buitenland 19 staan Italië op rand belastingoorlog Moeite met lopen? .399/- Kt BEZUINIGINGEN Woede over ontzien van ontduikers door regering Berlusconi Stille tocht voor doden Pukkelpop Strafzaak tegen DSK van de baan Bon voor brochure! molenaar dinsdag 23 augustus 2011 verdwijnen. 'Regime change', waar de VN-Veiligheidsraad zich na drukkelijk niet aan wilde branden, werd zo toch het hoofddoel van de Navo-operaties. Nu dat doel in zicht komt, is de vraag welke rol de Navo nog in Li bië kan en wil spelen. Navo-top- man Anders Fogh Rasmussen zei gisteren dat de alliantie de Libi sche burgers en hun nieuwe lei ders zal blijven beschermen. Maar woordvoerders van de opstandelin gen riepen gisteren meteen op de bombardementen te staken en voegden er betekenisvol aan toe dat zij geen Navo-bases in Libië zullen toestaan. De Libische oppositie wil geen nieuw Irak of Afghanistan wor den; niet wéér een islamitisch land waar Westerse troepen jaren lang de dienst uitmaken. De Navo wordt hartelijk bedankt, maar van af nu nemen de Libiërs graag zelf hun lot in handen. Internationale steun is welkom, maar dan vooral economisch of bij het opbouwen van een bestuurlijk apparaat dat door de burgers wordt vertrouwd. Geld is niet het grootste probleem; als de olieproductie en -export weer op volle toeren draaien en Kaddafi's miljarden, die door het Westen zijn bevroren, worden vrijgegeven, komt er genoeg bin nen. Nu moeten vooral bevolkingsgroe pen die elkaar naar het leven ge staan hebben, vreedzaam leren sa menleven. De grote verschillen zijn niet ineens verdwenen. Afrikaanse landen roepen al op tot een regering van nationale een heid, die ook een bijltjesdag kan voorkomen. De Navo, met haar ervaring in Ko sovo en Afghanistan, en de Europe se Unie lijken de aangewezen par tijen om de Libiërs daarbij de hel pende hand toe te steken. De Navo zal haar luchtpatrouilles boven Libië voortzetten tot alle aanhangers van Kaddafi zich heb ben overgegeven of zijn terugge keerd naar de kazernes, zo heeft het bondgenootschap gisteren be kendgemaakt. SSBBKHHHHBKHMHBHBBSBMMIMBMHMHMMMi door onze correspondent Eelco van der Linden Elke Italiaanse politicus, ui teraard 'off the record', zegt het je: „Als je in dit land serieus de belas tingontduiking wilt aanpakken, ver lies je verkiezingen." Als je ze wilt winnen, beloof je minder belastin gen en vertel je dat als de druk te hoog is, het legitiem is te ontdui ken; zoals Silvio Berlusconi de afge lopen jaren deed. Arme Berlusconi. De 74-jarige pre mier bevindt zich vandaag in de meest onmogelijke spagaat. De man die op tv pompeuze contrac ten sloot met het volk - waarin hij belastingverlaging beloofde en die bij elke verkiezingen fulmineerde tegen de linkse Dracula's die uit zijn op het geld van de Italianen - moet deze week zelf, in opdracht van Europa, een manoeuvre van 'bloed zweet en tranen' door het parlement loodsen. Vanaf vandaag buigen de Italiaanse politici zich hierover. De rekening bedraagt bijna vijftig miljard euro. Berlusconi heeft 'met bloedend hart' gekozen voor bezui nigingen en belastingverhogingen die vooral de ambtenaren en lokale (sociale) voorzieningen treffen. Maar wat de oppositie tot een oor logsverklaring heeft gebracht is dat weer de Italianen die al belasting betalen (want in loondienst) moe ten bloeden en dat het leger van ontduikers buiten schot blijft. Berlusconi heeft weliswaar beslo ten tot een 'solidariteitsheffing' voor inkomens boven de 90.000 eu ro, maar het punt is dat er in Italië maar 511.000 personen - iets meer dan 1 procent van de 41 miljoen be lastingplichtigen - tot deze catego rie behoren. Inkomens boven de 150.000 euro zijn nog schaarser: 143.000. Overi gens gaat het ook hier weer bijna uitsluitend (98 procent) om men sen in loondienst en gepensioneer den, kortom personen die niet kun nen sjoemelen. Gesjoemeld wordt er in het be roemde midden- en kleinbedrijf) italië's economische ruggengraat en door de vrije beroepen, in Italië 25 procent van alle belastingplichti gen. Bijna de helft geeft een jaarin komen van 'minder dan 15.000 eu ro' op; onder hen juweliers en rès- tauranteigenaren. Accountants, tandartsen, advocaten en inge nieurs zitten gemiddeld 'onder de 50.000'. Artsen en chirurgen blij ven steken op '63.000 euro'. De oppositie eist dat er een heffing op bezittingen komt, maar de rege ring wil daar niets van weten. Een ander voorstel is om de in 2009 door Berlusconi afgekondigde am nestie voor degenen die hun zwar te geld in het buitenland hadden geparkeerd, nog eens extra te belas ten. De manoeuvre deed honderd miljard terugkeren in ruil voor een 'boete' van slechts 5 procent. „Nog eens 20 procent is gerecht vaardigd, ook omdat je nog altijd onder de boetes blijft die ze in Duitsland en Engeland uitdelen", zegt Antonio Di Pietro, de voorma lige anticorruptie-magistraat. Ber lusconi wil er absoluut niet aan en zou overwegen een geheel nieuwe amnestie uit te vaardigen. Het zou zijn vierde amnestie zijn voor belas tingfraudeurs in tien jaar. De oppo sitie slijpt de messen, ook omdat Berlusconi de grens voor de solida riteitsheffing zou willen opschroe ven van 90.000 naar 150.000 euro, zodat minder mensen die hoeven te betalen. Het is een geste richting zijn eigen parlementariërs. Want ook daar sluimert de opstand. hasselt Voor de slachtoffers van het nood weer op het Pukkelpopfestival in Hasselt wordt zondag in de Bel gische plaats een stille tocht gehou den. De autoriteiten gaven daar voor gisteren toestemming. De bur gemeester bevestigde gisteren de bijstelling van het aantal doden van vijf naar vier. Een sterfgeval in het ziekenhuis was per ongeluk bij de Pukkelpopdoden geteld. new york Het Openbaar Ministerie in New York heeft gisteren besloten de aan klachten in de strafzaak tegen de voormalige IMF-topman Domini que Strauss-Kahn ('DSK') in te trek ken. Het OM maakte dit bekend na een gesprek met de vrouw die hem had beschuldigd van poging tot ver krachting. De civiele procedure te gen DSK loopt nog. Tot 15 lm bereik op één volle accu Geschikt voor binnen en buiten y Makkelijk en veilig te bedienen Verstelbare stuurkolom, armleggers en stoel Anti-rol stand Kleinste draaicirkel Gratis brochure? Bel 0341 - 27 40 40 Ervaar zelf hoe het is om altijd en overal mobiel te zijn! Geniet van het lekkere weer, dus ga naar buiten met een scootmobiel van Molenaar. We hebben speciaal voor u een tijdelijke aanbieding met scootmobiel Capri. Profiteer snel zolang de voorraad strekt! Klap de stuurkolom m Elders $86,- Adviesprijs Ook eens het huis uit? Altijd en overal mobiel! Moeite met ver lopen of fietsen? Molenaar biedt opvouwbare scootmobielen aan tegen de allerscherpste prijs van Nederland! De scootmobiel is onderhoudsvrij en past in elke auto. 35 modellen. Bent u ook toe aan een betere nachtrust? Bijna 67% van de 50-plussers heeft slaapproblemen. VA-avi, Geniet met volle teugen en ga zelf op pad, samen met uw vaste scootmobiel Met maximale stabiliteit, verstel mogelijkheden en een groot bereik. 24 modellen. Moeite met traplopen? v.a. Verhuizen niet nodig! 2395,- Samen komen we tot het slaapsysteem waar u dag en nacht plezier van krijgt. Met comfortabele lighoogte, verrijdmogelijkheden en elektrische verstel mogelijkheden Rechte trap Als u eenmaal een traplift in huis hebt, wilt u beslist niet meer zonder. Met een voudige bediening, vejlighêidsgordel, montage op de trap en op maat gemaakt Gratis demo thuis? of bel direct 0341 - 27 40 40 i Scootmobielen Bedden Trapliften Rollators Naam: i :Dhr; iMevr Adres: Postcode Plaats: Telefoon: i E-mail: M1pzc_wk34 Bel direct: 0341 - 27 40 40 Bezoek een dealer bij u in de buurt 0e dealers zijn geopend van ma t/m vrij van 10 -18 uur en op zal van 10 -17 uur Alkmaar Rijnstraat 117 Ridderkerk Noordenweg 6 Amstelveen Handweg 133 Roden Westeresch 8 Best Eindhovenseweg 30 Veenendaal Groenevêldselaan 19 Heerlen In de Cramer 21 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Hengelo Vosboerweg 16 Houten Ouwboot 22 ..«gt. Katwijk Lageweg 35 U Nunspeet Laan 18 (ma gesloten) gratis gratis Bi) onze dealers slaan alleen scootmobielen. Bedden en trapliften demonstreren we graag bij u thuis ot bij onze speciaalzaak ifi Nunspeet Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Showroom Laan 18 8071 JA Nunspeet www.moienaarwelzijn.nl WELZIJNSPRODUCTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9