281 sport Toppers houden zich koest op Aanvaller Ola John voelt elke dag Arsenal akkoord met overgang van Nasri Thiemo de Bakker stelt weer teleur Duitser Gretsch wint proloog in Colorado Schweertman met Oranje ronde verder Maaskant grijpt naast Champions League RONDE VAN SPANJE De favorieten voor de eindzege in de Ronde van Spanje houden elkaar in de zware bergetappe Mark Cavendish verliet de Vuelta a' naar Sierra Nevada angstvallig in de gaten. sbtknm staakte mj de strijd. woensdag 24 augustus 2011 LONDEN Arsenal heeft met Manchester City een akkoord bereikt over de over gang van Samir Nasri. De speler zelf moet nog wel persoonlijk rond komen met Manchester City en nog een medische keuring onder gaan. De club van de Nederlandse middenvelder Nigel de Jong betaalt naar verluidt ruim 25 miljoen euro voor de 24-jarige Franse internatio nal. Coach Arsene Wenger had Nas ri al buiten de selectie gelaten voor het duel van woensdag in de play-offs van de Champions Lea gue tegen Udinese. MANERBIO Thiemo de Bakker slaagt er maar niet in om op de tennisbaan zijn oude niveau te halen. De voormali ge nummer 40 van de wereld ging gisteren opnieuw onderuit in de eerste ronde van een challenger- toernooi. De Duitse qualifier Peter Gojowczyk, slechts 427e op de mondiale ranking, was in het Itali aanse Manerbio met 7-5 6-3 te sterk. Robin Haase bereikte de derde ron de van het ATP-toernooi van Wins- ton-Salem. Hij won van James Bla ke: 6-4 6-1. COLORADO SPRINGS De Duitser Patrick Gretsch heeft de proloog van de USA Pro Cycling Challenge gewonnen. De wielren ner van HTC, die volgend seizoen uitkomt voor de Nederlandse for matie Skil-Shimano, reed in Colora do Springs de 8,3 kilometer in 8 mi nuten en 28 seconden. De Amerikaan Christian Vande Vel de werd tweede op twee seconden van de winnaar, vlak voor zijn land genoot Brent Bookwalter. Stef Cle ment was de beste Nederlander op plaats 18. Robert Gesink werd 21e. PADERBORN De Nederlandse squashers hebben zich gisteren geplaatst voor de tweede ronde van het WK voor lan denteams in de Duitse stad Pader- bom. Oranje versloeg in groep C zijn opponent Argentinië met 2-1 en eindigde zodoende als tweede in de poule. De uit Koudekerke af komstige Piëdro Schweertman ver sloeg Roberto Pezzota in vier ga mes: 12-10,6-11,11-3,11-8. Nederland stuit nu op Australië, dat onder meer voormalig wereldkampioen David Palmer kan opstellen. NICOSIA De Nederlandse trainer Robert Maaskant is er met Wisla Krakow niet in geslaagd de groepsfase van de Champions League te bereiken. De Poolse club verloor gisteravond op Cyprus met 3-1 van het Brazili aans geörienteerde Apoel Nicosia. Wisla had voor eigen publiek nog met 1-0 gezegevierd. Bayem München bereikte ook de groepsfase van de Champions Lea gue. De ploeg won dinsdag weder om van FC Zürich. Na de 2-0 thuis werd het in Zwitserland 0-1. r. x x in de vierde etappe. Nog voor de Daniel Moreno viert zijn overwinning in de zware bergrit. foto Sergio Torres/AP saagnmmgf 'iluaiaiumwm «trtwww door Fardau Wagenaar LISSABON - Hoe vaak heeft hij niet gehoord: 'jij bent de beste voetbal ler van de familie'. Ola John kon zich er geen voorstelling van ma ken, hij keek op tegen zijn oudere broers Collins en Paddy. Maar de voorspelling lijkt uit te komen. Waar de andere twee uit de pictu re zijn, maakt Ola (19) furore bij FC Twente, de club waar ze alle drie opgroeiden. Zijn sublieme voorzet op Bryan Ruiz in het thuisduel met Benfica was er zo eentje waar nog lang over na gesproken is. De kleine Ola John hoorde zijn naam door De Grolsch Veste galmen. Het zijn van die momenten dat hij ervan doordrongen is dat hij doet wat hij het liefste doet. „Ik begon op de bank, maar de vonken sprongen er af Zo gretig was ik. Elke dag voel ik vreugde. Ik lach de hele dag door." Vandaag is het weer showtime, dit keer in Estadio da Luz, de thuisba sis van Benfica. Gisteren werkten de Tukkers in 'het stadion van het licht' de laatste training af „Ik had niet verwacht dat ik hier nu al zou staan", zegt John in Lissabon. „Maar door blessures van Chadli, Ruiz en Bajrami speel ik vaak. Ik sta nog aan het begin van mijn car rière. Dus of ik echt beter ben dan mijn broers moet nog blijken. Ik hoop het." De lach is breed, het accent is Twents en de schitterende dia mantjes in zijn oren zijn nep. „Die zijn gewoon van H en M hoor. Je denkt toch niet dat ik nu bij Gucci shop of zo? Dat ga ik ook nooit doen. Dan zitten mijn vrienden me meteen op de huid. 'Doe nor maal Ola'. Net zoals ik dat bij hen doe. Ik ben echt een Tukker, ik kom hier vandaan. Dat hebben mijn broers Collins en Paddy veel minder." Dat hij zich Tukker voelt, komt door zijn Twentse vrienden: Tho mas Bruns, speler van Herades Al melo en FC Twente-belofte Jurjan Mannes. En hun ouders. De vrien den worden de drie Musketiers ge noemd, ze zijn vrijwel altijd sa men. „Als jeugdspeler woonde ik in Nijverdal en had geen vervoer. De ouders van Thomas en Jurjan haalden me elke dag op. En ze wa ren er in goede en in moeilijke tij den. Ik kan niet uitleggen hoe dankbaar ik daarvoor ben." Van zijn geboorteland Liberia kan hij zich niets meer herinneren. Zijn moeder ontvluchtte de bur geroorlog toen hij twee jaar was. Collins was negen, Paddy vier jaar. Hun vader was gesneuveld, pas 27 jaar oud. In Nederland werd zeven jaar later halfzusje Faith geboren. „Mijn oudste broer heeft alles mee gemaakt, die weet er nog veel van. Ik weet alleen dat ik geen vader heb, maar ik ken hem niet. Er zijn wel momenten geweest dat ik dacht: waarom heb ik geen vader? Dat was vooral als ik bij mijn vrienden thuis was. Collins zag ik tot drie jaar geleden als vaderper- soon. Nu ik ouder ben wordt dat steeds minder." Zijn talentvoile oudste broer maak te op zijn achttiende ook furore bij FC Twente en kreeg sneller dan verwacht een prachtig aanbod van Fulham. Collins vertrok naar Lon den, maar bereikte nooit het suc ces dat hij wenste. „Collins heeft het ook echt voor ons gedaan", zegt Ola. „We waren vluchtelin gen, hadden niet veel geld. Mijn moeder was alleenstaand. Door zijn transfer kregen wij het finan cieel beter. We zijn heel verschil lend en kiezen onze eigen weg. Maar ik ben "Collins dankbaar dat hij het aandurfde om te gaan. Ach teraf kun je zeggen dat het niet goed is geweest, maar dat weet je van tevoren niet. In de B-jeugd wil-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28