Zeeland Wethouder claimt extra voor minima MBsmnmsra Opspuiten van het strand komt niets te vroeg voor paviljoen Gelukkig SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 INVESTERINGEN Nieuw sportcomplex kost gemeente jaarlijks 1,4 miljoen euro Arrestatieteam in Middelburg almanak 1 Kijk ook eens op intratuin.nl 1 f Woensdag 24 augustus 2011 Gewoon Kimpe's, maar dan een beetje vrolijker Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting burch-haamstede - Een nieuw sportcomplex met sporthal en zwembad en meer geld voor het minimabeleid. Dat zijn twee be langrijke - en omvangrijke - uitga ven waar de gemeente Schou- wen-Duiveland de komende jaren mee te maken krijgt. Voor de realisatie van de sporthal wordt een lening afgesloten van 15,8 miljoen euro. Het merendeel (12,5 miljoen) is nodig voor het ge bouw, de rest voor onder meer grond en inrichting van de ruimte er omheen. Aan rente en aflossing is de gemeente daarvoor jaarlijks 1,4 miljoen euro kwijt. Dat bedrag wordt betaald uit de financiële buf fer die is ontstaan door meevallers vanuit het Rijk en de bezuinigin gen van vijf miljoen euro die de ge meente zichzelf ten doel heeft ge steld. Om de negatieve effecten van de bezuinigingen van de rijksover heid op het minimabeleid op te kunnen vangen, doet wethouder Gilles Houtekamer ook een be roep op de financiële buffer. „Ik zal gebruik maken van de beleids ruimte en in 2012 extra middelen vrijmaken", zegt Houtekamer. Hij denkt aan extra geld in het so ciaal-cultureel fonds en meer aan dacht voor kinderen van de mini ma. De gemeenten zien de "komende tijd nogal wat nieuwe taken op zich afkomen. Het jeugdbeleid, de wmo, awbz, en de wet Werken naar Vermogen zijn zo maar wat onderwerpen die straks allemaal op het bordje van de gemeente lig gen. Het is alleen nog maar de vraag of het Rijk ook voldoende geld meegeeft om al die taken uit te kunnen voeren. Het college gaat er ook van uit dat geplande investeringen in de Cam pus Cultura (4,2 miljoen euro voor bibliotheek en muziekschool bij scholengemeenschap Pieter Zeeman) en de geplande bouw van de nieuwe scholen (o.a. de bre de school) ook door kunnen gaan dankzij de bezuinigingen. Wethouder Wim Stouten ziet voor de komende jaren nog wel wat investeringen in het verschiet liggen. „Wegenonderhoud, de her inrichting van de binnenstad van Zierikzee en groenvoorzieningen", somt hij op. „En ik verwacht nog wat op cultureel gebied." Uiteindelijk moet de gemeente raad alle plannen en voorstellen nog goedkeuren. middelburg - De politie heeft gis termiddag onderzoek gedaan op bedrijventerrein Ramsburg in Mid delburg. Omdat er een vuurwapen gevaarlijke situatie kon ontstaan, was de hulp ingeroepen van een arrestatieteam dat vanuit Brabant naar Middelburg kwam. De politie wil verder niets kwijt over de aan leiding en de achtergronden van het onderzoek. Tegen twee uur ging het arrestatieteam weer weg. Ook mensen in de buurt hadden geen idee wat er aan de hand was. Tip? redactie@pzc.nl Die collega te Goes heeft een zwak voor koopjes, hebbedingen, handig heidjes en bijzondere vondsten in het algemeen. Tot wanhoop van haar man en vermaak van haar vrienden. Ze kan buitengewoon smakelijk ver tellen over de diverse builen die ze zich gevallen heeft aan de veelbelo vende maar vaak tegenvallende aan kopen die haar huis vullen. Daar deelt ze ook met gulle hand van uit, als een aankoop werkelijk een ont dekking blijkt. Op de agenda stond een klus die ge knipt was voor haar, dacht de redac tie. Het standwerkersconcours. Bo venop het allernieuwste wat de con sument aangeboden krijgt. Helaas; hevige ontladingen van on weer en regen gooiden roet in het eten. Het concours was afgelast. Ze was er niet rouwig om: „Geluk kig! Ik ben namelijk eens jurylid ge weest op een standwerkersconcours. Dure grap. Toen heb ik letterlijk bij elke standwerker wat gekocht." Spathiphyllum Potmaat 17cm Van 6,99 QQ NU i "4 Wv; Intratuin IB 1 Koudekerke Galgeweg 5, tel. 0118 551 623 V Do. en vrij. koopavond renesse - Gewoon het strand bij overgang Kijkduin aan de Ramp- weg in Renesse oplopen lukt al bijna niet meer. Na het betonnen duinpad en platform voor rolstoe lers gaat het behoorlijk steil naar beneden. Het naastgelegen strand paviljoen Our Seaside staat met hoog water in de zee en een van de loopbruggen hangt nutteloos in de lucht. Al het zand er onder is inmiddels weggespoeld. De andere loopbrug van het paviljoen ligt met hoog water in zee en hangt scheef Een van de palen waar de brug aan vastzit, is helemaal ver zakt onder invloed van de elemen ten. Een nijpende situatie, maar die wordt binnenkort opgelost. Rijkswaterstaat heeft het opspui ten van het strand aanbesteed. Aannemer Van Oord gaat waar schijnlijk nog dit najaar beginnen met het werk. Daarmee worden de problemen voor een paar jaar weer opgelost. Een definitieve op lossing is het zeker niet. Onder in vloed van een mui (een diep gat in zee) kalft het strand daar in hoog tempo af. Dat betekent dat gemiddeld eens in de vier jaar het strand opnieuw opgespoten moet worden. Pogingen van verschillen de partijen om een definitieve op lossing te bewerkstelligen zijn mis lukt. De daarvoor noodzakelijke buitenduinse kustversterking is te duur bevonden door het Water schap. foto Dirk-jan Gjeltema door Melita Lanting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41