kaartje van een wildvreemde zeeland 125 Verhalen op de fiets bsico 'Hello, I'm so happy I could I'ts cold here, -33, and we send you this postcard. I hope have 35 centimeters snow, you like it! Happy postcrossing.' Warm greetings! 1*1 Twee maal brand door inslag van bliksem Kanaal Goes dicht wegens wedstrijd Vleermuizen leren kennen en zoeken Twee orkesten bij Manhuistuinconcert Restaurant Katseveer nadert voltooing Gastendag en tuinconcert Polderhuis Ruil nu uw huidige woning in! extra koopjesdagen bij woensdag 24 augustus 2011 Irek, Polen John, Canada uit de initialen van je eigen land en een cijfercode. Als de geadresseerde de kaart ontvangt, registreert hij de ze met de bijbehorende ID. Daarna is de weg vrij om weer een nieuw adres aan te vragen. Op deze wijze heeft Jetske Wijkei duizenden kaarten gekregen en ver zonden. En allemaal worden ze be waard, schoendozen vol. De websi te bevat ook een forum waar post- crossers met elkaar kunnen praten. Zo ontstaan vriendschappen, zoals die tussen Jetske en binnenhuisar- chitecte Valerie Rouillon uit het Franse Clermont-Ferrand, die deze week op bezoek was in Zeeland. Postcrossers ontmoeten elkaar ook KAMPERLAND - Nu nog trekken de vier vaste verhalenvertellers van Stichting Verhalen van het Land op Noord-Beveland er een zomer- lang elke week op uit om een groep nieuwsgierigen op de fiets wijs te maken over het landschap. Volgend jaar kunnen de verhalen- fietstochten ook op eigen gelegen heid worden gemaakt, hoopt de VW. Fietsers krijgen dan een MP3-speler mee. Dat zal meer mensen warm doen lopen voor de excursies, denkt VVV-informatrice Conny Trimpe van het kantoor in Kampèrland. Nu gaan er gemiddeld zes mensen mee met de wekelijkse tour van de Stichting Verhalen van het Land op Noord-Beveland. op meetings. „Volgende maand ga ik naar Liechtenstein in Zwitser land voor een meeting. Als ik wil, kan ik overal ter wereld logeren bij postcrossers", lacht Jetske. Wat er nu zo leuk aan is? „Interact ion", zegt Valerie. Jetske knikt. Het sociale contact dat erdoor ontstaat, dat is de charme. Soms ontstaan er zelfs romances. Jetske kent een stel - zij uit Australië, hij uit Finland - waarbij het zelfs op een trouwerij uitliep. Maar natuurlijk zijn de kaar ten zelf ook leuk. Jetske kan vooral heel blij worden van haar favoriete kaarten: die over kaas gaan. „Neder landse kaas, Franse kaas, maakt niet uit. Ik ben gek op kaas!" VOGELWAARDE In Vogelwaarde is gisterochtend op twee plaatsen dicht bij elkaar de bliksem ingeslagen. Daarbij ont stonden brandjes die al vrij snel konden worden geblust. De eerste blikseminslag was om 8.40 uur in een garage bij een woning. Twee uur later sloeg de bliksem in het pand van een transportbedrijf. Hoe groot de schade is, is niet bekend. GOES Op het kanaal Goes-Goese Sas is op 3 september geen scheepvaart toe gestaan in verband met de zwem wedstrijd. De Ringbrug wordt om half elf nog een extra keer bediend, maar daar na kan tot 17.00 uur geen gebruik meer worden gemaakt van het ka naal. GOES IVN-afdeling De Zeeuwse Delta houdt dinsdagavond 30 augustus een cursus over vleermuizen en aansluitend een excursie. De cur sus wordt gehouden in het MEC in de Hollandse Hoeve in Goes en be gint om 20.30 uur. Naderhand gaan de deelnemers met de batdetector op pad. Deelname kost 5 euro. Op gave: ivn@zeelandnet.nl. GOES In de reeks Manhuistuinconcerten in de Zusterstraat 11 in Goes, spe len zondag 28 augustus Trombona- ta en Meetsreed. Het concert duurt van 12.00 tot 13.00 uur en is gratis. Bij slecht weer gaat het door in de Grote Kerk. WILHELMINADORP Restaurant Katseveer nadert de vol tooiing van de herbouw. Burge meester René Verhulst heropent het pand donderdag 8 september. Zondag 4 september is de laatste dag voor Jessica en Rutger van der Weel in 'logeer-restaurant' het Veerhuis te Wolphaartsdijk. WESTKAPELLE - In Westkapelle wordt vandaag een gastendag ge houden voor de laatste toeristen die er nog zijn. De activiteiten vinden plaats in de tuin van het Polderhuis Museum tussen 11.00 en 17.00 uur. Daartoe behoren een demonstratie smou- ters bakken, spelletjes en optre dens. Morgen geven Brassband OKK Westkapelle en brassband Onda Ritthem hun jaarlijkse concert bij het Polderhuis Museum in Westka pelle. De brassbands staan deze avond onder leiding van Arian de Visser en Ronnie de Rooij. De aanvang is om 20.00 uur. Kopen zonder risico en Valerie Rouillon uit het Franse Clermont-Ferrand met een piepklein deel van de oogst. foto Willem Mieras lange vorststraat - goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45