binnenland 15 Waarom zou u thuisblijven? stipreizen.nl 'Vakantiefraudeurs' zijn goed zuur als verzekeraar hen pakt 'Voldoende aanbod personeel tuinbouw' Chauffeur verdacht van zwaar ongeval A1 Eva Jinek stapt over van NOS naar WNL Politie verhaalt vaker kosten valse aangifte Ouders van Tristan spreken nabestaanden dinsdag 23 augustus 2011 we Kerk in Amsterdam. Die begint komende vrijdag en duurt tot 2 ok tober. In 2002 trouwden prins Wil- lem-Alexander en prinses Maxima in de Nieuwe Kerk. foto Freek van Asperen/ANP door Annemieke van Dongen TILBURG - Nederland keert terug van vakantie en dat betekent top drukte bij de reisverzekeraars. Ook bij Interpolis in Tilburg, een van de grootste reisverzekeraars van Ne derland, stromen de claims voor verloren koffers, gestolen camera's en in de zee gevallen i- Phones de ze week weer binnen. Die declara ties zijn meestal terecht, maar niet altijd. Interpolis betrapt jaarlijks tientallen fraudeurs. De schadebe- handelaars van de verzekerings maatschappij zijn opgeleid om door creatieve leugens van klanten heen te prikken. Statistieken zijn een belangrijk wa pen in hun strijd tegen verzeke ringsfraude. Verzekeraars houden precies bij hoe vaak mensen een claim indienen, wat zij declareren en voor hoeveel geld. „We gaan in de eerste plaats uit van vertrouwen. Maar wijkt een klant structureel af van het gemid delde, dan kan dat voor ons aanlei ding zijn om eens extra goed naar de schademelding te kijken", zegt Jurgen van Diesen, manager Parti culieren bij Interpolis. „In principe is het al opvallend als een klant elk jaar een claim indient op zijn reisverzekering. We kijken echter niet alleen naar de statistie ken, maar vooral ook naar de mel ding zelf Als we fraude vermoe den, bellen we de klant of zoeken hem thuis op. Onze schadebehan- delaars zijn erop getraind in ge sprekken de waarheid snel boven tafel te krijgen." Zo noemt Van Diesen een klant die in januari een claim indiende voor een dure zonnebril. „Die werd vergoed. Twee maanden later belt hij om te vertellen dat zijn reis koffer is gestolen, met daarin onder meer een dure zonnebril. Wat ver velend dat u uw zonnebril nu voor de tweede keer in zo'n korte tijd bent kwijtgeraakt, zegt onze scha- debehandelaar." Daarop schrikt de man en wijzigt ad hoe zijn verhaal: het ging toch om een gewone bril van niet meer dan zestig euro. Van Diesen: „Zo'n plotselinge wijziging is voor ons reden door te vragen. Uiteindelijk bleek de koffer wel ge stolen, maar claimde de man meer schade dan de vergoeding waar hij recht op had. Ook dat is fraude." Zulke overdrijvingen komen vaker voor dan gevallen waarin klanten complete verhalen verzinnen om hun reisverzekering moedwillig te tillen, zegt de Interpolismanager. Soms claimen mensen dezelfde schade vervolgens bij hun inboedel verzekering. Zelfs als die verzeke ring bij een andere maatschappij loopt, is een dubbele melding te traceren: alle schademeldingen in Nederland worden geregistreerd in een centraal systeem, waartoe alle verzekeraars toegang hebben. Wie tegen de lamp loopt, wordt niet alleen geroyeerd bij zijn eigen verzekeraar. De fraude wordt ook geregistreerd in het centrale sys teem. Die registratie blijft acht jaar staan. Een nieuwe verzekering te gen de normale premie kan de mis dadige claimer zo lang wel op zijn buik schrijven. z^zBzssmmm&sBz&igssss&gat Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer eiri Calamileitenfonds/reserveringskosten. De kortingen rijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. DEN HAAG Er is voldoende aanbod van werk lozen om de vacatures bij tuinders te vervullen. Dat schrijft minister Kamp (Sociale Zaken en Werkgele genheid) aan de Tweede Kamer. Tuinders beweren dat ze geen Ne derlandse werklozen kunnen vin den en daarom Roemenen en Bul garen willen inhuren. Kamp stelt echter dat uitzendbureaus meer dan 3000 mensen kunnen leveren. HOEVELAKEN De vrachtwagenchauffeur, die gis terochtend betrokken was bij een ernstig ongeval op de snelweg Ai bij knooppunt Hoevelaken, is door de politie gehoord. De man reed mogelijk te hard, waardoor zijn vrachtwagen kantelde. Naast de met kippen beladen vrachtwagen waren er zeven personenauto's bij het ongeval betrokken. Een kind raakte zwaargewond. Eva Jinek foto ANP HILVERSUM Journaalpresentatrice Eva Jinek stapt over van de NOS naar om roep WNL. Ze gaat voor haar nieu we werkgever een talkshow op zondag presenteren, waarin ze poli tici en mensen uit het nieuws ont vangt, maakte WNL gisteren be kend. Naast de talkshow gaat ze sa men met Merel Westrik, afkomstig van AT5, een nieuwe dagelijkse ochtendshow presenteren. AMSTERDAM De politie Amsterdam-Amstelland gaat na een valse aangifte vaker de kosten van het opsporingsonder zoek verhalen op degene die de val se melding heeft gedaan. De politie baseert zich op een vonnis van het gerechtshof in Amsterdam van vo rige maand. Daaruit bleek dat een vrouw de politie op kosten had ge- jaagd door een beroving te verzin nen. ALPHEN A/D RIJN De ouders van Tristan van der Vlis, die begin april zes mensen en zich zelf doodschoot in Alphen aan den Rijn, hebben onlangs contact ge had met nabestaanden van het dra ma. Dat heeft een woordvoerster van de gemeente Alphen aan den Rijn gisteren gezegd. De gemeente wil verder niet inhoudelijk ingaan op het contact omdat het een 'per soonlijke kwestie' betreft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5