4l Net zo'n stoer ijzeren naamplaatje als Agenda Familiepret dinsdag 23 augustus 2011 "De Kikkerpit" van LTC Domburg aan de J.W. Schuurmanstraat 129a in Domburg. Slechts €5,-- per persoon piek twee consumpties). Coedereede 13e Coereese Kunstdagen georganiseerd door de kunststichting Goedereede. www.kunststichtinggoedereede.nl. Goes Tentoonstelling "Kantje Boord" in Historisch Mu seum de Bevelanden. Een unieke tentoonstelling in samenwerking met de regionale klos- en naaldkant- vereniging "De Ortelaan"uit Kapelle. De expositie wordt aangevuld met een gedeelte uit de verzame ling "Hollands Kant"van de Landelijke Organisatie Kant en Kunst. Singelstraat 13, 11:00 tot 17:00u Rondleiding Museum de Bevelanden, Singelstraat 13, van 11:30 tot 12:30 uur Middelburg Zeeland Nazomerfestival. Het Zeeland Nazomerfestival brengt theater en dans op verras sende locaties in de openlucht en in bijzondere gebouwen ver spreid over Zeeland. Het festivalhart in de Abdij van Middelburg toont een keuze uit bestaand aan bod van podiumkunsten en veel muziek. Het is een plek waar mensen samenkomen om te picknicken of te zingen. Waar wordt gelachen, gedanst en ont moetingen ontstaan. Ten minste drie locatievoor stellingen worden speciaal voor het festival ge maakt en zijn alleen in Zeeland te zien. De 11e editie van het Nazomerfestival opent op 23 augustus 2011 met de grootschalige buitenproduc tie Trojaanse Vrouwen van Euripides, een Griekse tragedie over de relativiteit van winst en verlies te genover de gruwel van oorlog. In Am Ziel van Tho mas Bernhard (première 24 augustus) bereiden moeder en dochter zich voor op het vertrek naar hun zomerhuis aan de Nederlandse kust. Deze jaar lijks terugkerende reis wordt gekenmerkt door ri tuelen. Maar dit keer is het anders. In een impuls nodigde de moeder de gevierde 'dramatische' schrij ver (Arnon Grunberg) van een succesvol toneelstuk uit. 25 augustus gaat Toreadors van Jean-Marie Piemme in première. Een hedendaagse komedie over de strijd om te overleven in economisch zware tijden. In Oom Wanja van Anton Tsjechov gaan de personages op zoek naar de zin van het bestaan. Kijk voor het volledige programma op www.theater- zeelandia.nl Rondleiding Abdijcomplex Middelburg. De Abdij werd omstreeks 1100 gesticht door Mon niken uit Vlaanderen. Het complex is nu, met uit zondering van de kerken, in gebruik als zetel van de Staten van Zeeland. U ziet onder meer de Staten zaal en wandelt door de eeuwenoude Kloostergan gen naar de idyllische kruidentuin. Ook betreedt u de crypte in de kelder en bekijkt u de drie aaneen gesloten kerken die onderdeel vormen van het ge hele complex. De rondleiding Abdijcomplex wordt elke dinsdag en donderdag gehouden van 11.15 tot DINSDAG 23 AUGUSTUS ©Rondleiding op Kaasboerderij de Elke dinsdag om 13.30 uur en el ke donderdag om 11.00 en 13.30 uur. Prijs: €3,- p.p. kinderen tot 6 jaar €1,- p.p. De rondleiding begint met een film pje over het kaasmaken, onder het genot van een hapje en een drankje. Daarna gaan we langs de koeien, de kalveren en de kaasmakerij onder bege leiding van een gids. Helenaweg 4, vanaf 13:30 uur Rondleiding. We verzamelen om 14.00 uur in het Trefpunt. Hier staat de maquette van Biervliet opge steld. Bij de maquette hoort u een korte uitleg over de geschiedenis van Biervliet en een is er geani meerd, korte beamerpresentatie over de rondlei ding door het stadje. We bezoeken de unieke ge brandschilderde ramen in de hervormde kerk, de korenmolen, de vestingwerken en de rk-kerk met kerkhof en oudezeesluis. We sluiten af bij het stand beeld van Willem Beukelszoon op de Markt. Beuk- els is de uitvinder van het haringkaken, ca 1350. Gratis deelname, vrijwillige bijdrage is welkom. Borssele Hans Warren-wandeling vanaf Kwekerij de Sluis- hoek. Hans Warren is geboren en opgegroeid in Borssele. Hij maakte vele uitstapjes in de natuur en legde dat vast in tekeningen en gedichten. Trek net als Hans de polder in met een verrekijker, notitie boekje, schrijf en tekengerei,leesboekje, thermos- kan en een snoeptrommeltje. Leg de indrukken, tel lingen, gedachten vast in beeld of schrift. Jurjaneweg 5, vanaf 10:00 uur Breskens Bezoek en korte rondleiding aan Sint Barbarakerk met de inspirerende houtsculpturen van emeritus pastoor Omer Gielliet waarna een rondrit door het dorpv olgt. De gids vertelt u over heden en verle den van Breskens. Vertrek vanaf het Spuiplein. Aan vang: 13.00 uur, duur twee uur. Deelname: €3.00 p.p. Reserveren nood zakelijk v ia 0117-381888. Domburg Kinderfeest op het strand. Spelletjes en schatgra ven met prijzen, poppenkast, knutselen en nog veel meerVoor alle kinderen en ouders. Auch Deutsch. Van 2 tQ 4 uur, bij goed weer! Dinsdagmiddag in Domburg, bij rest. Stenen Toko; woensdag in Oostkapelle bij de Piraat, Duinweg; donderdag in Oostkapelle bij de Lage Duintjes Op vakantie in Domburg en heeft u zin in een gezel lige tennisavond? Schrijf u dan in voor het "Tennis by the Sea"! Van 19.00 tot 22.00 uur. Tennispark Rondleiding Anna van Borssele, Veere De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Pierewiet. door Jessie Scheele Wacht, mijn benzine is bijna op! Vlug rijdt de skelterbestuurder naar de oude benzinetank. De slang wordt aangesloten op het stuur, de tank loopt vol en gassen maar weer! Terwijl de kinderen op skelters rondsjezen in het verkeerspark, tanken de ouders even bij op het buitenterras. Met een leesboek en een drankje houden ze toezicht op het grut, dat zijn energie loslaat op diverse speeltoestellen. Springend op de trampoline en het luchtkus sen of slingerend aan de kabelbaan; de kinde ren weten vaak niet wat eerst te doen. Ze ren nen dan ook van hot naar her. Maar wat te doen als er een regenbui over Pie rewiet trekt? Geen nood! Binnen kun je lekker verder spelen. In de oude boerenschuur staat een gigantische klautertoren. Door obstakels als netten en luchtkussens, leent deze toren zich prima voor een potje 'verstoppertje spe len'. Uitgespeeld, maar nog energie over? Dan kun je je uitleven op de techniekzolder. Hier fabri ceer je je eigen fotolijstje van plexiglas of maak je een schattig kattenmasker. Wil je net als de soldaten zo'n stoer naamplaatje om je nek heb ben? In Pierewiet maak je die zelf Met behulp van een hamer en letters sla je je naam op een ijzertje. Van hout of piepschuim maak je hier de mooiste figuren. En voor wie geen idee heeft wat te maken, is er de voorbeeldmuur om inspiratie op te doen. Je kunstwerkje geef je tenslotte nog een finishing touch aan de schil der- en kleurtafels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58