, studiemoge lijkheden, het op orde krijgen van de financiën, een baan en nieuwe woonruimte. In een jaar tijd is de houten ooie vaar nu zes keer in de voortuin aan de Glacisweg gezet. Vijf meis jes en een jongetje zijn in Huize Verder geboren. In totaal zijn elf tieners, de jongste was 18, opgevan gen. Volgens Verbist kwam het me rendeel uit de Randstad en 'van de overkant'. Drie Zeeuws-Vlaamse meisjes hebben onderdak gehad bij Verbist. Het vergaat de meiden en hun kinderen nu goed. „We voorzien duidelijk in een behoef te." De EO besteedt op 4 septem ber in het programma Nederland Zingt op Zondag, aanvang 9.00 uur op Nederland 2, aandacht aan Huize Verder. Tussen de liederen door worden - in vier delen - het echtpaar Verbist en het opvang huis belicht. Spathiphyllum Potmaat 17cm Van 6,99 ;:Vy; gg Intratuin J Koudekerke - Gatgeweg 5, tel. 0118 551 623 m Do. en vrij. koopavond Jjfês Kijk ook eens op intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51