21 zeeland Dood en leven vallen niet tegen Binnenstad Hulst afgesloten @Pompiedom PZC woensdag Met de première van de tragedie Trojaanse Vrouwen van Euripi des, op het vroegere veerplein in Perkpolder, is gisteravond de elfde editie van het Zeeland Nazomerfestival begonnen. De krant 6 weken voor 18 euro! woensdag 24 augustus 2011 door Guido van der Heijden ZEELAND NAZOMERFESTIVAL Een cool whoooeessjj-ge luidje en weg is mijn tweet. Ik sta te grinniken in de achtertuin. Ergens heb ik een hekel aan twit- teren en de echte twitteraars. Ik vind ze contactgestoord. Maar toch doe ik mee. Bij vlagen. Da gen achtereen weet ik niks te zeg gen via twitter. Dan weer stroomt het bijdehante azijnzuur door mijn aderen en twitter ik er vro lijk op los, stiekem hopend op zo'n groot mogelijk publiek, op zo veel mogelijk retweets, men tions en liefst extra volgers. En weer verschiet ik mijn kruit. Leu ke vondsten waarmee ik in co lumns nog wat kan doen, verdam pen in de tijdelijkheid van de twitterwereld van maximaal 140 tekens. Ik kijk regelmatig of er nog leuke reacties op mijn twitterberichtjes gekomen zijn. Weer niks. Ik stop mijn telefoon snel weg. Voel me een beetje een nerd. Stom volk, twitteraars. Stelletje uitslovers. En de allerergsten zijn wel die lui met die Apple-tjes ach ter hun naam. Oh god, ze hebben een iPhone... Weer anderen twitte- ren om de goede smaak te etale ren. Dus wel babbelen over Zo mergasten en niet over Fiets 'm d'r In. En de droevige accounts met maar één tweet, waarin staat dat ze een multimediaseminar over social media volgen in een Van der Valk-hotel. Waarom twitter ik dan toch? Sommige contacten zijn leuk. Wil je je hele hebben en houden in dit stijve land op straat durven gooien, moet je ook wel een beet je een flapuit zijn. Mensen met een mening, mensen met een ziel die grote gedachten verkondigen. Of juist de kleine dingen. Zoals mijn nichtje. Vijftien is ze nu en ze twittert dat ze op de bank zit en tv kijkt. Iets later twit tert ze dat ze boven is gaan zitten, omdat ér beneden verder toch nie mand was. Toen ik naar Zeeland verhuisde, kon ze net lopen. Ik heb haar hele jeugd gemist; Dankzij haar tweets, hoe onbenullig haar bood schap ook is, ben ik er toch een beetje bij. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzïgt 35, Middelburg. Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 914330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur- Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (namj ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-0139910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoc nsgegevens In het colofon treft u nadere informatie aan. door Willem Nijssen Trojaanse Vrouwen van Eu ripides wordt maar zel den gespeeld. Het hoofd onderwerp (de onder gang van Troje) wordt elders wel licht 'beter' beschreven. Maar Tro jaanse Vrouwen bevat wel enkele van de allermooiste monologen uit het klassieke palet. En er is een zijdelings onderwerp, de dood van een onschuldig kind, dat ons diep kan raken. Een onderwerp, dat in deze vertolking van het Zeeland Nazomerfestival extra wordt bena drukt door de koppeling aan de Kindertotenlieder van Mahler. Kindertotenlieder is een van Ma- hlers zogenoemde laatromanti- sche orkestliederen, maar er be staat ook een versie met pianobe geleiding. Daarin komt de tekst en de tragische melodielijn veel duide lijker tot zijn recht (voor mijn THEATER Trojaanse Vrouwen Regie: Niek Kortekaas. Met: Reinhilde Dedeir, Greet Ver- straete, Charlotte Vandermeersch, Aafke Buringh, Simone Milsdoch- ter Gezien: maandag 22/8 oren althans). Het is die versie, die hier schitterend wordt vertolkt door de mezzosopraan Els Monde- laers. Op momenten waar in de oorspronkelijke tekst het koor van Trojaanse vrouwen het woord neemt, zingt zij vol van emotie maar helder een van de vijf liede ren van die cyclus. Samen met een massief en onheilszwanger slag werk vormt dat een muzikaal de cor waarin de tragiek zijn donker der kleuren krijgt. De setting van Trojaanse Vrouwen is een vluchtelingenkamp buiten de muren van het brandende Tro je. Daar wachten de vrouwen van Troje hun lot af Zij zullen worden ingescheept en weggevoerd, dan als slavin of minnares hun leven moeten verder leven. Er is ver moeide berusting, een sprankeitje nieuwsgierigheid bij sommigen, en opflakkerend verzet tegen het noodlot. Speciale vrouwen als ko ningin Hekabe zal een speciaal lot beschoren zijn, en juist omdat zij speciaal zijn (al méér een sterk in dividu dan gemiddeld) is hun in nerlijk verzet ook heviger, dieper, pijnlijker. Onder hen ook Helena, de vrouw waar de tienjarige oorlog om be gonnen is. De vrouw die door de Trojaan Paris was geroofd van de wraakzuchtige Griekse koning Me- nelaos. Zij wordt met scheve ogen bekeken, zij weet dat ze geen toe- HULST - De binnenstad van Hulst is komende zaterdag en zondag tij dens de Vestingdagen van 10.00 tot 19.00 uur afgesloten voor het ver keer. De-afsluiting is nodig om de activi teiten mogelijk te maken en de vei ligheid van de bezoekers te kunnen garanderen. De Grote Markt wordt al vanaf vrij dagochtend acht uur op 26 augus tus afgesloten, het 's Gravenhof- plein om acht uur 's avonds. Zaterdagavond zijn het Cornells de Vosplein, de Lange Nieuwstraat en een deel van de Grote Bagijnestraat ook vanaf negen uur tot een uur 's nachts dicht voor het verkeer. In de verkeersvrije straten geldt ook een parkeerverbod. Auto's van overtreders worden weg gesleept. Tijdens de afsluiting geldt in en om het centrum van Hulst een omlei dingsroute. Het eenrichtingsverkeer in de Kreu- pelstraat wordt tijdelijk omge draaid. De bewoners van het gebied achter het stadhuis in Hulst kunnen de binnenstad verlaten via de Kleine Bagijnestraat en de Graauwse Poort. Binnenstadbewoners kunnen in dringende gevallen hun huis berei ken via de Dubbele Poort op ver toon van een parkeervergunning of een speciale daarvoor aangevraagde pas. Charlotte Vandermeersch, Reinhilde Decleir en pianist Jaap Dieleman in Trojaanse Vrouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2