weer denkeH har\ toen top of flop eettentjes' Klederdrachtverhuur Westerhoeve Am u sefi etstochte n 1l_ dinsdag 23 augustus 2011 O Indonesiërs in Walcherse dracht. knoopt met twee gouden halsknopen. Zijn klep broek, vest en rok (jas) zijn gemaakt van zwart la ken. Zware kwaliteit, letterlijk. Met deze kleding aan weeg je zeker een paar kilo meer. „Tegen woordig is het moeilijk om stof van zulke goede kwaliteit te vinden", vertelt Janny. Ze laat ons het verschil voelen tussen een 'oude' en een 'nieuwe' rok. De broek wordt dichtgeklapt en vastgezet met behulp van zilveren klep- en broek- stukken. Tom mag nog een hoofddeksel en een paar klompen kiezen en dan is de transformatie compleet. Op één ding na. Janny heeft oog voor detail. Het gele polsbandje van Tom matcht namelijk niet met zijn kleding, en dus verstopt ze het in zijn mouw. „Ik ben niet gauw tevreden", geeft ze toe. „Vroeger vonden de mensen het ook heel belangrijk om er verzorgd uit te zien. Ik hou van de klederdracht en daar om vind ik het belangrijk dat het er uitziet zoals het toén was. Half werk is niet aan mij besteed." Als boer en boerin stappen we onwennig op ons houten schoeisel naar buiten. We doen wat de meeste mensen doen nadat ze zijn aangekleed: een fotoreportage maken in de boerderijtuin. Dat mag met eigen camera, maar er kan in over leg ook een fotograaf worden geregeld. Janny staat klaar om ons uit onze kleren te helpen. Dat gaat een stuk sneller dan het aankleden. We ste ken ons weer in de klederdracht van vandaag de dag. We zijn benieuwd of mensen zich over hon derd jaar ook zo graag in onze T-shirts hijsen en zich dan afvragen waarom wij er zo bijliepen. Klederdrachtverhuur Westerhoe ve is te vinden aan de Westhovens- eweg 4 in Oostkapelle. Aankleden in Walcherse dracht kan alleen op afspraak (niet zondag). Contact opnemen met Janny Louws kan door te bellen naar 0118-582096 of een e-mail te stu ren naar info@westerhoeve.nl. Het aankleden kost tussen de 15 en 25 euro per persoon. Zie ook www.westerhoeve4.nl. Minicamping De Val is vol gens de gasten de ideale plek voor duikers en hon- den(liefhebbers). Dichtbij de zee genieten in een rus tige en mooie omgeving. De zomerredactie en Z2 bezoeken elke dag een camping. Vandaag zijn we bij camping Zeelucht in Wissenkerke. Kijk vanaf 12.00 uur op www.z2.nl. lang niet alle menukaarten in Zierikzee on der de loep genomen. „Italiaans, Surinaams of Zeeuwse lekkernijen, wij lusten alles. Voorgerecht, hoofdgerecht-en nagerecht: we slaan nooit een gang over." Of ze al enig idee hebben waar ze deze week uit eten gaan? „Nee, we plannen onze etentjes eigenlijk nooit. We lopen rond in Zierikzee en dan zien we wel. Er zijn in ieder geval genoeg cu linaire schatten die we nog niet heb ben ontdekt." WISSENKERKE - Fietsliefhebbers kunnen nog tot en met 8 september op woensda gen hun smaakpapillen kietelen tijdens een amusefietstocht op Noord-Beveland. Deelnemers mogen hun route zelf bepalen aan de hand van een fietsknooppunten- kaart, die van restaurant naar restaurant leidt. Het is de bedoeling dat bij elke hore cagelegenheid een amusebon in te leveren voor bijvoorbeeld een broodje, ijscoupe of salade.Bij elke halte kan dus iets worden ge nuttigd, zodat aan het einde van een rit een complete maaltijd is verorberd. ~De kaart kost 17,50 euro per persoon. Met de kaart kan voor ongeveer 35 euro aan eten worden besteed. www.amusefietstocht.nl De langettemuts (bovenmuts) moet goed op de ondermuts passen. De broek is letterlijk van zware kwaliteit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57