s I - 4)5 de soldaten ww% if w li B Vooruitblik MuziKade in Goes Lezzom zingt in Domburg klassiek en pop dinsdag 23 augustus 2011 12.45 uur. De rondleiding start in de hal van het Zeeuws Museum. Oostkapelle Insecten onder de loep. Het is hoog zomer en ze zoemen, fladderen, kruipen en springen dat het een lieve lust is. Onder de microscoop zien sommi ge insecten er spectaculair uit. Griezelig of mooi? Je bepaalt het zelf met een fantasie op papier met verf en penselen. Deelname: entreeprijs museum, incl. museumbezoek Terra Maris. Duinvlietweg 6, van 10:30 tot 12:00 uur Openstelling van de kerk met torenbeklimming en bezoek aan de Oudheidskamer. Dinsdag- en vrijdag avond van 19.00 - 20.30 uur. Aanmelden is niet no dig. Dorpskerk aan de Dorpsstraat Retranchement Rondleiding op melkveehouderij De Blauwe Hoeve. Op De Blauwe Hoeve worden de koeien gemolken door twee melkrobots. Tijdens de rondgang over het bedrijf krijgt u uitleg over de melkrobot en over het leven van de hedendaagse koeien en kalf jes. De panoramazolder biedt u een mooi uitzicht over de koeien in de stal. Entree: €4,- p.p./kinderen 2 t/m 4 jaar €2,- (incl. hapje en drankje). Aanvang: 11.00 uur. Braamdijk 21vanaf 11:00 uur Schoondijke Bridgen. Iedere dinsdagavond kunt u bridgen met de Bridge Sociëteit Oostburg te Schoondijke om 19.30 uur. Deelname: €1,50 p.p. Zaal de Moane- blusser, Buijs Ballotstraat 4, vanaf 19:30 uur Sint Annaland Dagtocht vanuit Sint Annaland naar Zierikzee v.v. We vertrekken vanuit de haven van Sint Annaland, en varen door de Krabbenkreek het Nationaal Park de Oosterschelde op. Onderweg vertelt de kapitein u over de bezienswaardigheden op dit Nationaal Park. Bronsgeestweg 16, van 09:00 tot 17:00 uur Sluis Stadswandeling. Een deskundige gids laat zien dat Sluis een rijk verleden heeft en een bruisend he den. Naast mooie plekjes en de bezienswaardighe den maakt men kennis met Napoleon, "De Dikke van Dale", de klokkenist Jantje van Sluis en natuur- ijk Prins Maurits. Het hoogtepunt van de rondlei ding is een bezoek aan het enige Belfort (1375) in Nederland. Hierna volgt een korte wandeling over de oude vestingwerken van Sluis. De stadswande ling duurt ongeveer twee uur. Kaarten a €4,00 per persoon zijn verkrijgbaar bij al le VW-kantoren in Zeeland. VW Sluis, Sint An- nastraat 15, van 10:30 tot 12:30 uur Veere Historische markt in Veere. Streekproducten, scha pen scheren, paarden beslaan, wol spinnen, Wal- cherse klederdracht, ook rommel- en curiosamarkt Rondwandeling Veere met Anna van Borssele. Anna van Borsele, vrouwe van Veere (in Middel eeuwse kleding), neemt je mee voor een wandeling door het schilderachtige middeleeuwse stadje met haar gigantische kerk, haar ommuurde tuinen en haar haven. Onderweg breng je een bezoek aan een museum over de Schotse wolhandel. Deelna me kost €8,00 per persoon voor volwassenen en 4,00 per persoon voor kinderen t/m 12 jaar. VW Veere, Oudestraat 28, van 13:30 tot 15:00 Excursie Het Veerse Bos, onder leiding van een gids van Staatsbosbeheer. De wandeling, die u langs de kreken en door het na de inundatie van Walcheren aangelegde bos voert, duurt ongeveer anderhalf uur en begint aan de Landschuurweg 5 te Veere. Aanmelden via 0118-582940 en meer informatie verkrijgbaar via: 06-10943647. Landschuurweg 5, van 19:00 tot 21:00 uur Wemeldinge Puzzel-wandeltocht Camping Linda Wemeldinge Tijdens de wandeling komt u allerlei leuke feitjes te weten en ontdekt u de mooiste plekjes van Wemel dinge. De wandeltocht is gratis af te halen bij de re ceptie van Camping Linda. Oostelijke Kanaalweg 4, van 09:00 tot 17:00 uur Westenschouwen Plompe Toren skeltertocht, Skeltertocht naar de to ren van Koudekerke met uitzicht over Nationaal Park de Oosterschelde en vogelrijke gebieden. Mo gelijkheid tot het spotten van zeehonden en bruin vissen. Natuurinformatiepunt/trampolinecentrum Westerschouwen, op het grote P-terrein bij de ro tonde te Westenschouwen, van 11:00 tot 18:00 Westkapelle Badgasten tennisavond Westkapelle. Ook dit jaar or ganiseert L.T.C. de Westkaap een Badgasten tennis avond. Inschrijven: 18.30 - 18.55 uur. Aanvang: 19.00 uur (tot 21.30 uur). Kosten €4,00 p.p. Domineeshofweg 1, vanaf 19:00 uur Zierikzee Zierikzeese dagen, braderie toe ristische markt, 10.00-17.00 uur. Beklimming Sint Lievensmonstert- oren. Kosten beklimming: €2.00 per persoon. Kerkplein, van 10:00 tot 17:00 uur Stadswandeling Zierikzee. De stad is in de 10e eeuw ontstaan aan de rivier de Ee. Handel, nijver heid en visserij bracht de stad rijkdom, welvaart en schoonheid. Met een gids bekijk je Zierikzee waar bij je vele monumenten ziet. Na afloop krijg je op vertoon van je voucher 50% korting op het beklim men van de Dikke Toren. Kaarten a €5,75 zijn ver krijgbaar bij alle WV's in Zeeland. VW Zierikzee, Nieuwe Haven 7, vanaf 10:30 uur Kijk voor de volledige agenda op de website van de VW Zeeland: www.vwzeeland.nl. Wilt u een evene ment toevoegen, ga dan naar www.promotiezeeland- delta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vvvzeeland- info.nl en dan naar evenement toevoegen. WOENSDAG 24 AUGUSTUS Breskens Dolle woensdagen. Met allerlei activiteiten voor jong en oud, en elke week braderie. Spuiplein, vanaf 16:00 uur Burgh-Haamstede Avondwandeling 'Van Haamstede naar Burgh'. De eerste bewoning van het huidige Schouwen-Duiveland be gon ooit vanaf de Zuidwesthoek. Daar treft men de oudste kernen van het eiland: Burgh en Haamstede. Burgh dankt zijn naam aan de Karolingische Burght uit de negende eeuw. Haamstede, het andere deel van de tweeling, heeft een nog oudere oorsprong dan Burgh. Laat je verrassen tijdens deze bijzondere cultuurhistorische rondleiding. Wandel mee in de geschiedenis en sfeer van weleer: Van Haamstede naar Burgh... Kaarten zijn a €5,00 verkrijgbaar bij alle VW's in Zee land. VW-kantoor Burgh-Haamstede, Noordstraat 45, vanaf 19:00 uur Middelburg Zeeland Nazomerfestival. Het Zeeland Nazomerfestival brengt theater en dans op ver rassende locaties in de openlucht en in bijzondere gebou wen verspreid over Zeeland. Het festivalhart in de Abdij van Middelburg toont een keuze uit bestaand aanbod van po diumkunsten en veel muziek. Diverse locaties, gehele dag www.theaterzeelandia.nl Sint Annaland Kajakvaren op de Oosterschelde. Tijdens het varen worden de eerste beginselen van het zeekajakvaren geleerd en ver telt de gids over de natuur. Leeftijd vanaf 15 jaar. Geen kajak ervaring nodig, ook geen supergoede conditie, wel enige sportiviteit. Krabbenkreek, van 13:00 tot 16:30 uur Wissenkerke Amusefietstocht Noord-Beveland. Met deze tocht kunnen zowel de vaste bewoner, als de toerist op een leuke en spor tieve manier kennis maken met de prachtige natuur en de gastvrijheid van de Noord-Bevelandse horecabedrijven. U kunt uw routes zelf bepalen d.m.v. het fietsknooppunten- kaart, welke op de deelnamekaart staat. De bedoeling is om meerdere horecabedrijven te bezoeken, en hier uw amuse bon in te leveren vooreen heerlijk broodje, ijscoupe, sala de,... De kaart kost euro 17,50 per persoon En u heeft een besteding van ong. euro 35,00. Diverse startlocaties, van 11:00 tot 19:00u Durf je op het podium te staan van het gezelli ge en leerzame kindertheater van Ferini? Kom dan donderdagavond om 19.30 uur naar de al lerlaatste voorstelling. Misschien word je dan wel uitgekozen om mee te spelen in het theater stuk. Vol is vol, dus reserveren is aan te raden. Speelboerderij Pierewiet, Mettenijedijk 16, 4504 AR, Nieuwvliet. Tel: 011737 u 33 Prijzen en openingstijden: zie website www.pierewiet.nl Entree: alleen spelen, 5 euro. Spelen én knutselen, 8,so euro. ©www.muzikade.nl goes - De Goese kades staan vrijdagavond 26 en zaterdagavond 27 augustus in het te ken van het muziekevenement MuziKade. Stichting Goese Kaden houdt het feest sa men met de Stichting Goes Promotie. Iedere avond heeft zijn eigen genre. Op vrijdagavond is dat licht klassieke muziek. Er zijn dan optredens van onder andere Mare Canto, Marion van Iwaarden en Meetsreed. De zaterdagavond is gericht op populaire muziek met optredens van bij voorbeeld Peter Heyt, Albertina en de coverband KAAS. De artiesten spelen op een drijvend podium aan de Kleine Kade. De toegang tot MuziKade is gratis. domburg - Het mannenensemble Lezzom geeft morgen (woensdag) een zomeravond- concert in de Protestantse Kerk in Dom burg. Het koor bestaat uit dertien mannen, allen woonachtig op Walcheren. Zij staan onder leiding van Elena Berdnikova. De mannen zingen hoofdzakelijk vierstemmig a-capel- la, maar deze keer worden er ook enkele nummers onder begeleiding van piano ge bracht. Meisjessopraan Maartje Stroo verleent ook medewerking aan het concert. De Middelburgse zanggroep hanteert in Domburg het thema 'van Klassiek tot Pop'. De toegang is gratis. Het optreden be gint om 20.00 uur. Lezzom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59