41 binnenland Koopkracht daalt in 2012 TO©S Roosendaal: stadion RBC moet in verkoop Ophef om weigering van uitvaart kpn BEZUINIGINGEN Minister Kamp somber kpn winkel kpn.com/tv 0800 0ll5 Dromen op klaarlichte dag woensdag 24 augustus 2011 'IHWMHIWHHIII i II iIHHHW'il I IIIHWHIIIll'HII li Gezinnen die gebruikmaken van crèches en gastouders zul len bezuinigingen op de kin- de ro p va ngtoesIag voelen. Hoogte bijstand wordt afge bouwd zoals in regeerakkoord staat. Ook WW-strop voor Kamp. DEN HAAG - Mensen gaan bezuini gingen van het kabinet volgend jaar het meest in hun portemon nee voelen. Dat heeft minister Kamp (Sociale Zaken) gisteren dui delijk gemaakt na een kabinetsbe raad over de begroting voor vol gend jaar. Zo zullen gezinnen die gebruikmaken van crèches en gastouders, bezuinigingen op de kinderopvangtoeslag voelen. Ook wees de minister op het plan uit het regeerakkoord om de hoog te van de bijstand af te bouwen, zodat de uitkering niet boven het minimumloon kan uitkomen en werken meer loont. Voorzitter Agnes longerius van de vakcentrale FNV had het kabinet opgeroepen de 'bezuinigingsdrift in te perken' om het vertrouwen in de economie te laten groeien. Kamp zei daarop dat het op orde brengen van de overheidsfinanci ën juist nodig is om de economie en werkgelegenheid op peil te hou den. „De koopkracht komt het meest onder druk te staan als men sen hun baan verliezen", zei hij. Volgens Kamp wordt natuurlijk be keken wat de effecten van het be leid op de koopkracht zijn en of re paraties nodig zijn. Wel stelde hij dat de overheid tot dusver de klap pen heeft opgevangen van de eco nomische crisis in 2008 en 2009, terwijl de koopkracht van burgers nog op een redelijk niveau bleef Volgens de minister wordt nu na drukkelijk gekeken wat de over heid nog voor zijn rekening kan nemen en wat voor rekening van de burgers komt. Het kabinet hoopt deze week de begrotingsbesprekingen af te ron den. De plannen voor het volgen de jaar worden traditioneel op Prinsjesdag, de derde dinsdag van september, gepresenteerd. Kaïpp moet overigens een tegen valler van 250 miljoen euro weg werken, omdat wordt verwacht dat hij straks meer geld kwijt is aan werkloosheidsuitkeringen, hebben ingewijden gisteren beves tigd na een bericht van RTL Z. Volgens de laatste verwachtingen van het Centraal Planbureau (CPB), zijn door de schuldencrisis in Europa de economische vooruit zichten onzekerder geworden. Minister De Jager (Financiën) zei vrijdag al toe te werken naar een 'voorzichtige Miljoenennota' we gens de eurocrisis. Vorige week meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ook dat de werkloosheid in juli is gestegen ten opzichte van de maand ervoor. ROOSENDAAL - De gemeente Roosendaal wil dat het stadion van de failliete voetbalclub RBC wordt verkocht. De gemeente heeft nog niet besloten of ze zelf eigenaar wil worden. Wel vraagt ze de gemeenteraad om daarvoor alvast 4 miljoen euro te reserve ren. De gemeente staat garant voor le ningen die RBC is aangegaan. Het stadion club diende daarvoor als onderpand. Met de opbrengst van de verkoop moet aan de betalings verplichtingen worden voldaan. De gemeente Roosendaal denkt maximaal vier miljoen euro kwijt te raken door het faillissement van RBC, aldus een persbericht giste ren. •De eerste 3 maanden is Interactieve TV gratis, daarna betaatje voor het Alles-in-één Pakket Basis inclusief 2 tv-ontvangers 45r/mnd. Vraag de verkoper naar de voorwaarden en beschikbaarheid of kijk op kpn.com/tv sluit je aan PAUL KUSTERS weer buitenechtelijke dochter van bernhard LIEMPDE - Een pastoor heeft voor beroering gezorgd, omdat hij in het Brabantse dorp Liempde wei gerde de uitvaart te verzorgen van een man die had gekozen voor euthanasie. Het kerkbestuur eist excuses van de pastoor, Norbert van der Sluis, en wil dat hij zijn be leid wijzigt. Doet hij dat niet, dan kan er beter een andere pastoor ko men, zo heeft het bestuur het bis dom in Den Bosch laten weten. Vandaag is er een gesprek. De parochiaan zou vorige week in het dorp worden begraven. „Bij euthanasie moet ik nee zeggen", al dus Van der Sluis. Hij schakelde geen collega in. „Ik kan het voor mijn geweten dan niet verantwoor den dat ik wel een collega zou toe staan de mis in mijn kerk te verzor gen." De familie van de overlede ne moest uitwijken naar een kerk in Sint-Oedenrode. De pastoor beriep zich op regels van de Nederlandse bisschoppen. De Rooms-Katholieke Kerk keurt actieve euthanasie wel af, maar de collega in Sint-Oedenrode die de uitvaart verzorgde, zat ook niet fout. „Er kunnen altijd verzachten de omstandigheden zijn waardoor een pastoor zonder gewetensbe zwaren een uitvaart kan begelei den", aldus een woordvoerster. Volgens vicevoorzitter Tini van den Berg van het kerkbestuur in Liempde had de familie geen slachtoffer mogen worden van de verwarring. De ophef in het dorp is zo groot dat een inzamelingsac tie voor het behoud van het orgel stil is komen te liggen. denburg in Utrecht. De bedden wa- rep opgesteld voor het project World of Difference, een program- Mei Interactieve TV, Internet en Bellen Standaard 55 tv-zenders, nu ook BBC l en 2 Interactieve TV standaard op 2 tv's UTRECHT - Een bed induiken en dag dromen over een baan voor het goe de doel. Dat kon gisteren op het Vre-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4