Zeeland PZC Meer luxe op Veerse minicampings Zonnetrein loopt averij op bij omleiding Gelukkig WALCHEREN 22 en 23 26 en 27 TOERISME Kampeerboeren vragen gemeente massaal om speelruimte voor plaatsing stacaravans en chalets Arrestatieteam in Middelburg almanak iu.i.i.ii.i.u.imii[i.i.i»iimaBii Woensdag 24 augustus 2011 Slapen lukt niet als je eindelijk hebt gegeten 21 Angst voor hagel Tip? walcheren@pzc.nl door Henk Postma domburg - Dat de 165 minicam pings in de gemeente Veere gaan deweg allemaal bungalowparkjes worden, gaat recreatie-wethouder René Molenaar (CDA) nog wat te ver. Maar als het aan hem ligt krij gen de kampeerboeren wel moge lijkheden om steeds meer luxe op hun terreinen te introduceren. Molenaar liet dit dinsdagmiddag doorschemeren bij de presentatie van zijn evaluatierapport 'beleid kleinschalig kamperen'. Daarin pleiten kampeerboeren massaal voor meer mogelijkheden om in te spelen op nieuwe marktontwik kelingen, zoals de toenemende vraag naar volledig ingerichte va kantieverblijven, bijvoorbeeld cha lets en stacaravans. De afgelopen jaren gaf de gemeen te bijna vijftig 'echte boeren' toe stemming om uit te breiden naar 25 standplaatsen. Dat was een schot in de roos, meldt het rap port. Kampeerboeren investeer den in nieuwe voorzieningen en in meer groen. Dat leidde niet al leen tot 'versterking van het klein schalig kamperen als uniek toeris tisch product'. Het droeg ook bij tot behoud van 'kleinschalige agra rische productie' en 'unieke land schappelijke kenmerken'. „Een groot aantal kampeerboeren is erin geslaagd een goed bedrijf neer te zetten. Het ziet er allemaal fris en fruitig uit', constateert Mo lenaar. Hij erkent wel dat het ge meentelijk beleid heeft geleid tot 'ongelooflijk veel onduidelijkheid, procedures, extra werk en kosten', mmaÊBmwsmam zowel voor kampeerboeren als voor de gemeente zelf Regels ble ken voor meerdere uitleg vatbaar, waardoor niet altijd duidelijk was welke camping wel, en welke niet voor uitbreiding in aanmerking kwam. Er zijn nog 22 aanvragen in behandeling, waaronder 'een paar die erg lastig zijn'. Molenaar verwacht uiteindelijk uit te komen op een totaal van 50 tot 60 minicampings die tot 25 standplaatsen zijn uitgebreid. Het was de bedoeling dit te beperken tot 45 minicampings. Ruimte voor nog veel meer uitbrei ding komt er waarschijnlijk niet. Al was het alleen maar omdat de belangstelling voor ouderwets kamperen afrieemt. Verder uit de kust klagen kampeerboeren zelfs al over te weinig klandizie. Daarom wordt ingezet op kwali teitsverbetering: meer speelruimte voor minicampings om zich van el kaar te onderscheiden met bijzon dere producten. Hoe groot die ruimte wordt, beslist de gemeente raad. Die wil ook eenvoudiger en duidelijker regels formuleren. vlissingen - De Zonnetrein in Vlissingen is gisteren gestuit door een vluchtheuvel op de hoek van de Coosje Buskenstraat en de Spui straat. Door de werkzaamheden op het Bellamypark rijdt de Zon netrein een alternatieve route en daarin zitten enkele hindernissen die het de negentien meter lange elektrische trein lastig maken. Gistermorgen nam de bestuurder van de Zonnetrein de bocht net iets te ruim waardoor de 'locomo tief met de vooras de vluchtheu vel raakte en de trein niet verder kon rijden. Omstanders hielpen de twee achterste wagons wegdu wen. Volgens exploitant André Knuijt is het niet de eerste keer dat de Zonnetrein averij oploopt op de alternatieve route. Zo was eer- •der al een aanrijdinkje op de Oude Markt. De schade door het rijden via de smallere en bochtiger omlei dingsroute is inmiddels al opgelo pen tot drieduizend euro, schat Knuijt. Hij hoopte gisteren dat de schade snel gerepareerd kan wor den, zodat de Zonnetrein vandaag weer door de straten van Vlissin gen kan rijden. foto Ruben Oreel middelburg - De politie heeft gis termiddag onderzoek gedaan op bedrijventerrein Ramsburg in Mid delburg. Omdat er een vuurwapen gevaarlijke situatie kon ontstaan, was de hulp ingeroepen van een arrestatieteam dat vanuit Brabant naar Middelburg kwam. De politie wil verder niets kwijt over de aan leiding en de achtergronden van het onderzoek. Tegen twee uur ging het arrestatieteam weer weg. Ook mensen in de buurt hadden geen idee wat er aan de hand was. Tip? redactie@pzc.nl Die collega te Goes heeft een zwak voor koopjes, hebbedingen, handig heidjes en bijzondere vondsten in het algemeen. Tot wanhoop van haar man en vermaak van haar vrienden. Ze kan buitengewoon smakelijk ver tellen over de diverse builen die ze zich gevallen heeft aan de veelbelo vende maar vaak tegenvallende aan kopen die haar huis vullen. Daar deelt ze ook met gulle hand van uit, als een aankoop werkelijk een ont dekking blijkt. Op de agenda stond een klus die ge knipt was voor haar, dacht de redac tie. Het standwerkersconcours. Bo venop het allernieuwste wat de con sument aangeboden krijgt. Helaas; hevige ontladingen van on weer en regen gooiden roet in het eten. Het concours was afgelast. Ze was er niet rouwig om: „Geluk kig! Ik ben namelijk eens jurylid ge weest op een standwerkersconcours. Dure grap. Toen heb ik letterlijk bij elke standwerker wat gekocht." !NZRUNDJ|1 Spathiphyllum Potmaat 17cm Va tl 6,99 NU m Intratuin Koudekerke Galgeweg 5. tel. 0118 551 623 Do. en vrij. koopavond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21