GPC geeft sterke start FC Dauwendaele krijgt na rust in Heinkenszand deksel op de neus J J Wilt u ook, net als zij, kans maken op deze schitterende fiets? s~- Gerard Oele uitSirjansland V g wsBB&smRssssmmssmamsa. t t ss - - - BEKERVOETBAL Kloetinge verslaat eersteklasser met 4-0 MIDDELBURG - FC Dauwendaele leed in Heinkenszand een smade lijke bekernederlaag. Tegen de za terdagderdeklasser verloor de zater dagtweedeklasser met 2-1. RCS ver trok met een ietwat geflatteerde 4-0-zege uit Serooskerke. Axel, met de nieuwe trainer Michel Leonhart aan het roer, was in Zou- telande met 4-2 te sterk voor De Meeuwen. Poule 9. Heinkenszand-FC Dau wendaele 2-1 (0-1): Een sterk ge start Dauwendaele kwam al na acht minuten op voorsprong via Mart de Kroo: 0-1. Gaandeweg de eerste helft herstelde de thuisploeg zich en beide ploegen kregen de nodige kansen. Het duurde echter tot de 58e mi nuut voordat er weer werd ge scoord: Ruud Lagrand bracht de 1-1 op het bord. Tien minuten later kreeg Jaap de Kroo bij de bezoekers rood wegens natrappen. In blessuretijd profiteerden de der deklassers alsnog van de'overtalsi- tuatie die hierdoor was ontstaan. Alex van der Heijden zorgde er voor dat de drie punten in Hein kenszand bleven: 2-1 de verrassen de eindstand. Aardenburg-Ria W 1-3 (1-2). Salim Hamidi 0-1, Robbie van de Wynckel 1-1, Ali Erüyük 1-2, Salim Hamidi 1-3. Poule 10. Serooskerke-RCS 0-4 (0-1): De ploegen waren in de eer ste helft redelijk aan elkaar ge waagd, kregen ook enkele kansen, maar verzuimden lange tijd deze te benutten. Pas kort voor rust was het Besar Xhoxhaj die de ban brak namens de bezoekers door de 0-1 aan te tekenen. De tweede helft gaf hetzelfde beeld te zien. Toch vertrokken de Souburgers uiteindelijk nog met een ruime zege uit Serooskerke omdat Salim Ben Sellam, Morad Bobouh en Mervin Niemantsver- driet in de laatste tien minuten wel het doel wisten te vinden: 0-4. De Meeuwen-Axel 2-4 (1-3): Een sterke start leverde Axel een 2-o-voorsprong op via treffers van Kjell Vanderhaeghen en Niek de Meijer. Dezestienjarige Martijn Houterman bracht door de aanslui- tingstreffer aan te tekenen kort de spanning terug, maar nog voor de thee bracht Rick Klasen de marge weer op twee: t-3 halverwege. Na rust waren de ploegen meer aan elkaar gewaagd, maar toch bouwden de bezoekers via Marco Plasschaert de voorsprong verder uit tot 1-4. Het slotakkoord was voor Kevin Janse die de 2-4-eindstand op het bord bracht. Leen Sinke uit Kruiningen Joke op t Hof uit 's-Heer Arendskerke top'wmrtaa door Koen de Vries VLISSINGEN - Kloetinge deed giste ren in het bekerduel met GPC Vlis- singen aan eerherstel. De hoofd klasser poetste de smadelijke nede- laag van zaterdag tegen buurman- Goes enigszins weg met een 4-0-zege. De ploeg van Cees Houtepen was in vergelijking met zaterdag een stuk completer. De oefenmeester was dan ook niet verrast dat zijn ploeg nu wel de lakens kon uitde len. „Ik weet wat ik met deze ploeg kan brengen. Dat is vandaag gebleken. Absoluut hoogtepunt in de wed strijd was de tweede treffer van Kloetinge, in de 53e minuut van de tweede helft. Nieuwkomer Jo hn Schot zette op links twee man in de wind, speelde in het cen trum Ingmar Quist aan, die met drie GPC'ers om zich heen de bal panklaar op de inkomende Mats Willemse kaatste. De van Bruse Boys overgekomen speler schoot de bal vanaf de rand van de zes tienmeter onberispelijk achter doelman Max Leijer. „Een doelpunt uit het boekje", vond Houtepen." Het patroon dat zijn spelers op de mat legden, was op het Kloetingse trainingsveld in geslepen. De start van Kloetinge was een stuk minder. De ploeg werd in het eerste kwartier door een fris spe lend GPC teruggedrongen en het was bij vlagen vrouwen en kinde ren eerst bij de hoofdklasser. In de vijfde minuut moest Mats Willem- se op de eigen doellijn handelend optreden toen de nieuwe GPC-spits Masoud Ousmanie van dichtbij hard inschoot. Het was he lemaal gedaan met het Vlissingse offensief toen Sven Ronde de bal in de zeventiende minuut precies in de voeten van John Schot kaat ste. De Tholenaar kon ingehinderd oprukken naar GPC-keeper Leijer en hard en laag afronden: 0-1. Een kwartier later was het bijna 0-2, toen Comé Schilperoort de bal na een Vlissingse flater op de Chantal de Later uit Sint Laurens Het enige wat u hoeft te doen is uw zelfgemaakte zomerfoto uploaden op: www.pzc.nl/foto paal schoot. John Schot schoot de rebound op de benen van keeper Leijer. „Dat soort fouten moeten er nog uit", keek GPC-trainer Jur- riaan van Poelje terug. „Maar ik moet zeggen dat ik tevreden ben over de eerste helft. Vooral het eer ste kwartier hebben we goed voet bal laten zien. Na de 0-2 hebben we te veel weggegeven. Eigenlijk moet je de wedstrijd tegen een ploeg als Kloetinge dan gewoon uitvoetballen en de schade be perkt houden." Dat gebeurde niet omdat Kloetin ge steeds meer ruimte kreeg. De ploeg profiteerde daar lang niet op timaal van. Door concentratiever lies werden fraaie momenten afge wisseld met onbegrijpelijke mis- Kloetinge-speler Jaap Esser is eerder bij de bal dan Masoud Ousmanie van GPC Vli: Pleunie Buijze uit Axel V Mark Notebaart uit Vlissingen t.«?£

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30