A Dolblij met een 241 zeeland Ruimte voor kwaliteit Ervaar wonen in Veerhaven Kruiningen PZC-lezersprijs film in Filmhuis Middelharnis APON Schildersbedrijf v.o.f. Zes kinderen geboren in opvanghuis Hulst www.ErvaarVeerhaven.nl a reus (fv Veerhaven Jetske Wijkei uit Goes ontvangt al vijfjaar post van wildvreemden. Postcrossing, heet dit fenomeen. postcrossing.com woensdag 24 augustus 2011 Alles onder één dak Binnen- en buitenschilderwerk, glaszetten, behangen, kozijnen plaatsen Vraag vrijblijvend offerte bij Tel. 011 1-417576 www.apon.nl iiiininni li riasii wini» tbAMtAasamsmsmm door Henk Postma DOMBURG - Dat de 165 minicam- pings in de gemeente Veere gaan deweg allemaal bungalowparkjes worden, gaat recreatie-wethouder René Molenaar (CDA) nog wat te ver. Maar als het aan hem ligt krij gen de kampeerboeren wel moge lijkheden om steeds meer luxe op hun terreinen te introduceren. Molenaar liet dit dinsdagmiddag doorschemeren bij de presentatie van zijn evaluatierapport 'beleid kleinschalig kamperen'. Daarin pleiten kampeerboeren massaal voor meer mogelijkheden om in te spelen op nieuwe marktontwik kelingen, zoals de toenemende vraag naar volledig ingerichte va kantieverblijven, bijvoorbeeld cha lets en stacaravans. De afgelopen jaren gaf de gemeen te bijna vijftig 'echte boeren' toe stemming om uit te breiden naar 25 standplaatsen. Ruimte voor nog veel meer uitbreiding komt er waarschijnlijk niet. Al was het al leen maar omdat de belangstelling voor ouderwets kamperen af neemt. Verder uit de kust klagen kampeerboeren zelfs al over te wei nig klandizie. Daarom wordt inge zet op kwaliteitsverbetering: meer speelruimte om zich van elkaar te onderscheiden. HULST - In Huize Verder, het op vanghuis voor tiener- en jonge moeders in Hulst, zijn in het eer ste jaar zes baby's geboren. Stichting Huize Verder, het eerste opvanghuis voor jonge moeders in Zeeland, is een initiatief van het echtpaar Arnold en Marianne Ver bist. In hun woning is tijdelijk zelf standige woonruimte voorhanden voor drie aanstaande of jonge moe ders, die nergens anders heen kun nen. De meisjes krijgen begelei ding gedurende de zwangerschap en worden na de bevalling gehol pen met uitkeringen, studiemoge lijkheden, het op orde krijgen van de financiën, een baan en nieuwe woonruimte. Volgens Verbist kwam het meren deel van de tieners uit de Rand stad en 'van de overkant'. De EO besteedt op 4 september om 9.00 uur in het programma Nederland Zingt op Zondag, op Nederland 2, aandacht aan Huize Verder. Wonen in een schitterende omgeving... Dat valt niet in een advertentie uit te drukken, dat moet u gewoon komen ervaren. Per direct beschikbaar uit fase 1: 2 vrijstaande woningen 3 koopappartementen 2 penthouses 4 huurappartementen 1 boulevardwoning Maak nu een afspraak voor een bezichtiging! Verkoop: stad^zeeland 0113 - 211 147 Ontwikkeling: 0118-650 575 ..uw thuishaven POSTCROSSING door Ondine van der Vleuten Een opmerkelijk feno meen, in een tijd waarin elk jaar minder brieven en ansichtkaarten ver stuurd worden: 'post crossing'. Kort gezegd houdt het in dat je post stuurt aan onbekenden en zelf post ontvangt van wild vreemden. Jetske Wijkei uit Goes is zo'n 'post- crosser'. Duizenden en nog eens duizenden kaarten vielen bij de 28-jarige lerares Nederlands In de bus, van over de hele wereld, sinds ze zich vijfjaar geleden voor het eerst aanmeldde bij de website www.postcrossing.com. De 28-jarige Goese las vijfjaar gele den voor het eerst iets over post crossing en besloot zich in te schrij ven op de wehsite (zie kader). Dat gaat zó: je registreert je op www.postcrossing.com en maakt een profiel aan. Daarin staat uiter aard je naam en adres, plus wat je nog over jou persoonlijk kwijt wil: hobby's, interesses, beroep, wat je het liefst voor kaarten ontvangt eventueel. Daarna kan het spel be ginnen. Jetske Wijkei: „Je drukt op de site Postcrossing begon in 2005, toen de Portugees Paulo Magalhaes een groot uitwisselingsproject opzette omdat hij meer post wilde krijgen. De website www.postcrossing.com heeft nu zo'n 223.0001 geregis treerde gebruikers in 203 landen. Aanzienlijk meer vrouwen dan man nen doen aan postcrossing. De meeste postcrossers komen uit de VS, China, Rusland, Taiwan, Ne derland en Duitsland. De meeste actieve leden zijn Fin nen, Amerikanen, Duitsers, Neder landers en Russen. De gemiddelde reistijd van de post is 19 dagen. bron: Wikipedia een button in en dan verschijnt er een adres. De computer zoekt dat voor je uit. Daarna stuur je naar dat adres een kaart. En je kunt niet 'nee' zeggen omdat je de suggestie van de computer niet leuk vindt Je móet die persoon een kaartje stu ren." De kaart krijgt een ID, bestaande MIDDELHARNIS - Filmhuis Middel harnis vertoont donderdag 1 sep tember 'Haar Naam Was Sarah' van regisseur Gilles Paquet-Bren- ner. Deze film is via de website van de PZC gekozen tot mooiste li teratuurverfilming van het afgelo pen jaar. Tijdens Film by the Sea in Vlissingen van 9 t/m 18 septem ber mogen de makers daarvoor de PZC-filmaward in ontvangst ne men. 'Haar Naam Was Sarah' is de ont roerende verfilming van de bestsel ler van Tatiana de Rosnay over het grote drama dat zich in Parijs vol trok. De tienjarige Sarah wordt in de nacht van 16 juli 1942 samen met haar ouders opgepakt en naar het Velodrome d'Hiver in Parijs ge bracht, waar duizenden joden wor den verzameld voor deportatie. Niemand heeft echter gezien dat Sarah haar kleine broertje Michel in een kast opsloot, net voordat de politie het appartement binnen drong. Zestig jaar later gaat Julia Jarmond, een Amerikaanse journa liste in Parijs (Kristin Scott Tho- mas), op zoek in archieven en via het dossier van Sarah ontdekt ze een goed verborgen geheim van haar eigen schoonfamilie. Julia be sluit het spoor van Sarah te vol gen. De filmvertoning in Middel harnis begint om 20.00 uur. Postcrossers Jetske Wijkei uit Goes (1)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44